«Ukrainian Design Brands vol.2», або що демонструють українці на січневому Maison&Objet
HIS
Після успішного вересневого дебюту колективного стенда п’ятірки українських дизайнерських брендів на французькому салоні Maison&Objet, початок 2019 року відкриє нову серію виставкових європейських презентацій українського дизайну. На зимовому Maison&Objet 2019, який наразі відбудеться у Парижі, українці презентують себе вдруге. Хто та з чим поїхав представляти країну у рамках «Ukrainian Design Brands vol.2» цього разу, читайте у нашій сьогоднішній статті.
Проект реалізується за підтримки Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) і фінансується в рамках ініціативи EU4Business Європейського Союзу.
Студія SERGEY MAKHNO ARCHITECTS
«WE ART THE WORLD!» — саме так звучить слоган відомої майстерні сучасного українського дизайну та архітектури SERGEY MAKHNO ARCHITECTS, яка успішно працює у трьох напрямах: дизайн інтер’єрів, архітектура, предметний дизайн. За 15 років роботи студія реалізувала майже 600 проектів у 16 країнах світу. SERGEY MAKHNO ARCHITECTS має виразний та впізнаваний стиль, який її засновник, архітектор Сергій Махно, називає Ukrainian Contemporary, віртуозно поєднуючи мінімалізм, мистецтво, українські традиції та японську філософію вабі-сабі. Минулого року студія відкрила власне керамічне виробництво і відтепер постійно дивує новими можливостями цього матеріалу та неочікуваними напрямками дизайнерського мислення. Роботи SERGEY MAKHNO ARCHITECTS відзначені престижними міжнародними преміями: Red Dot Design Award, The International Property Awards, SBID.
Колекція меблів та аксесуарів «УКРСАВАНА»
«Українські традиції й природа – наші головні співавтори. Ми створюємо речі, що живуть поза часом і створюють власні світи», — каже Сергій Махно.
Плитка Grass
Трави, освіжені дощем, висушені сонцем, пофарбовані повним місяцем. Закривайте очі й насолоджуйтесь таємним місцем, далеким від міста і турбот, де поняття «метушня» є невідомим. Завдяки різним варіантам розміщення — вертикальному або горизонтальному, широкій палітрі кольорів органічно доповнюйте будь-який інтер’єр.
Світильники Uma
Птахи — першопоселенці в Укрсавані. Своїм магічним світлом зігріли мерзлу землю і почався новий світ. Uma є ідеальним додатковим освітленням: щось підкреслить, а щось залишить у тіні. Зроблена з міді, вона наповнить вишуканий інтер'єр життям. Uma в кераміці — це про хороший смак, який підкреслює простота.
Крісло The Elephant
Одного дня, коли вже вечоріло, у крісел і диванів з колекції The Elephant виросли величезні вуха. Мешканцям Укрсавани захотілось затишку та усамітнення, і слони зробили все можливе, щоб допомогти їм захистити особистий простір. Дерево і текстиль, згладжені кути, гнучкі форми… Завжди на сторожі затишку.
Світильник-стіл Bijou
Найелегантніший мешканець Укрсавани. Функціональність, одягнена в просту естетику. Лампа має гнучку сталеву стійку із вбудованою світлодіодною голівкою, яку можна обертати на 180 градусів. Лампу можна використовувати, як світло для читання або для створення особливої атмосфери у вечірній час.
Лампа Khmara
Керамічна хмара, створена, щоб осяяти світ своєю ніжністю. З неї ніколи не падає дощ. Вона пахне солодкою ватою і смакує як літній ранок. «Khmara» перетворює стелю в небо наповнене співами птахів та огортає простір в м’яку легку атмосферу.
MZPA
Український меблевий бренд, який починав зі створення окремих предметів меблів, а тепер розробляє повноцінні колекції у співпраці з дизайнерами та архітекторами. Більшість предметів з нової колекції меблів будуть вперше представлені на виставці Maison&Objet у Парижі у січні 2019 року.
«Серед усього розмаїття матеріалів ми вибрали для цієї колекції деревину ясеня та м’яку шкіру. Адже саме вони якнайкраще додають «тактильності» та емоційності, здавалося б, суто функціональним речам з «діловою» репутацією. Адже ми прагнули додати робочому процесу справжнього задоволення. Важливо, що велика увага надається саме поверхням, які обов’язково мають бути приємними на дотик. Цей надзвичайний результат «домашнього офісу» ми отримали завдяки таланту іменитих українських дизайнерів — Катерині Соколової, Сергія Готвянського, Юлії Кононенко та молодих початківців. Кожен предмет поєднує в собі функцію, естетику та тактильність. Саме тому бренд створює не предмети, але атмосферу, а клієнти купують не меблі, а справжні об’єкти дизайну», — каже керівник проекту MZPA Галина Проскуріна.
Колекція для «домашнього» офісу складена за всіма правилами сучасної функціональності, раціональності та елегантного мінімалізму. Головний колір колекції — теплий відтінок «кленовий сироп». Основні матеріали — високоякісна деревина ясеню та м'яка шкіра, які використовуються в усіх продуктах «набору». Вони чудово зображають любов компанії до натуральних тактильних поверхонь. Кожен предмет розроблений таким чином, щоб його можна було легко зібрати та розібрати. Предмети колекції легко комбінується один з одним як в інтер’єрі домашнього робочого простору, так і офісу. Ця колекція здатна створити зосереджену та теплу робочу атмосферу не тільки вдома, але й в галасливому коворкінгу.
Стіл VM desk (дизайнер Сергій Готвянський)
VM desk — це офісний робочий стіл у стилі smart casual, розроблений титулованим українським дизайнером Сергієм Готвянським, співзасновником Nott Design Studio. Стіл, виконаний з міцної, довговічної деревини ясеню, має елегантний та вишуканий вигляд «топ-менеджера». Теплі тони та шкіряні деталі перетворюють навіть напружений робочий процес у максимально комфортний та затишний. Важливою особливістю стола є сумка-органайзер з міцної та м’якої італійської шкіри. Дерев’яні ручки, якими оздоблена сумка — не просто дизайнерська знахідка, а цілком функціональний елемент: основний задум сумки-органайзера у тому, що в будь-яку хвилину сумку з усіма необхідними речами можна просто взяти з собою та піти, не боячись забути важливе на роботі. Дерев’яний корпус столу створює легкий та пластичний силует, який чудово пасує до будь-якого інтер'єру. До того ж стіл VM desk легко та охайно складається, що допоможе зберегти ваш простір та заощадити місце та витрати на перевезення. Погодьтеся, це ідеальний «діловий партнер».
Mild chair (дизайнер Катерина Соколова)
Стілець Mild chair, виготовлений з деревини ясеня та міцної італійської шкіри, має підкреслено простий дизайн та поєднує в собі функціональність та ергономічність, відповідаючи всім вимогам до максимально комфортного робочого місця. Mild chair має скандинавський характер та французький шарм. Пластичні лінії дерев'яного каркаса стільця стабілізуються широким м'яким сидінням та ергономічною спинкою, яка забезпечує оптимальний комфорт. Обшивка стільця виконана з тканини. Mild chair ідеально поєднується зі столом VM desk в офісних або житлових інтер’єрах.
Стелаж (дизайнер Олексій Харо)
Цей універсальний продукт для зберігання особистих речей має виразну особливість, що одразу виділяє його поміж інших: усі полиці виготовлені із різних матеріалів — текстилю, металу та дерева. Другий акцент предмету — модульність: для кожної функції за вашими потребами (місце для квітів, документів, книжок) передбачені окремі модулі. І це ще не все: найголовніша несподіванка стелажу — можливість видозмінювати його за власним смаком. Ви можете додати кілька полиць у висоту або ширину, змінювати модулі або переставляти їх з однієї полиці на іншу, таким чином, створити свій ідеальний стелаж — більш декоративний або більш практичний і функціональний.
Колекція світильників Nut C (дизайнер Юлія Кононенко)
Колекція світильників «Nut C» одразу привертає увагу гнучкими силуетами та незвичним для освітлювального приладу поєднанням матеріалів: дерево зі шкірою. А також — масштабуванням цікавої ідеї у різних розмірах та формах. Найбільша лампа в колекції «Nut B» може освітити всю вітальню. Настінне бра «Nut W» розроблений спеціально для спалень, власники яких здатні оцінити красу вишуканої простоти. Лампи середнього розміру «Nut С» та «Nut S» прекрасно комбінуються, та стануть доречними ненав’язливими акцентами в інтер'єрі будь-якого призначення. Усі лампи в колекції балансують між скандинавським мінімалізмом та європейською любов’ю до непомітно-розкішних деталей. Високоякісна деревина ясеню, шкіра, алюміній роблять ці світильники предметами-уособленням сучасної ввічливої розкоші.
Goloob Design Bureau
Українська компанія, що створює сучасний та вишуканий дизайн, відкриваючи нові виразні можливості традиційних матеріалів — фаянсу, порцеляни та дерева. Бренд дотримується концепції Slow Design та підкреслює красу та важливість повсякденних речей. Goloob Design Bureau не лише створює предмети, а й наповнює кожну річ емоційним сенсом. Це можна відчути, торкнувшись шорсткої поверхні круглого світильника, взявши до рук дзеркало або клікнувши декілька разів керамічним вимикачем. Предмети Goloob – це чуттєвий досвід взаємодії зі світом.
На виставці представлені три об’єкти. Дизайнерка Марія Красюк створила для Goloob великий настільний світильник з круглим плафоном та п’єдестал для дзеркала у формі кавового зерна. Обидві роботи виготовлені з фаянсу та мають складні біонічні форми. Третій об’єкт – порцелянова розетка, розроблена студією Dorogaya. Завдяки виразній формі та акцентному дизайну електрична розетка oii набуває нового значення в інтер’єрі.
Ceramic lamp №1 (дизайн Марії Красюк)
Великий світильник складається з двох елементів — підставки та сферичного плафону. Створення такої форми з фаянсу — надскладне завдання з технологічної точки зору. Спеціально для світильника був розроблений круглий фаянсовий вимикач, взаємодія з яким — окремий тактильний досвід.
Ceramic pedestal №1 (дизайн Марії Красюк)
Маніфест жіночності та любові до себе. Замість того, щоб похапцем глянути на зображення в екрані смартфону, сучасна жінка перетворює споглядання власної краси на своєрідний ритуал. Фаянсова підставка біонічної форми, нагадує кавове зерно. Поєднання буржуазності та мінімалізму.
Електрична розетка oii (дизайн-студії Dorogaya)
Емансипована електрична розетка, що прагне бути на видноті. Раніше електричні розетки були лише функціональним елементом приміщення. Іноді їх підбирали в тон шпалерам, та здебільшого сором’язливо ховали за диваном або в затінку серванта. Настав час змістити акценти! Розетка oii виходить на перший план, поєднуючи функцію та естетику. Замість декоративних тарілок та постерів ваше помешкання віднині прикрашатимуть розетки.
Next Level Lighting (NLL) (дизайнер Артем Колюка)
Світлова компанія Next Level Lighting (NLL) знаходиться у західній частині України та продовжує традиції високоякісної обробки деревини для виготовлення унікальних світильників. Вже чотири роки студія, яка була заснована Артемом Колюкою та Миколою Савіним, спеціалізується на люстрах та дерев’яному декорі преміум-сегменту. Починаючи з 2014 року вироби NLL користуються популярністю не лише у дизайнерів, архітектурних студій, але й у поціновувачів цікавих та якісних речей з країн Північної Америки, Європейського Союзу та Близького Сходу.
Артем Колюка — дизайнер і співзасновник Next Level Lighting (NLL). Перебуваючи у постійному пошуку нових рішень та свіжих ідей у різних сферах — моді, графічному дизайні, дизайні інтер’єру, він врешті знайшов себе в конструюванні освітлювальних приладів. Створення люстр компанія почала ще у 2014 році. Шукаючи натхнення у природі речей, космосу та світі молекул, Артем Колюка представляє свою колекцію світильників серії «Interstellar».
Люстра DNA
Одна із найсвіжіших моделей в серії «Interstellar» — люстра «DNA». Натхнена природою, її процесами та структурами, люстра інтерпретує молекулярні сполуки, а версія із двох переплетених моделей має багато спільного із молекулою ДНК.
Люстра являє собою конструкцію спіралевидної форми, сконструйовану із дерев’яних планок із вбудованим професійним LED-освітленням. В залежності від кількості елементів, довжину конструкції можна варіювати, враховуючи потреби та параметри приміщення. Ця люстра виглядає екстраординарно і футуристично, як справжній арт-об’єкт. Тому, завдяки незвичайній конструкції та читкості ліній, цілком заслуговує на місце основного акцентного об'єкта в інтер’єрі. Легкість та мобільність предмету надає можливість як вертикального, так і горизонтального розміщення, навіть у складному міжсходовому просторі.
Люстра Torus
Люстра Torus — це модель із серії «Interstellar», яка вже добре зарекомендувала себе на європейському та американському ринках. Ідея люстри, елементи якої з’єднані між собою без єдиного зарізу, була запозичена у траєкторії руху енергії у нашому Всесвіті. Всі світлові елементи люстри створюють візуальний перехід ліній та світлових потоків за малюнком світлових проекцій, схожих на потоки електромагнітного поля.
Люстра INTERSTELLAR XL
Ще одна люстра, що знайшла натхнення у космічних форм та у міжзоряних просторах. Завдяки своїй незвичайності, цей об’єкт освітлення «завихрює» світлом будь-який інтер’єр і створить атмосферу майже магічної осяяності, адже роздає м’яке всенаправлене світло. Хоча функція люстри — декоративне освітлення, «INTERSTELLAR XL» яскраво довершує сучасні мінімалістичні інтер’єри. Складається люстра з окремих частин із вбудованим професіональним LED-освітленням, надійно збирається у єдиний дерев’яний конструктив з дрібних модулів.
Люстра Vortex
Люстра Vortex, що переосмислює форму вихору та воронку торнадо — новинка модельного ланцюга серії «Interstellar». Своїми візуальними лініями люстра перебуває у русі з усіх ракурсів спостерігання. Делікатна та компактна, зібрана в єдине ціле із багатьох дерев’яних світлових модулів, конструкція дає м’яке світло, яке направлене вниз і вгору. Люстра має вбудовані професіональні LED-освітлювачі.
QUALITA
Основні напрямки діяльності компанії QUALITA — виготовлення меблів, дверей, вікон, сходів, інших елементів інтер’єра та екстер’єру. Варіативність і гнучкість рішень дозволяє клієнтам реалізовувати комплексні, нестандартні проекти в рамках однієї компанії. А також значно полегшує процес погодження та інтеграції всіх виробів у житлове приміщення.
Власне виробництво компанії дає можливість втілити найсміливіші ідеї, наповнюючи дім унікальними деталями інтер’єру. У виробництві меблів виробів використовуються лише сертифіковані матеріали та комплектуючі, що гарантує безпеку та екологічність кінцевого продукту. Це особливо важливо для сімей із маленькими дітьми та взагалі всіх людей, що цінують високий рівень життя.
Колекція меблів Op-art (дизайнер Юрій Зименко)
Дизайн колекції Op-art — результат безкінечного розширення сфери прикладного мистецтва. Разом з тим, предмети колекції мають форму не лише доцільну і конструктивно логічну, але й емоційно виразну. Завдяки поступовій зміні форми фрезерування, площини стають рухомими та «живими». Це створює ефект кінетично глибоких поверхонь. У предметі працює не лише форма, але й колір. Під натуральною березовою фанерою прихована чорна матова основа — яскравий контраст, що створює глибоке візуальне враження. Але сміливий дизайн не заважає цим меблям органічно вписуватися у будь-який простір, не порушуючи гармонію атмосфери.
Вочевидь, саме такі меблі набувають естетичної цінності. При цьому продукт дизайну відповідає своєму прямому функціональному призначенню.
Завдяки використанню натуральної фанери із берези, меблі мають благородну натуральність, а масивні металеві елементи додають характер. В конфігурації виробів задіяний складний елемент – сполучення деталей під кутом 45˚, а також гострі грані полиці під кутом 45˚. У виробництві предметів використовуються тільки сертифіковані матеріали та комплектуючі. Фурнітура Blum, Hafele.
qualita.com.ua
Юрій Зименко — відомий український дизайнер, керівник Design Studio Yuriy Zimenko. Займається дизайном приватних і громадських просторів, предметним дизайном. На створення дизайну колекції Op-art Юрія надихнуло сучасне мистецтво, а саме — напрям оп-арт, мистецька течія другої половини ХХ століття, в якому використовувались різні оптичні ілюзії. Автора надихнули різноманітні геометричні абстракції, засновані на особливостях сприйняття пласких та просторових фігур, чия фактура стає головним засобом виразності.
-
«Майбутнє Минулого»: проєкт зі свідомої реновації архітектурної спадщини від IK-architects
-
Українське 'Джерело' в Нью-Йорку: колекційний дизайн на виставці Salon Art + Design
Подія -
Краса з українським характером: G×BAR і HVYLYA interior design у Тернополі
Вибір редакції -
Український прорив у світі еко-дизайну: «стіни, що дихають» від MAKHNO STUDIO потрапили у фінал Dezeen Awards 2024
Ідея -
Одразу 2 проєкти YOD Group отримали відзнаку Best of Best в Міжнародній архітектурній премії Architecture Masterprize
-
«Архітектори надії»: фільм про відбудову України під час війни
Подія - Ищу идею Сила символів: Waone створив мурал на честь ГУР на Подолі Український художник Володимир Манжос, більш відомий під псевдонімом Waone, презентував новий мурал у Києві. Його твір «Мудрий пануватиме над зірками» тепер прикрашає стіну однієї з будівель на Подолі. Ця робота має особливе значення — вона створена у співпраці з Головним управлінням розвідки Міноборони України (ГУР) і символічно відображає їхню діяльність у боротьбі за незалежність України.
-
Відбудова Херсона: конкурс Resilient Cities: Ukraine на найкраще бачення майбутнього міста з використанням Autodesk Forma
Промо -
Відродження мистецької спадщини: воркшоп "Ближче. Мозаїка України"
Подія -
Panoptikum Collections на Maison et Objet: сила українського колекційного дизайну
Подія
Ідея. Матеріал. Форма. Конкурс на кращий дизайн предмета інтер'єру від ALPI
Київ, .
22 July 2016, 16:00