У Копенгагені збудували найчистішу у світі електростанцію. Там є навіть лижний схил

HIS
У 2011 на міжнародному конкурсі бюро BIG перемогло з проєктом заводу CopenHill. Нині ми вітаємо архітекторів з його реалізацією
Добре відома вам з попередніх публікацій (читайте також У Норвегії відкрили The Twist — скручений міст-музей) команда BIG завершила будівництво унікального заводу Amager Bakke, що працює на відходах та здатний щорічно переробляти їх (400 тис. тонн) в енергію. Пророкують, що нова електростанція сприятиме Копенгагену стати першим у світі містом з нейтральним рівнем викиду вуглецю.
Завод настільки чистий, що на його даху можна кататися на лижах, гуляти схилами з дітьми та займатися спортом. Це стало можливим завдяки центру CopenHill з найвищою у світі штучною стіною для скелелазіння, яку розташували на фасаді електростанції. Поки охочі гуляють дахом або займаються спортом, всередині заводу переробляються сотні кілограмів сміття, отримана з котрого електроенергія забезпечуватиме 150 000 данських домівок щорічно.
Довжина лижного схилу становить 400 м. Піднятися вгору можна за допомогою підіймачів або скляних ліфтів, звідки, до речі, відвідувачі можуть зазирнути у робочий корпус заводу. Крім зон для спорту та відпочинку в CopenHill є освітній центр (600 кв.м) для академічних турів, семінарів і конференцій з питань сталого розвитку.
Фото: Laurian Ghinitoiu, Soren Aagaard, Rasmus Hjortshoj, SLA, Aldo Amoretti, Dragoer Luftfoto
Читайте також: East 126. Новое жилое здание на Манхэттене от группы BIG.
-
Вілла над прірвою: як Villa Sidonius перетворила складний ландшафт на свою перевагу
Архітектура -
Portlantis: новий культурний центр у порту Роттердама
Архітектура -
Без кутів і меж: унікальний круглий дім у Мексиці від Locus
Архітектура -
Захист авторських прав архітекторів: у Києві відбудуться події, присвячені інтелектуальній власності
Подія -
Ищу идею Офісна будівля «Власне місто» – коли архітектура дихає разом із простором Офісна будівля «Власне місто», спроєктована майстернею Віктора Кудіна та відзначена гран-прі Премії Національної Спілки Архітекторів України (НСАУ) 2024, є маніфестом відкритої архітектури. Вона поєднує сучасний дизайн, функціональність і гармонійну інтеграцію з природним середовищем. Це не просто офісний простір, а експеримент, що переосмислює взаємодію людини з містом.
-
Gelephu International Airport: Традиції Бутану у сучасній архітектурі від BIG
Архітектура -
Китайський архітектор Лю Цзякун отримав Прітцкерівську премію 2025 року
-
Архітектурний MeetUp: Як покохати модернізм і врятувати його від забуття?
Подія -
Оголошено переможців «Премії Національної спілки архітекторів України 2024»
Подія -
La Nube: дитячий музей від Snøhetta, що об'єднує людей
Архітектура