У Китаї відкрили найбільший у світі аеропорт. Над проєктом Дасін працювало бюро Zaha Hadid Architects
HIS
Днями у Пекіні відбулася офіційна церемонія відкриття нового міжнародного аеропорту Дасін (Beijing Daxing International Airport), який вже здобув статус найбільшого у світі. На будівництво нового летовища китайська влада витратила понад $ 63 млрд.
На південному кордоні Пекіна і частково в провінції Хебей посеред гігантського поля виросла величезна «морська зірка» – найбільший у світі термінал аеропорту – не що інше, як диво інженерної та логістичної думки. Летовище, розташоване в 46 кілометрах на південь від центру Пекіна, було побудоване за проєктом Захи Хадід до 70-річчя заснування КНР.
Новий аеропорт оснащений чотирма злітно-посадковими смугами та 79 гейтами. Прогнозують, що до 2025 року пропускна здатність Дасін повинна скласти 72 мільйони пасажирів на рік, а в майбутньому взагалі сягнути 100 мільйонів.
За даними Reuters, будівництво проєкту зайняло близько п'яти років та становило 450 мільярдів юанів ($63 мільярди).
Площа аеропорту становить 700 тис. кв.м. Дайсін оснащений гігантськими сонячними батареями, які зможуть виробляти понад 10 МВт електроенергії, а опалення буде здійснюватися завдяки спеціальній системі наземної помпи.
Дасін має систему збору та управління дощовою водою, яка повинна переробляти 2,8 млн кубічних метрів води. Це дозволить уникнути затоплення летовища під час тривалих злив.
Через новий аеропорт будуть літати понад 50 світових авіакомпаній. При цьому домашнім аеропортом Дасін стане для China Southern Airlines і China Eastern Airlines.
У зв’язку з відкриттям 25 вересня Дасін, у Пекіні закрили перший в місті аеропорт. Наньюань (Nanyuan) пропрацював 109 років. Згідно з місцевими ЗМІ, Наньюань стане музеєм авіації, а його функції буде виконувати нове летовище. Nanyuan відкрився в 1910 році, коли Китаєм правила династія Цин. Він пережив дві світові війни, громадянську війну в Китаї та проголошення Китайської Народної Республіки в 1949 році.
Читайте також: Foster + Partners обновили флагманский Apple в Нью-Йорке.
-
The Wild House: скульптурний екологічний дім в Індії
Архітектура - Ищу идею Zaha Hadid Architects: станція метро в Ер-Ріяді У грудні 2024 року відкрилася станція метрополітену King Abdullah Financial District (KAFD), спроєктована архітектурним бюро Zaha Hadid Architects (ZHA). Розташована в столиці Саудівської Аравії Ер-Ріяді, станція вражає своїм характерним хвилеподібним решітчастим фасадом, який поєднує сучасну естетику та функціональність.
-
Кубічна церква Frihamnskyrkan: сучасний простір для шведської громади
Архітектура - Ищу идею Людиноцентрична архітектура: проєкт багатоквартирного будинку для сучасних міст від IK-architects Архітектурне бюро IK-architects, засноване Катериною Яровою, презентувало своє бачення багатоквартирного будинку, що відповідає викликам сучасного міста. Проєкт Nordic Nest, створений для Київської області, демонструє інноваційний підхід до архітектури, орієнтованої на людину.
- Ищу идею Будинок із земляних блоків на Майорці: традиційна архітектура та сучасні екологічні рішення В іспанській сільській місцевості Бініссалем, на мальовничому острові Майорка, студія munarq створила винятковий приклад архітектури, яка об’єднує традиційні будівельні методи та сучасні підходи до сталого розвитку. Проєкт Ca na Pau демонструє динамічний зв’язок між архітектурою та природним середовищем, ставши зразком гармонійного впровадження екологічних рішень у сучасні домівки.
-
Музей кераміки в Китаї: новий архітектурний шедевр від Kengo Kuma
Архітектура -
Katajanokan Laituri: найбільша дерев’яна будівля у Фінляндії як втілення сучасної архітектури
Архітектура -
Оглядова вежа у шведському заповіднику: поєднання архітектури та інженерного мистецтва
Архітектура -
Автостоянка майбутнього від Ateliers O-S Architectes
Архітектура -
Скляний торговий центр у Сеулі: редизайн від Heatherwick Studio
Архітектура