Тунель з мистецтвом в Амстердамі

HIS
Підземний коридор для пішоходів та велосипедистів в Нідерландах
Над проектом та реалізацією цього неповторного тунелю працювала компанія Benthem Crouwel Architects з офісами в Нідерландах та Німеччині. Об'єкт під назвою Cuypers Passage розташований на території Центрального вокзалу в Амстердамі та призначений для руху та переміщення пішоходів та велосипедистів одночасно.
Габарити тунелю, що становлять 110 метрів завдовжки та 10 метрів в ширину, дозволили функціонально поєднати міський простір та місцеву річку Ей. Так, сторона для руху пішоходів розташована трішки вище, ніж велосипедні доріжки, що створює комфортні умови як для піших прогулянок, так і для високої швидкості руху велосипедистів. Такий умовний поділ помітний за рахунок застосування контрастної обробки: пішохідна сторона облицьована керамічною плиткою ручної роботи, а сторону велосипедистів "прикрашає" чорний асфальт та сталеві грати.
На створення цього дизайнерського керамічного панно компанія-виробник Royal Tichelaar Makkum витратила близько п'яти років. Ідея малюнка належить Ірмі Бом, натхненням при роботі для котрої стали роботи голландського художника Корнеліса Боумістера.
На оздоблення тунелю було витрачено 46 тисяч плиток для панно та 33 тисячі — для облицювання підлоги.
-
Вілла над прірвою: як Villa Sidonius перетворила складний ландшафт на свою перевагу
Архітектура -
Portlantis: новий культурний центр у порту Роттердама
Архітектура -
Без кутів і меж: унікальний круглий дім у Мексиці від Locus
Архітектура -
Захист авторських прав архітекторів: у Києві відбудуться події, присвячені інтелектуальній власності
Подія -
Ищу идею Офісна будівля «Власне місто» – коли архітектура дихає разом із простором Офісна будівля «Власне місто», спроєктована майстернею Віктора Кудіна та відзначена гран-прі Премії Національної Спілки Архітекторів України (НСАУ) 2024, є маніфестом відкритої архітектури. Вона поєднує сучасний дизайн, функціональність і гармонійну інтеграцію з природним середовищем. Це не просто офісний простір, а експеримент, що переосмислює взаємодію людини з містом.
-
Gelephu International Airport: Традиції Бутану у сучасній архітектурі від BIG
Архітектура -
Китайський архітектор Лю Цзякун отримав Прітцкерівську премію 2025 року
-
Архітектурний MeetUp: Як покохати модернізм і врятувати його від забуття?
Подія -
Оголошено переможців «Премії Національної спілки архітекторів України 2024»
Подія -
La Nube: дитячий музей від Snøhetta, що об'єднує людей
Архітектура