«Тарілка 22». Простір з лофтовою стилістикою від Яни Молодих
Анастасия Белогривцева
Лофтова стилістика бістро "Тарілка 22" була продиктована насамперед розташуванням закладу. Затишне кафе знаходиться на території кіностудії Film UA, весь комплекс якої розташовується в будівлі колишнього заводу.
Ресторан зручно розташувався у приміщення колишньої заводської їдальні. "Тарілка 22" закрита для звичайних відвідувачів, адже тут обідають і п'ють каву тільки ті, хто залучений в процес створення фільмів і аудіо-візуального контенту. Закритий доступ до страв, що тут готують, мають і гості кіностудії.
Процес будівництва і декорування відбувався у чітко сформовані та стислі терміни. Головним ідеологом нового образу для колишньої столової став сам замовник — власник кіностудії.
Перед дизайнеркою-декоратором Яною Молодих стояло завдання створити простий для сприйняття, проте комфортний для частих відвідувачів інтер'єр. Безумовно, було прийнято рішення дотримуватися лофтової стилістики, але дівчина прагнула зробити простір більш м'яким, наповнити його історією та прикрасити чималою кількістю декоративних елементів. Натхненням у цій нелегкій, проте творчій справі для Яни стали предмети декору з колекцій Franisco Segarra. Саме ці елементи допомогли авторці інтер'єру створити ілюзію старого бістро з унікальною історією.
Текстиль у клітку, натуральна шкіра та велюр на стільцях від Francisco Segarra, ретро-світильники цього ж бренду, ковані вішаки, мідне дзеркало з присутнім ефектом старіння, класичні рами для портретів з масиву дерева, оригінальний килим, м'який вогонь біокаміну, стіни з червоної цегли та сицилійська плитка ручної роботи над робочою поверхнею бару — саме усі ці елементи декору створюють ту необхідну теплу та релаксуючу атмосферу для гостей бістро.
Свідки частих зустрічей представників кіно- і медіабізнесу — книги з кіномистецтва на полицях бібліотеки, портрети зірок голлівудського і радянського кіно, раритетні кінокамери, старі прожектори для фільмування у вигляді торшерів.
- Ищу идею Bonne Bouche: кав’ярня як новий тренд міського простору Кав’ярня Bonne Bouche, розташована у самому серці Могилева-Подільського, стала яскравим прикладом того, як сучасний дизайн може змінювати обличчя міста. Цей жвавий простір, що належить великому кондитерському дому, розмістився на першому поверсі типової пострадянської житлової будівлі. Проте завдяки зусиллям дизайнерської команди YOD Group простір вдалося інтегрувати в міський контекст так, що він став місцем тяжіння для мешканців та гостей міста.
-
Катерина Ярова: архітектура як шлях до відновлення
Інтерв'ю - Ищу идею Українська команда Znak Design здобула срібну перемогу в International Architecture & Design Awards 2024 за інтер’єр київського ресторану Студія дизайну та архітектури Znak Design здобула срібну нагороду на престижному конкурсі International Architecture & Design Awards 2024, який щорічно організовує міжнародна спільнота дизайнерів та архітекторів The Architecture & Design Community. Ця премія, що вже третій рік поспіль відзначає найкращі роботи у сфері інтер’єрного, архітектурного, продуктового та комунікаційного дизайну, є однією з найавторитетніших у світі. У 2024 році проєкти учасників оцінювали провідні дизайнери і архітектори з 17 країн світу.
- Ищу идею Львівська CUKIERNIA: відродження кондитерської легенди Проєкт CUKIERNIA — це трансформація легендарної львівської кондитерської, заснованої у 2000 році. Розташована на першому поверсі історичної будівлі в центрі міста, Cukiernia завоювала популярність завдяки аристократичному шарму та вишуканій якості десертів за старовинними рецептами. Свою роботу над проєктом команда YOD розпочали з пошуку нових значень та символів для Cukiernia. Для дизайнерів було важливо не лише оновити дизайн, а й переосмислити загальну концепцію, надати іконічному бренду свіжої енергії. Водночас було важливо зберегти ДНК цього місця, тонко визначивши неперервність традиції як одну з його ключових цінностей.
-
Друкована відбудова: конкурс 3D_4bX для майбутніх архітекторів та інженерів
- Ищу идею Слідами Брейгеля: інтер'єр квартири від Наталії Сергєєвої Європейська простота та витонченість, гра історії та сучасності, чистота форм та бездоганність виконання, — ця квартира припала б до смаку королівському двору в Брюсселі та галереям Нью-Йорка. Коли декоратор Наталія Сергєєва вперше побачила її, це було ні що інше, як тандем бетону та цегли в одному просторі.
- Ищу идею Інтер'єр харківського Black & Milk від Ponomarenko Bureau Black & Milk — кав'ярня в одному з семи контейнерів на території фудкорту "7-й склад" у центрі Харкова. Дизайнери Ponomarenko Bureau розібрали назву кафе на три окремих елементи, наповнили їх метафоричним змістом та інтегрували у дизайн-проєкт.
- Ищу идею Харківська кав'ярня 23а від Ponomarenko Bureau 23а — це дуалістичний заклад, який вдень працює як кав'ярня міського типу, з крафтовими напоями, простими десертами та легкими перекусами, а ввечері стає місцем для справжніх тусовок. Вдень з келихів п'ються лимонади, а увечері вино. Про інтер'єр харківської кав'ярні 23а, над яким працювала команда Ponomarenko Bureau, ми розповідаємо далі.
- Ищу идею Кафе-джелатерія ТАЮ в Одесі від Sivak + partners У меню джелатерії ТАЮ – морозиво та соки – ідеальне частування зморених від спеки одеситів та гостей міста, які прогулюються Пушкінською. Ще до недавніх пір автори дизайн-проєкту не були впевнені, чи відкриється заклад знову. Відфотографувати інтер'єр дизайнерам Sivak + partners пощастило за лічені дні до ворожого нападу рф на Україну. На щастя, позбувшися збитих на вікнах дощок, днями кафе-джелатерія знов відкрилося та почало працювати на радість поціновувачів морозива та гарного дизайну.
-
Енергія гармонії від Materia 174