Taka Apartment: четыре очерка минимализма от студии Махно
АРХИТЕКТУРНАЯ МАСТЕРСКАЯ СЕРГЕЯ МАХНО
Иногда слова не нужны, чтобы все понять. Иногда сложные решения не нужны, чтобы создать что-то действительно важное.
Taka Apartment — это двухэтажная квартира площадью 250 кв.м в одном из спальных районов Киева, которая стала воплощением современного украинского минимализма. Студия Махно (авторы проекта Сергей Махно, Виктор Захарченко, Евгения Чельник, Леся Лей) работали над этим проектом два года и вот какие сделали выводы: выразительное пространство — лаконичное, уютное пространство — функциональное, а дом — это точка пересечения всех природных стихий.
Воздух
Планировка квартиры довольно простая и функциональная. На первом этаже находится гостиная зона, объединенная с кухней и столовой, а за коридором прячется гостевая спальная комната. Бетонно-деревянная лестница ведет на второй этаж — там спальня хозяев, ванная и рабочий кабинет.
Деликатная архитектура пространства делает квартиру открытой, воздушной, легкой. Дизайн не отвлекает, а наоборот — дает полную свободу делать в доме то, что захочется.
Земля
В основе цветовой гаммы интерьера — земля. Оттенки с привкусом чернозема читаются повсюду: от светло-серой декоративной штукатурки на стенах до ослепительно черной кровати в спальной комнате. Мебель и декор балансируют темный фон теплыми акцентами и наполняют квартиру уютом.
Свет
Панорамные окна и просторные комнаты позаботились о том, чтобы квартира была наполнена дневным светом днем и звездным небом ночью.
За искусственное освещение отвечают авторские керамические светильники, созданные вручную в керамической мастерской Makhno Product: крошечные лампы Mug в кабинете, классические Lakuna в спальне и массивные Nighter в лаунж-зоне.
Днепр
Из окон гостевой спальной комнаты открывается вид на Днепр. Берега так близко, что кажется, будто синие воды разлились стенами квартиры — так выглядит металл, окисленный естественным (натуральным) способом.
Минимум вещей / материалов / цветов / смыслов. Максимум родного дома, родной Украины.
Текст: Мария Федько, Лина Кулык
Фото: Евгений Авраменко
- Ищу идею Little Soul: львівський інтер’єр на 48 кв.метрах від студії MOC_IN Квартира "Little Soul" – це доказ того, що навіть у невеликому просторі можна створити житло, яке вражає елегантністю, продуманістю та сучасністю. Авторка проєкту Василина Черняєва, дизайнерка інтер’єру та засновниця студії MOC_IN, реалізувала цей проєкт у одному з сучасних житлових комплексів Львова, перетворивши квартиру площею 48 м² на приклад гармонійного поєднання функціональності, комфорту та вишуканого дизайну.
- Ищу идею Hram гедонізму в серці Києва від студії YOD Hram – музичний бар, натхненний духом гедонізму, розташований у серці Києва на цокольному поверсі ділового центру. Поруч знаходяться такі знакові місця, як центральна синагога, Палац Спорту та Площа Українських Героїв. Бар позиціонує себе як простір, де людина є головною цінністю незалежно від релігії, віку, гендеру чи музичних уподобань.
-
Ukrainian Design and Innovation Week 2024: підсумки третього сезону
Подія - Ищу идею "Жайворонки" на Подолі: інтер'єр, що поєднує свободу та функціональність З розвитком сучасних інтер'єрних тенденцій на перший план виходить вміння поєднувати естетику з раціональним використанням простору. Кафе "Жайворонки" на Подолі демонструє тонке мистецтво архітектурного балансу, де кожен елемент несе як естетичну, так і практичну цінність, трансформуючи невелику площу в багатофункціональний простір для відпочинку та роботи. Єлизавета Одінцова та її команда з Design Buro Odintsova перетворили невелике приміщення у житловому комплексі Podil Plaza Residence на затишне кафе для сніданків, де відвідувачі можуть насолоджуватись комфортом і домашньою атмосферою в будь-який час доби.
- Ищу идею Грація в деталях: інтер’єр від Ольги Русакової в ЖК «Республіка» Інтер’єр цієї квартири, спроєктований дизайнеркою Ольгою Русаковою в житловому комплексі «Республіка», – приклад ретельно продуманого простору, де поєднуються сучасний підхід до дизайну та максимальна увага до комфорту мешканців.
- Ищу идею Функціональність і мистецтво: інтер'єр квартири від DIHOME крізь призму супрематизму У світі дизайну, де сміливі рішення поєднуються з історією, важливо знаходити нові форми вираження, які водночас вшановують минуле. Проєкт квартири в стилі українського авангарду від дизайнерки Євгенії Ситник – яскравий приклад такого підходу. Сучасний супрематизм, натхненний рухом, що зародився понад століття тому в Україні, став основою для створення цього оригінального простору в Києві.
-
Український дизайн: стійкість і інновації на конференції "Сучасні матеріали і технології"
Подія - Ищу идею Алюзія на класицизм: інтер'єр квартири в Дніпрі від ArchObraz Інтер'єр, як і архітектура, є відображенням часу та місця. У сучасних реаліях, коли історичні будівлі часто зазнають змін, важливо відновлювати їхню атмосферу, зберігаючи при цьому власну індивідуальність. Одним із прикладів такого балансу між минулим і сучасним є квартира в центрі Дніпра, яка, незважаючи на втрату оригінальних елементів неокласицизму, отримала нове життя завдяки талановитій інтерпретації архітекторів Антоніни та Олексія Образцових, а також Костянтина Бусаргіна з бюро ArchObraz.