Sustainable Luxury: робочий прострір Bogdanova Bureau
HIS
У свій офіс на Терещенківській команда Bogdanova Bureau заїхали за півроку до того, як в Україні розпочалась війна. Пiсля року віддаленої роботи через ковід працівники студії вперше зібралися разом саме у цих стінах — у повній мірі усвідомивши цінність живого спілкування. Але всього за шість місяців офіс знову спорожнів. Одинокими вікнами він тижнями вглядався у місто, яке кілька разів на день розривають сирена та вибухи. Нині ж, коли офіс частково відновив свою роботу, запрошуємо вас на екскурсію у цей унікальний простір.
У самому серці столиці, на вулиці Терещенківській, відомої як "вулиця музеїв", розташувався шестиповерховий будинок №13. Зведений у 1913-1914-х роках, він слугував родині відомих українських колекціонерів і меценатів Богдани і Варвари Ханенків галереєю і прибутковим будинком. Архітектура садиби поєднує модерн та неокласицизм. За Ханенків більшість квартир здавалися в оренду. Та у 1919 році садибу націоналізували й передали житловому кооперативу. За часів Другої світової будинок сильно постраждав. 1947 року його реконструювали та перепланували під комунальні квартири. Нині це багатоквартирний будинок, де розташовуються офіси та приватні апартаменти. Будинок має статус пам’ятки архітектури.
Вікна офісу Bogdanova Bureau розглядають чарівний краєвид — центральний парк та легендарний «червоний» корпус університету імені Шевченка — один з небагатьох краєвидів, котрий залишається незмінним уже більше 100 років.
«Коли я вперше зайшла до цього приміщення, мені буквально перехопило подих — вигляд з вікна був просто неймовірний! Це і є справжня розкіш — милуватися заходом сонця наприкінці робочого дня в стінах улюбленого офісу, з командою однодумців», — розповідає Ольга Богданова.
Простір офісу (100 кв.м) — це опенспейс, в якому поєднані робочі місця, простір для перемовин та відкрита кухня. Кабінет керівниці бюро — Ольги Богданової — займає скромну площу й відділений від основної зони лише скляною перегородкою.
Стільці (vintage) Marcel Breuer
Проєкт офісу виконаний за філософією “sustainable luxury”. В основі дизайну — відповідальне й бережливе ставлення до всього навколо: команди, клієнтів, культурної спадщини, природних ресурсів. Sustainable Luxury — це не бездумне нагромадження простору дорогими речами, а якраз навпаки. Це зважений підбір найкращих матеріалів, які прослужать довго та вірно. Це пошук найвишуканіших предметів інтер’єру, які даруватимуть комфорт і затишок сьогодні, а завтра стануть хорошою інвестицією.
Лампа Santa&Cole — Lámina, стіл Bogdanova Bureau
Кінетична скульптура by Hover Smith&Winken
Великий стіл для робочих зустрічей та спільних обідів, а також стіл в кабінеті головної архітекторки — це авторська розробка бюро. Столи виготовлені на замовлення з травертину та нержавіючої сталі. Щоб проявити природну красу каменю, пористу поверхню залишили відкритою. Декоративний світильник над центральним столом — «острівець затишку», умовний центр простору. Лінія світильника повторює форму вікон. Крісла та мобільна перегородка в загальній зоні — прототипи нових предметів за дизайном Bogdanova Bureau.
Скульптура відомого українського митця Назара Білика «Простір довкола» залежно від часу доби виглядає по-різному.
По суті, це живий об’єкт, який віддзеркалює те, що бачить.
Полиця під умивальником в санвузлі виконана в кольорі того ж «червоного корпусу», який дивиться у вікна офісу. Їм не видно одне одного, в цьому був головний задум і символічність такого рішення.
Найособливіше місце — балкон. Точка перетину офісу, який милується історичним Києвом.
Фото: Yevhenii Avramenko