Сучасна кухня: 10 прикладів, що прийдуться до смаку
HIS
Сучасні дизайн-критики, які люблять розмірковувати про стилі в інтер'єрі, дійшли до спільного висновку: стилів більше немає, замість них панують стилістики. Всі вони звісно цитують минуле, але вже підпорядковані законам майбутнього. А в майбутньому головне — не оздоблення, а індивідуальний характер інтер'єру, відображення особистості його власника та автора. Кухня вже давно перестала бути простим утилітарним приміщенням. Сьогодні кухня — поле для творчого самовираження господаря та для формування неповторного авторського почерку дизайнера. І яким чином ви будете висловлювати стилістику вашого простору — вирішувати тільки вам. Аби надихнути вас на інтер'єрні роздуми, ми зібрали 10 найрізноманітніших кухонь, які не схожі між собою ні площею, ні плануванням, ні кольором, єдина спільна їх риса — побутова техніка Pyramida.
В індустріальних тонах
Наш огляд почнемо з однокімнатної квартири, яка розташовується в Києві. Над інтер'єром житлового простору площею 33 кв.м, вирішеного в тренді micro-living, працювала міжнародна компанія PLANiUM. Перед дизайнером стояло завдання на невеликій площі апартаментів розмістити все, що потрібно для життя сучасної людини. Найскладніше, зізнається дизайнер, було на кухні — найважливішою і наповненою предметами інтер'єру зоною. За основу дизайнер взяла універсальний, з тривалим «терміном придатності» сірий. Тим паче на його фоні акценти інших відтінків виглядають контрастніше. Одомашнити кухню вдалося шляхом дерев'яних кухонних фасадів: представлені медовий, гірчичний, шоколадні відтінки створюють саме ту необхідну нотку натуральності в цьому, здавалося б, індустріальному інтер'єрі. З акцентами Вікторія експериментувати не стала, ставки зробила на завжди модний чорний: лаконічна стільниця і барна стійка зі штучного каменю, барні стільці з вугільним текстилем, стельові та підвісні світильники, а також телескопічна витяжка Pyramida TL (1100) BL, чорна панель якої лаконічно доповнює дизайн не тільки цієї кухні, а й всієї квартири.
Harmony in the space: інтер'єр в Дніпрі від Олександра Грабовського
Над проєктом і реалізацією інтер'єру невеликої квартири в Дніпрі працював архітектор Олександр Грабовський. Замовниця звернулася до хлопця з проханням створити гармонійний простір для життя. Затишок і гармонія тут відчувається у всьому: грамотному зонуванні, меблевому ансамблі, ретельно підібраному текстилі, освітленні й милій для ока кольоровій гамі. Замовниця інтер'єру особливо полюбила рішення з левітуючою барною стійкою. Ця функціональна зона стала одним з улюблених місць клієнтки, так само як і вся кухня, дизайну якої Олександр приділив чимало часу. В оздоблені віддали перевагу класичному білому та дереву, а щоб ця частина квартири виглядала лаконічно, кольори та фактури талановито заміксували. Зверніть увагу, частина корпусних меблів виконана з білих глянцевих фасадів, а частина — натуральне дерево — до пари тій самій левітуючій барній стійці. Під пару їй — і витяжка HEF 22 H WHITE з білосніжною панеллю і декорованим коробом «під дерево», і газова варильна поверхня PFG 647 SAND LUXE незвичайного пісочного кольору.
«Мрія пірата» в інтер'єрі від Lauri Brothers
Навіть не витрачайте час на пошуки піратського реквізиту в цій українській малогабаритній квартирі. Їх тут просто немає. Ну хіба що в барі прихована пляшка рому. Свою назву «Мрія пірата» або Pirate's Dream проєкт отримав завдяки всім відомій палітрі Pantone, де один з ключових кольорів цієї квартири так і називається — Pirate's Dream. Ніжний і легкий відтінок, який комусь здасться бірюзовим, комусь — блакитним або м'ятним, маркетологи інституту назвали саме так. Сподобався він і дизайнерам зі студії Lauri Brothers, які з особливою легкістю і професіоналізмом поєднували його зі сніжно білим та сталевим. І якщо перший — білосніжний — використовувався в обробці стелі та створенні корпусних меблів, то сталевий — колір робочої кухонної зони й техніки, в даному випадку — витяжки з нержавіючої сталі HEF 22 P-600 Pyramida. Дизайнери навмисно віддали перевагу нержавіючій сталі, гідно оцінивши її колірну універсальність і практичність. Єдиний нюанс: на ділі колір сталі варіюється від сірого до майже чорного, тому при виборі металевої техніки різних виробників, кольори доведеться ретельно порівнювати.
Гра вогню та глянцю
Чорну глянсову витяжку NR 60 S BL для інтер'єру своєї вітальні вибрав модельєр Євген Фролов. Але відправною точкою в дизайні вітальні цього львівського будинку стала аж ніяк не вона. Подібно нарядам, які створює Євген, за основу було взято три базових кольори: білий, сірий і помаранчевий. Як і картини Мондріана, кухонний ансамбль пана Фролова склався з їх контрастних прямокутників, де білі — фасади робочої зони кухні, помаранчеві — підвісні ящики та сірі — глянсовий холодильник та духовка. Підкреслили геометрію інтер'єрної композиції чорні пазли — шафа-пенал і вищезгадана витяжка. Контрастний ансамбль, чи не так?
У променях сонця
Серед дизайнерів існує думка, що жовтий колір в інтер'єрі не тільки викликає посмішку, але і «розсовує стіни». Завжди позитивний жовтий інтер'єр даруватиме господареві не тільки гарний настрій, але і візуально збільшить простір. Гарний вигляд у цьому переконатися — інтер'єром кухні, над розробкою та реалізацією котрого працювала дизайн-студія PLANiUM. Але і з позитивом в інтер'єрі треба не переборщити. Щоб навколо пекучі сонячні промені не обпалювали погляд, необхідно правильно розставити акценти. І як радять фахівці, зробити це потрібно завдяки холодному контрастному кольору. Жовту життєрадісну кухню креативна команда укомплектувала чорної побутовою технікою. Ансамбль з чорних холодильника, плити PSE 641 S BL, духової шафи F 46 BLACK і мікрохвильової печі завершує витяжка KZ BL від Pyramida. Погодьтеся, чорне забарвлення цих елементів виглядає так само глибоко і пронизливо, як чорний Vantablack в роботах Капура.
Трохи Скандинавії та голландських кахлів від студії DesignMe
Кухня дизайн-тандему Сергія та Світлани Забуранний (студія DesignMe) вирішена в скандинавському стилі: білі рифлені фасади, медова стільниця з натурального дерева і біло-синій малюнок на фартусі, що нагадує голландські кахлі. Оригінально і лаконічно одночасно. Єднальний елемент — «металеві акценти», які зустрічаються не тільки серед кухонного начиння, але і в побутовій техніці. Але і їх господарі намагаються ховати. До речі, телескопічну витяжку TL IX від Pyramida подружжя придбало саме через приємний мінімалістичний дизайн.
Європейський монохром
Ця квартира площею 45,6 кв.м розташовується під Києвом і належить молодій сім'ї. Над її лаконічним і сучасним дизайном працював Володимир Вештак, засновник компанії Object №. Пара хотіла отримати небанальний інтер'єр при обмеженому бюджеті. Втім, економно Володимир використав не тільки гроші замовників, але і довірені йому метри. Візуально додати пару-трійку квадратних метрів вдалося коштом білого кольору, який був узятий за основу. Але і з білим потрібно бути акуратним! Часом його велика кількість може позбавити інтер'єр затишку, отримавши оцінку критиків а-ля: «ніби лікарняний коридор». Виходячи з цього, до білого в рівних пропорціях дизайнер додав чорний, а щоб піти від стереотипу, пов'язаного з шахівницею, запустив ніжний, злегка жовтуватий колір фанери. Стільницю виклали з білосніжною керамічної плитки, яка перетікає на стіну, кухонні шафи виготовили з чорного ДСП (на їх фоні духова шафа PO 70 ME GBL та поверхня для варки CFEA 643 B залишилися практично непомітні), керамічну раковину привезли на автомобілі з міланського салону, а фанерні полки та стіл створили за авторським ескізом місцеві майстри. Дизайнер не міг собі дозволити порушити гру «Чорне і біле», тому його вибір припав саме на чорну глянсову витяжку Pyramida моделі NR-MG 60 M BLACK.
Прагматичність бджіл в дизайні кухні від Дар'ї Дроздюк
Шестигранна плитка в інтер'єрі Паоли Навоне шість років тому справила мирну революцію у свідомості багатьох. Така стара нова фігура. Що в ній особливого? Адже саме вона стала відмітною рисою багатьох сучасних інтер'єрів і предметів дизайну. «Хекси рулять!» — наш коментар до проєкту кухні на основі шестикутника цієї столичної квартири, над дизайном якого працювала сама власниця. Шестигранник на кухні — річ ризикована (на відміну, наприклад, від санвузла), але ризик цей був виправданий правильно підібраною, монохромного кольоровою гамою. Класичне тріо з чорного, білого і сірого розбавили оливковою зеленим. А щоб не відволікати увагу від «прагматичних бджолиних форм» всі додаткові конструкції постаралися заховати або мінімізувати. Відмінний приклад цього — біла телескопічна витяжка R-TL GR і духову шафу PO 70 ME GBL.
Кухня кольору неба. Проєкт Сергія Шевченка
Ця київська кухня також не може похвалитися своєю площею (6 кв.м), але цей нюанс не позбавляє її інших особливостей. Дизайн-концепція оформлення цієї зони належить Сергію Шевченку, і спрямована на те, щоб недоліки зробити чеснотами. З формами та кольорами Сергій вирішив не експериментувати та піти перевіреним шляхом. Актуальна тенденція в оформленні маленьких кухонь — кухня до стелі. Цей варіант збільшує місце для зберігання не тільки посуду, а й побутової техники, до того ж візуально «витягує» приміщення. Верхній ярус Сергій зробив білим, це візуально полегшило конструкцію і зробило її легкою. Зверніть увагу на техніку в верхній частині, вона також вирішена в білому і максимально наближених до нього кольорах: вбудована мікрохвильова піч і біла телескопічна витяжка Pyramida TL (1100) BL. Вибір кольору для нижньої частини був продиктований природою. Приємний для ока синій ще довго буде нагадувати господарям про літнє небо перед червоним заходом. Але не обійшлося без контрастів: побутова техніка нижньої частини — чорна (наприклад, духова шафа PO 70 ME GBL) та гармонійно доповнює ансамбль.
Світла сторона чорного
Завершує наш огляд кухня, над інтер'єром якої працювала сама власниця. Безумовно, без професійного дизайн-проекту не обійшлося, але реалізацією і комплектацією Ірина Горчиця займалася самостійно, маючи на руках дизайнерські ескізи та плани. Попри «аматорський підхід», колористика цієї кухні заслуговує аплодисментів. Тут, в умовах виваженої, нюдовой палітри, також знайшлося місце для чорного. Керамогранітна плитка брудного пісочного відтінку, вбудована кухня з фасадом дубового кольору і чорний квартет різних за формою прямокутників. Теплу кухонну пастель "ріжуть" дві чорні паралелі — робоча поверхня та обідня-барна стійка. Доповнюють розпочату геометрію дві чорнильні точки — духова шафа та витяжка NR-MG 60 SYE-15 BL. Всупереч поширеній думці про те, що чорний — колір мазкий, Ірина вибрала його для найбільш активних в кухонному просторі елементів.
На завершення
Місце, де ви готуєте їжу та напої, куштуєте та насолоджуєтеся стравами у родинному колі чи компанії друзів, слід планувати не тільки зручним та функціональним, але й теплим та затишним. Обираючи дизайн кухні, разом з практичним рішенням інтер’єру не забудьте про жадану атмосферу незамінного домашнього тепла.
Зовсім не важливо, яку колірну гамму ви обрали для дизайну вашої кухні, з матеріалів закордонного чи вітчизняного виробництва були зроблені меблі, скільки вартує обрана вами техніка. Найголовніше — щоб цей простір вашої оселі був безпечним для життєдіяльності, матеріали та меблі якісними, техніка надійною та довго слугувала, а страви, які ви будете готувати, дійсно смакували! На кухні важлива атмосфера
Читайте також: Ароматы дома. Несколько ремарок дизайнера-декоратора Анастасии Турлак.
-
Made in Ukraine: вільностояча кухня Mriya, яка не потребує вбудовування
Магазин -
Как украсить стол к Пасхе: идеи от декоратора Александрины Лукач
Ідея -
Компания MIELE представляет обновленную линию бытовой техники
Промо -
Бытовая техника Miele: обновленная линейка
Промо -
Кухня-долгожительница: о дизайне, материалах и бытовой технике
-
Ароматы дома. Несколько ремарок дизайнера-декоратора Анастасии Турлак
Промо -
5 кухонных интерьеров, где цвет техники играет главную роль
Промо -
Интерьер «для ленивых» или жизнь без хлопот
Промо -
Компания MIELE представила новую линию приборовдля кухни серии 7000
Подія