Стоматологія EDEL LEICHT: вишукана легкість та екологічна свідомість від ZIKZAK Architects
ZIKZAK architects.
Назва нової стоматології неподалік Штутгарта “EDEL LEICHT” перекладається як “вишукана легкість” або “благородна простота”. У неї вкладено смисли: безболісність процедур, легкість отримання послуг, професіоналізм, комфорт та преміум-клас. Це про естетику, пов’язану з красивою усмішкою, високоякісну стоматологічну допомогу, яка є максимально комфортною для пацієнтів. Такі основні принципи втілено і в дизайні інтер’єру клініки, розробленому командою ZIKZAK Architects.
Формотворчими в концепції дизайну клініки стали: ресайклінг і апсайклінг, легкість, яка проявляється у конструкціях меблів і декору, та благородність, яку навіює естетика й затишок. Поєднання високотехнологічної стоматології з креативним повторним використанням матеріалів демонструє інноваційний підхід клініки не тільки в лікуванні, але й у дизайні. Такий інтер’єр транслює, що медичний заклад іде в ногу з сучасними трендами не лише в медицині, але й щодо соціальної відповідальності. Раціональне використання ресурсів натякає також на розумний підхід до лікування та фінансів пацієнтів.
Легкість в інтер’єрі досягається використанням скла, прозорих полімерних пластиків, легких металевих конструкцій і натуральних матеріалів. Сама архітектура простору невимушена та невагома: плавні лінії стін, згладжені текстури, напівпрозорі розсувні двері до кабінетів, превалювання світлих нейтральних кольорів та мінімалізм.
Клініка знаходиться поруч із лісом. У дизані використали декор у вигляді стовбурів повалених дерев, підкресливши зв’язок із зовнішнім оточенням. На рецепції пацієнти відчувають невагомість, природність та бачать відсилки до стоматологічного ремесла. Сам стіл ресепшіоніста зроблений із прозорого акрилу. Низький столик з переробленого пластику – це рецепція для маленьких пацієнтів. Випукла стіна за ним інспірована керамічними коронками, зубною естетикою. Декор на стіні – овал з переробленого пластику з ворсинками – це відсилка до гігієнічних процедур і догляду за зубами, зубної щітки.
Зони очікування не менш концептуальні та екологічні. Тут увагу захоплює композиція з акцентних декоративних панелей у вигляді стоматологічних люстерок, якими лікарі досліджують ротову порожнину. Усі меблі виготовлені з перероблених матеріалів або ж повторно використані. Колоски та соломини, задіяні в декорі, інспіровані природою та натуральністю. Меблі кастомного виробництва, як наприклад, прозорий столик із переробленого пластику, зі стоматологічними борами або крісло, виготовлене з частин вінтажного, в оболонці з акрилу – справжні арт-об’єкти, які хочеться розглядати детально.
Дитячі зони в клініці фантазійні та максимально яскраві. Тут поєднуються загальний концепт та барвисті дитячі мотиви. Ключовий персонаж простору – пухнастий синій монстрик, який дбайливо доглядає за своєю усмішкою. Стіна з мультимедійним екраном відтворює анімацію у вигляді його ока, а трубочки з поліпропілену – це його ворсинки. За софу в дитячій зоні слугують колоди повалених дерев.
Стоматологічні кабінети для дорослих лаконічні й “чисті”. Дитячі ж обладнані композиціями із тварин та чудернацьких створінь на стелях. Щоб маленьким пацієнтам було цікаво розглядати їх, доки лікар займається лікуванням.
Дизайн клініки втілює інноваційний підхід до створення медичного простору, де естетика, комфорт та екологічність гармонійно поєднуються з високотехнологічною стоматологією. Це не просто стоматологічні послуги, а цілісний досвід, де турбота про здоров'я пацієнтів в тандемі з турботою про навколишнє середовище та естетичним задоволенням. Дизайн інтер’єру демонструє як сучасний медичний заклад може бути одночасно вишуканим, комфортним та екологічно відповідальним.
-
Реновація Театру Франка: поєднання мистецтва, історії та сучасності
Подія - Ищу идею Простір для практик зцілення та внутрішнього спокою від Ольги Фрадіної У серці історичного Подолу Києва розташований простір, що служить не тільки місцем для практик зцілення, а й осередком для глибокого внутрішнього зв’язку з емоційним і фізичним благополуччям. Цей холістичний центр став притулком серед метушні міста, місцем, де душа може розслабитись, а тіло відновитись. Проект почався з ідеї створити універсальний простір для йоги, медитації, цигун, реікі, акупунктури та інших практик емоційної рівноваги. Цей простір — не просто студія; це місце, де створюється громада людей, що працюють над собою і своїм самопочуттям. Головна концепція дизайну — це обволікаюча атмосфера, яка дозволяє зосередитись на внутрішніх переживаннях.
-
Herzog & de Meuron: дитячий лікарняний комплекс у Цюриху
Архітектура - Ищу идею Затишок харківського бренду: інтерʼєр шоуруму Vika Adamska від IK-architect Шоурум українського бренду Vika Adamska зазнав руйнувань у березні 2022 року: вибухова хвиля пошкодила вікна, а пряме влучання у верхні поверхи призвело до його затоплення. Після стабілізації ситуації в Харкові власниця бренду Вікторія Адамська разом із командою архітектурного бюро IK-architects відновила простір шоуруму. На початку 2024 року оновлений шоурум знову відкрився для відвідувачів за адресою вул. Ярослава Мудрого, 5.
- Ищу идею "Жайворонки" на Подолі: інтер'єр, що поєднує свободу та функціональність З розвитком сучасних інтер'єрних тенденцій на перший план виходить вміння поєднувати естетику з раціональним використанням простору. Кафе "Жайворонки" на Подолі демонструє тонке мистецтво архітектурного балансу, де кожен елемент несе як естетичну, так і практичну цінність, трансформуючи невелику площу в багатофункціональний простір для відпочинку та роботи. Єлизавета Одінцова та її команда з Design Buro Odintsova перетворили невелике приміщення у житловому комплексі Podil Plaza Residence на затишне кафе для сніданків, де відвідувачі можуть насолоджуватись комфортом і домашньою атмосферою в будь-який час доби.
-
Бутик Milla Nova у Варшаві: космічний мінімалізм від Balbek Bureau
Вибір редакції -
Перша бібліотека українських матеріалів відкриється в Києві під час ДВРЗ Design Days
-
KAJI GALLERY: дім японського мистецтва від MAKHNO Studio
- Ищу идею Спортивна студія STAN від Dubrovska Studio Студія STAN, заснована професійною балериною Марією Дрейгаупт у центрі Києва, призначена для жінок, які шукають гармонію через йогу та баре. Вона втілює елегантність і виразність особистості, створюючи простір для самовираження. Назва "Stan" походить від латинського STAN, що символізує фізичний стан або внутрішню готовність до трансформації. Про трансформації, яких зазнав простір STAN, над яким працювала команда Dubrovska Studio, читайте далі.
- Ищу идею Для сонячних днів та медових ночей: готельний комплекс 8SUN RESORT від українських дизайнерів Українська команда MAKHNO представляє новий проєкт 8SUN — ідеальне місце відпочинку для закоханих, розташоване на узбережжі казкового острова Балі в теплому Індійському океані. Незвичайний дизайн інтерʼєру готелю та мистецтво роблять простір чудовим місцем для проведення весільних церемоній та медових місяців молодят, а також тих, хто шукає спокою у найкрасивішому місці на Землі.