Spaced Studio: квартира 50 кв.м у Greenville Park
Анастасия Белогривцева
Команда Spaced Studio на чолі з Оленою Мартинюк оформили інтер'єр компактної квартири у київському Greenville Park. Природні мотиви, використані в колірній гамі та матеріалах, гармонійно поєднуються з сучасністю, відображеною у виборі форм, організації простору та індивідуальному творчому почерку авторів проєкту.
Власник апартаментів, загальна площа яких становить 50 кв.м, задля зонування простору вирішив не будувати стіни, а використати скляні перегородки. Бажання замовника було принциповим, адже він хотів насолоджуватися панорамним видом на Київ як з ТВ-зони, так і зі спальні. Між іншим, попри невелику площу, квартира має усі необхідні складові: тут є повноцінна кухня-вітальня, відокремлена спальня, окремий гардероб, пральня-кладовка, коридор та санвузол.
Ремонтні та оздоблювальні роботи були завершені до повномасштабного вторгнення росії в Україну, щоправда, деякі внутрішні роботи прийшлось виконувати вже під час воєнних дій та без електропостачання. Війна призвела до значного підвищення цін, включаючи скляні перегородки, які подорожчали майже вдвічі. Тому їх вирішили виготовити самостійно: підготували креслення, замовили скло та металевий каркас. Найскладнішою частиною стало підняття великого скляного "листа" на верхні поверхи будинку.
Війна торкнулася всіх аспектів реалізації цього проєкту. Так склалося, що після нападу держави-агресора дизайнерка Олена Мартинюк разом із дитиною виїхала до Англії. Та цей факт не вплинув на продовження роботи. У Великій Британії жінка відкрила для себе багатий світ вінтажу, тому більшість декоративних елементів було привезено звідти. Природні мотиви, використані в колірній гамі, матеріалах, текстилі та предметах антікваріату, гармонійно поєднуються з сучасністю, відображеною у виборі форм, організації простору та індивідуальному творчому почерку авторки.
Задля меблевого оздоблення оселі використовували переважно українські бренди. Деякі предмети придбали в Ikea, а тумбу під телевізор взагалі замовили на Ebay. Через закриття української Ikea, окремі позиції замовляли в польській. Диван у вітальню, наприклад, приїхав з Польщі разом з безпритульною кішкою, яку підібрали по дорозі та згодом вилікували в Україні.
Декорування квартири відбувалось під час планового та позапланового відключення електроенергії, тому більша частина роботи проводилась при свічках та в куртках, оскільки в оселі було дуже холодно.
Фото: Spaced Studio
- Ищу идею Little Soul: львівський інтер’єр на 48 кв.метрах від студії MOC_IN Квартира "Little Soul" – це доказ того, що навіть у невеликому просторі можна створити житло, яке вражає елегантністю, продуманістю та сучасністю. Авторка проєкту Василина Черняєва, дизайнерка інтер’єру та засновниця студії MOC_IN, реалізувала цей проєкт у одному з сучасних житлових комплексів Львова, перетворивши квартиру площею 48 м² на приклад гармонійного поєднання функціональності, комфорту та вишуканого дизайну.
- Ищу идею Hram гедонізму в серці Києва від студії YOD Hram – музичний бар, натхненний духом гедонізму, розташований у серці Києва на цокольному поверсі ділового центру. Поруч знаходяться такі знакові місця, як центральна синагога, Палац Спорту та Площа Українських Героїв. Бар позиціонує себе як простір, де людина є головною цінністю незалежно від релігії, віку, гендеру чи музичних уподобань.
-
Ukrainian Design and Innovation Week 2024: підсумки третього сезону
Подія - Ищу идею "Жайворонки" на Подолі: інтер'єр, що поєднує свободу та функціональність З розвитком сучасних інтер'єрних тенденцій на перший план виходить вміння поєднувати естетику з раціональним використанням простору. Кафе "Жайворонки" на Подолі демонструє тонке мистецтво архітектурного балансу, де кожен елемент несе як естетичну, так і практичну цінність, трансформуючи невелику площу в багатофункціональний простір для відпочинку та роботи. Єлизавета Одінцова та її команда з Design Buro Odintsova перетворили невелике приміщення у житловому комплексі Podil Plaza Residence на затишне кафе для сніданків, де відвідувачі можуть насолоджуватись комфортом і домашньою атмосферою в будь-який час доби.
- Ищу идею Грація в деталях: інтер’єр від Ольги Русакової в ЖК «Республіка» Інтер’єр цієї квартири, спроєктований дизайнеркою Ольгою Русаковою в житловому комплексі «Республіка», – приклад ретельно продуманого простору, де поєднуються сучасний підхід до дизайну та максимальна увага до комфорту мешканців.
- Ищу идею Функціональність і мистецтво: інтер'єр квартири від DIHOME крізь призму супрематизму У світі дизайну, де сміливі рішення поєднуються з історією, важливо знаходити нові форми вираження, які водночас вшановують минуле. Проєкт квартири в стилі українського авангарду від дизайнерки Євгенії Ситник – яскравий приклад такого підходу. Сучасний супрематизм, натхненний рухом, що зародився понад століття тому в Україні, став основою для створення цього оригінального простору в Києві.
-
Український дизайн: стійкість і інновації на конференції "Сучасні матеріали і технології"
Подія - Ищу идею Алюзія на класицизм: інтер'єр квартири в Дніпрі від ArchObraz Інтер'єр, як і архітектура, є відображенням часу та місця. У сучасних реаліях, коли історичні будівлі часто зазнають змін, важливо відновлювати їхню атмосферу, зберігаючи при цьому власну індивідуальність. Одним із прикладів такого балансу між минулим і сучасним є квартира в центрі Дніпра, яка, незважаючи на втрату оригінальних елементів неокласицизму, отримала нове життя завдяки талановитій інтерпретації архітекторів Антоніни та Олексія Образцових, а також Костянтина Бусаргіна з бюро ArchObraz.