Слідами Брейгеля: інтер'єр квартири від Наталії Сергєєвої
Анастасия Белогривцева
Європейська простота та витонченість, гра історії та сучасності, чистота форм та бездоганність виконання, — ця квартира припала б до смаку королівському двору в Брюсселі та галереям Нью-Йорка. Коли декоратор Наталія Сергєєва вперше побачила її, це було ні що інше, як тандем бетону та цегли в одному просторі.
Із замовниками автор інтер'єру знайома давно (декорувала їхнє попереднє помешкання), тому і цього разу знала приблизний шлях реалізації задуманого.
«Маючи так званий психологічний портрет, почали ми нашу розмову з обговорення улюблених предметів, які купували разом для попереднього проєкту, і які хотілося забрати в нове житло. Ми не робили акцент на бренди, головним критерієм стали гармонія і краса», — ділиться Наталя.
Уподобання були віддані відразу французам та бельгійцям, а якщо бути точним, то колористична гама цього інтер'єру була сформована під впливом полотен знаменитого фламандського художника XVI століття Пітера Брейгеля.
Головні матеріали — дерево, камінь, льон, шовк, шкіра — представлені в різноманітних проявах і формують особливу атмосферу усього помешкання.
«Квартира збиралася як пазл. Ми самостійно тонували паркет, щоб домогтися потрібних відтінків. Ми різали старовинну цеглу і насилу кріпили її до стіни, щоб створити автентичний образ. Місяці роботи, але результат вартий того», — ділиться спогадами автор.
Обрані декоратором меблі мають просту, лаконічну форму, проте виглядають настільки ж ефектно, як і велика кількість декоративних деталей — антикваріату і «затишних» речей, що нібито потрапили до київської оселі з фламандської оселі. Виконана вручну з обробленого дерева, що потемніло та потріскалося від часу, вони стають акцентом інтер'єру і не втрачають своєї природності.
Багато уваги дизайнер приділила текстилю. Наталя любить фантазувати з тканиною, вважає, що змінив штори, спосіб драпіровки та текстильні аксесуари, можна повністю змінити образ інтер'єру.
Окремих слів заслуговує світло. Його тут багато, воно різноманітне за формами та світловим сценаріями: лампи з абажурами, невеликі люстри, напольні й настільні торшери, вбудовані стельові джерела і — характерний штрих інтер'єру — безліч свічок.
Фото: Андрій Авдєєнко
- Ищу идею Little Soul: львівський інтер’єр на 48 кв.метрах від студії MOC_IN Квартира "Little Soul" – це доказ того, що навіть у невеликому просторі можна створити житло, яке вражає елегантністю, продуманістю та сучасністю. Авторка проєкту Василина Черняєва, дизайнерка інтер’єру та засновниця студії MOC_IN, реалізувала цей проєкт у одному з сучасних житлових комплексів Львова, перетворивши квартиру площею 48 м² на приклад гармонійного поєднання функціональності, комфорту та вишуканого дизайну.
- Ищу идею Грація в деталях: інтер’єр від Ольги Русакової в ЖК «Республіка» Інтер’єр цієї квартири, спроєктований дизайнеркою Ольгою Русаковою в житловому комплексі «Республіка», – приклад ретельно продуманого простору, де поєднуються сучасний підхід до дизайну та максимальна увага до комфорту мешканців.
- Ищу идею Функціональність і мистецтво: інтер'єр квартири від DIHOME крізь призму супрематизму У світі дизайну, де сміливі рішення поєднуються з історією, важливо знаходити нові форми вираження, які водночас вшановують минуле. Проєкт квартири в стилі українського авангарду від дизайнерки Євгенії Ситник – яскравий приклад такого підходу. Сучасний супрематизм, натхненний рухом, що зародився понад століття тому в Україні, став основою для створення цього оригінального простору в Києві.
- Ищу идею Алюзія на класицизм: інтер'єр квартири в Дніпрі від ArchObraz Інтер'єр, як і архітектура, є відображенням часу та місця. У сучасних реаліях, коли історичні будівлі часто зазнають змін, важливо відновлювати їхню атмосферу, зберігаючи при цьому власну індивідуальність. Одним із прикладів такого балансу між минулим і сучасним є квартира в центрі Дніпра, яка, незважаючи на втрату оригінальних елементів неокласицизму, отримала нове життя завдяки талановитій інтерпретації архітекторів Антоніни та Олексія Образцових, а також Костянтина Бусаргіна з бюро ArchObraz.
-
Катерина Ярова: архітектура як шлях до відновлення
Інтерв'ю -
Двоповерхова квартира в Києві від дизайн-студії Planium
Вибір редакції - Ищу идею True Values: легка класика від Azovskiy+Pahomova Створюючи інтер'єр цієї квартири у Дніпрі, Azovskiy+Pahomova керувалися принципами класичного інтер'єру. Замовникам хотілося солідності, затишку та краси, тому лейтмотивом у проєкті стали авторські меблі та дизайнерські предмети.
- Ищу идею V.Concept: пентхаус для молодого подружжя у Києві Пентхаус площею 272 кв. метрів в одній з новобудов столиці — проєкт студії V.Concept. Замовники – молода пара, котра на стадії розробки проєкту планувала стати батьками. Над інтер'єрами двоповерхового простору працювали Вікторія Вітковська, Вікторія Ступак та Олена Конопацька. Серед особливостей пентхаусу — чимала площа, панорамне скління, приватна тераса та вигідне розташування у центрі Києва.
- Ищу идею Фен-шуй у тропічних відтінках: проєкт квартири від Luka Design в столичному ЖК Нова Англія Інтер'єрна студія Luka Design під керівництвом Анастасії Лукашової отримала незвичайне завдання: створити дизайн видовженої квартири в київському ЖК Нова Англія. Замовниця, яка мешкає на далекому тропічному острові, бажала втілити у своєму майбутньому помешканні атмосферу теплоти та екзотики. Водночас вона залишила відкриті можливості для експериментів з кольором та меблями, надавши дизайнерам повну свободу для творчості.
-
Проєкт Darvina від Насті Мірзоян: сучасний інтер’єр у історичному центрі Києва
Вибір редакції