Скляний циліндр в лісі від казахських архітекторів

HIS
Проект будинку, де серцем композиції стала 12-метрова ялинка
Молодий, проте перспективний казахський архітектор Айбек Алмасов (Aibek Almasov), що керує дизайн-студією A. Masov Design Studio, нещодавно представив черговий проект своєї майстрні. На цей раз незвичайний житловий будинок приголомшив казахських колег, адже споруда дуже віддалено нагадує житло в його традиційному розумінні. Центральним композиційним елементом скляної циліндричної за формою будівлі стала 12-метрова справжня ялина.
Ми вже розповідали вам про ряд проектів, що були збудовані без шкоди для довкілля (читайте також Дома, при строительстве которых ни одно дерево не пострадало), проте у цьому випадку дивує повна прозорість споруди. Стіни мають подвійне скління, а фіранки та перегородки, м'яко кажучи, відсутні.
Будинок підтримують чотири металеві опори, а кожен з 4-х рівнів з'єднаний з іншим гвинтовими сходами.
«Цей проект позбавлений умовностей, адже його головна мета — запропонувати альтернативу метушливому міському життю, — коментує архітектор. — Це можливість вирватися із задушливих бетонних коробок і відчути справжнє єднання з природою. Підйом по сходах незвичайного будинку можна порівняти з етапами духовного очищення, просвітлення, гармонізації з навколишнім середовищем».
У прозорому будинку з мальовничою перспективою на 360 градусів передбачене використання сучасних «зелених» енергоощадних технологій, таких як: сонячні батареї, геотермальне опалення, особлива система кондиціонування повітря.
-
Вілла над прірвою: як Villa Sidonius перетворила складний ландшафт на свою перевагу
Архітектура -
Portlantis: новий культурний центр у порту Роттердама
Архітектура -
Без кутів і меж: унікальний круглий дім у Мексиці від Locus
Архітектура -
Захист авторських прав архітекторів: у Києві відбудуться події, присвячені інтелектуальній власності
Подія -
Ищу идею Офісна будівля «Власне місто» – коли архітектура дихає разом із простором Офісна будівля «Власне місто», спроєктована майстернею Віктора Кудіна та відзначена гран-прі Премії Національної Спілки Архітекторів України (НСАУ) 2024, є маніфестом відкритої архітектури. Вона поєднує сучасний дизайн, функціональність і гармонійну інтеграцію з природним середовищем. Це не просто офісний простір, а експеримент, що переосмислює взаємодію людини з містом.
-
Gelephu International Airport: Традиції Бутану у сучасній архітектурі від BIG
Архітектура -
Китайський архітектор Лю Цзякун отримав Прітцкерівську премію 2025 року
-
Архітектурний MeetUp: Як покохати модернізм і врятувати його від забуття?
Подія -
Оголошено переможців «Премії Національної спілки архітекторів України 2024»
Подія -
La Nube: дитячий музей від Snøhetta, що об'єднує людей
Архітектура