Simple Happiness: сімейна квартира у Варшаві від Bogdanova Bureau
Анастасия Белогривцева
Проєкт "Simple Happiness" розпочався з дослідження відчуття дому. Як його усвідомити, віднайти та відтворити, коли життя змушує змінювати плани та будувати нові траєкторії? Як побудувати нове щастя на новому місці, щоб усвідомлено проживати новий досвіт та бути щасливим тут і зараз? Відповідь на ці та багато інших питань шукали Ольга Богданова та Катерина Лісова з Bogdanova Bureau. Синтез відчуттів та пояснень дизайнерки відобразили в інтер'єрі цих варшавських апартаментів.
Власники квартири — польська пара з двома дітьми. Останні п'ять років родина мешкала в Україні. Bogdanova Bureau обговорювали дизайн для їх квартири в Києві, але війна змусила змінити плани. Таким чином, одним із перших проєктів української студії в Європі стала квартира у Варшаві.
Світла трикімнатна квартира площею 156 м2 розташована на третьому поверсі новобудови у сучасному районі міста. Замовники обрали квартиру, що задовольняла їхні вимоги: дві дитячі кімнати, батьківська спальня з окремим санвузлом, гардероб та простора кухня, поєднана з вітальнею. Робота над проєктом почалася з незначного перепланування, яке зробило простір функціональнішим, збільшивши площу санвузла та кухні.
Композиція диванів та крісел у вітальні створена так, щоб родині було зручно збиратися, спілкуватися та проводити час разом
«Основним челенджем проєкту стала його реалізація в новій країні. Для нашої команди це був перший проєкт в Польщі. Тому в процесі нам довелося знайти місцевих дизайнерів та партнерів. Клієнти, які є поляками, частково допомогли у цьому, і процес реалізації інтер'єру відбувся завдяки нашій співпраці. Цей досвід укріпив нашу впевненість, оскільки в процесі втілення проєкту ми дізналися про цікаві локальні бренди, які плануємо використовувати надалі», — коментує засновниця студії, Ольга Богданова.
Власники квартири люблять готувати, і саме кухня є місцем, де родина проводить максимум часу разом. Емоційно це мав бути світлий простір, позбавлений зайвих деталей. Водночас він мав бути функціональним та продуманим з урахуванням потреб та звичок власників. Щоб не порушувати чистоту ліній та уникнути візуального перевантаження, більшість кухонної техніки та обладнання вбудовані та приховані за лаконічними білими фасадами.
Обидві дитячі кімнати не мають чіткої прив'язки до віку дітей. Якщо кімната дівчинки має певні атрибути, що вказують на вік — декоративний підголівник на стіні у вигляді м'яких кіл пастельних відтінків, то кімната хлопця у приглушених смарагдових тонах є повністю універсальною. Наповнені іграшками, вони стають дитячими, а з більш універсальним декором — можуть слугувати кімнатами підлітків без необхідності редизайну.
«Головний інсайт проєкту відбувся ще до його початку. Коли ця польська родина, що тривалий час мешкала в Україні, була змушена повернутися до Варшави, все необхідне вони вмістили у декілька валіз. Тоді й прийшло усвідомлення, що насправді важливі речі — це не речі. Спільний час, спільний простір та прості щоденні радості — ось, що формує дім. А тактильні поверхні, аромат хрусткої випічки та голоси близьких людей формують атмосферу Simple Happiness у ньому», — завершує розповідь архітекторка.
Фото: Migdal Studio