Сhri.eitor Studio: мансардна квартира у центрі Стрия
Ева Шилингер
Дворівнева студія площею 75 кв. метрів знаходиться в центрі міста Стрий. Дизайнер Христина Овчарук спроєктувала її для замовника, який не мав особливих побажань до майбутнього житла. Головним завданням, на думку дизайнерки, було створити комфортне функціональне планування. Саме тому відтепер квартира має площу у 88 квадратів та можливість у майбутньому переладнати перший поверх на офіс.
Дизайнерка Христина Овчарук обожнює розробляти дизайн інтер’єрів для студій, особливо дворівневих. Цього разу дівчині пощастило вдвічі: окрім омріяних вихідних даних у Христини була стовідсоткова довіра замовника. Власник дворівневої студії з мансардою та вікновидом на центр міста Стрий описав дизайнерці лише свої потреби, решту рішень та перевтілень вона вигадувала сама на свій смак та ризик. І ризик був виправданим: готовий проєкт настільки сподобався замовнику, що дівчина не отримала жодних зауважень, лишень схвальні коментарі.
«Стеля другого поверху була зависокою (4300 мм), тому ми цей рівень самостійно перебудували, збільшивши загальний простір помешкання з 75 м2 до 88 м2. Бюджет реалізації проєкту трішки перевищив 52 тисячі доларів. Цих коштів вистачило абсолютно на все: від дизайн-проекту до покупки декору. При розробці проєкту ми дотримувались принципу «ціна-якість», адже замовник не планував заощаджувати на важливих під час ремонту речах — чорнові матеріали, чистові матеріали, сантехніка та основні габаритні меблі», — коментує Христина.
Концепцію майбутньої квартири дизайнерка планувала з урахуванням трансформації простору першого поверху на робоче приміщення. Студію умовно поділили на три блоки, два з яких при переплануванні залишилися незмінними. Перший блок — кухня-вітальня, де розмістили великий диван, розкладний стіл, за яким може обідати родина або співробітники, якщо розглядати приміщення як квартиру-офіс. Другий блок — робоча зона: за потреби тут можна доставити кілька робочих місць, якщо замовник забажає перетворити його на повноцінний офіс. Третій блок — приватна зона для відпочинку та сну.
«Мінімалізм для життя» — девіз, під яким тестували всі ідеї в проєкті, від планування до вибору декору.
«Нам хотілося створити простір, де клієнт відпочиває від інформаційного зовнішнього шуму. Наш вибір: стримана кольорова гама, мінімум меблів та максимум тактильних вражень від зіткнення з натуральним деревом, склом, металом», — розповідає дизайнерка.
Читайте також: Umber Red: киевская квартира для молодой семьи.
- Ищу идею Little Soul: львівський інтер’єр на 48 кв.метрах від студії MOC_IN Квартира "Little Soul" – це доказ того, що навіть у невеликому просторі можна створити житло, яке вражає елегантністю, продуманістю та сучасністю. Авторка проєкту Василина Черняєва, дизайнерка інтер’єру та засновниця студії MOC_IN, реалізувала цей проєкт у одному з сучасних житлових комплексів Львова, перетворивши квартиру площею 48 м² на приклад гармонійного поєднання функціональності, комфорту та вишуканого дизайну.
- Ищу идею Грація в деталях: інтер’єр від Ольги Русакової в ЖК «Республіка» Інтер’єр цієї квартири, спроєктований дизайнеркою Ольгою Русаковою в житловому комплексі «Республіка», – приклад ретельно продуманого простору, де поєднуються сучасний підхід до дизайну та максимальна увага до комфорту мешканців.
- Ищу идею Функціональність і мистецтво: інтер'єр квартири від DIHOME крізь призму супрематизму У світі дизайну, де сміливі рішення поєднуються з історією, важливо знаходити нові форми вираження, які водночас вшановують минуле. Проєкт квартири в стилі українського авангарду від дизайнерки Євгенії Ситник – яскравий приклад такого підходу. Сучасний супрематизм, натхненний рухом, що зародився понад століття тому в Україні, став основою для створення цього оригінального простору в Києві.
- Ищу идею Алюзія на класицизм: інтер'єр квартири в Дніпрі від ArchObraz Інтер'єр, як і архітектура, є відображенням часу та місця. У сучасних реаліях, коли історичні будівлі часто зазнають змін, важливо відновлювати їхню атмосферу, зберігаючи при цьому власну індивідуальність. Одним із прикладів такого балансу між минулим і сучасним є квартира в центрі Дніпра, яка, незважаючи на втрату оригінальних елементів неокласицизму, отримала нове життя завдяки талановитій інтерпретації архітекторів Антоніни та Олексія Образцових, а також Костянтина Бусаргіна з бюро ArchObraz.
-
Двоповерхова квартира в Києві від дизайн-студії Planium
Вибір редакції - Ищу идею True Values: легка класика від Azovskiy+Pahomova Створюючи інтер'єр цієї квартири у Дніпрі, Azovskiy+Pahomova керувалися принципами класичного інтер'єру. Замовникам хотілося солідності, затишку та краси, тому лейтмотивом у проєкті стали авторські меблі та дизайнерські предмети.
- Ищу идею V.Concept: пентхаус для молодого подружжя у Києві Пентхаус площею 272 кв. метрів в одній з новобудов столиці — проєкт студії V.Concept. Замовники – молода пара, котра на стадії розробки проєкту планувала стати батьками. Над інтер'єрами двоповерхового простору працювали Вікторія Вітковська, Вікторія Ступак та Олена Конопацька. Серед особливостей пентхаусу — чимала площа, панорамне скління, приватна тераса та вигідне розташування у центрі Києва.
- Ищу идею Фен-шуй у тропічних відтінках: проєкт квартири від Luka Design в столичному ЖК Нова Англія Інтер'єрна студія Luka Design під керівництвом Анастасії Лукашової отримала незвичайне завдання: створити дизайн видовженої квартири в київському ЖК Нова Англія. Замовниця, яка мешкає на далекому тропічному острові, бажала втілити у своєму майбутньому помешканні атмосферу теплоти та екзотики. Водночас вона залишила відкриті можливості для експериментів з кольором та меблями, надавши дизайнерам повну свободу для творчості.
-
Проєкт Darvina від Насті Мірзоян: сучасний інтер’єр у історичному центрі Києва
Вибір редакції - Ищу идею CAPE QUIET: простір для відпочинку та перезавантаження від loft buro Апартаменти CAPE QUIET пропонують мінімалістичний простір, призначений для відпочинку та перезавантаження. Це компактне багатофункціональне приміщення демонструє як архітектурну, так і економічну винахідливість.