Сфера Німеєра: бетонна прибудова з рідкокристалічним склінням на заводі Кірова у Лейпцигу
HIS
У 2011 році лейпцизький Завод важкого машинобудування імені С. М. Кірова (VEB Schwermaschinenbau S.M. Kirow Leipzig) стикнувся з проблемою: на існуючій території необхідно було розташувати ресторан для робітників, а вільної площі для його реалізації не було. Добре поміркувавши, власники заводу вирішили ресторан прибудувати, щоправда, зробити це хотіли водночас і контрастно, і органічно поряд з вже давно зведеною столовою. Автором проєкту прибудови став відомий бразильський архітектор Оскар Німеєр. Після смерті архітектора у 2012 році проєкт з назвою «Сфера Німеєра» доопрацювали його соратниками, а цього року успішно завершили реалізацію.
Головна будівля їдальні VEB Schwermaschinenbau S.M. Kirow Leipzig була зведена в XIX столітті і є яскравим представником популярної на той час «червоноцегляної» архітектури. Сферична прибудова діаметром 12 метрів виконана з залізобетону та має чималі засклені прорізи. Скляна частина фасаду складається зі 144 трикутних панелей з інноваційним склінням Eyerise. Незвичайні скла мають рідкокристалічний прошарок, завдяки якому фасад може миттєво затемнюватися або ж освітлюватися. Управління затемнення скла здійснюється за допомогою спеціального додатка.
«Німеєру сподобалася ідея створення будівлі, яка буде корисною робітникам. Крім того, в цьому випадку спрацьовує ефект несподіванки, який трапляється з кожним, хто бачать таку футуристичну структуру в самому серці промислового простору», — пояснює власник заводу Людвіг Кене. «Він завжди був відкритий для нових розробок і схвалив би використання інноваційних технологій для реалізації свого бачення».
«Злиття мистецтва та технологій встановлюють нові стандарти в архітектурі для нашого все більш цифрового світу», — коментує Кай Бекманн, член правління Merck і генеральний директор Merck Performance Materials. «Цей простір присвячено добробуту, стійкості та контролю за енергоспоживанням. Наша технологія рідкокристалічного скла Eyrise зробила це можливим в рамках даної прибудови, та лишилася вірною архітектурному духу Німеєра».
Читайте також: Витражная альтернатива: крыша для Собора Парижской Богоматери от голландской студии trnsfrm.
- Ищу идею Будинок із земляних блоків на Майорці: традиційна архітектура та сучасні екологічні рішення В іспанській сільській місцевості Бініссалем, на мальовничому острові Майорка, студія munarq створила винятковий приклад архітектури, яка об’єднує традиційні будівельні методи та сучасні підходи до сталого розвитку. Проєкт Ca na Pau демонструє динамічний зв’язок між архітектурою та природним середовищем, ставши зразком гармонійного впровадження екологічних рішень у сучасні домівки.
-
Музей кераміки в Китаї: новий архітектурний шедевр від Kengo Kuma
Архітектура -
Katajanokan Laituri: найбільша дерев’яна будівля у Фінляндії як втілення сучасної архітектури
Архітектура -
Оглядова вежа у шведському заповіднику: поєднання архітектури та інженерного мистецтва
Архітектура -
Автостоянка майбутнього від Ateliers O-S Architectes
Архітектура -
Скляний торговий центр у Сеулі: редизайн від Heatherwick Studio
Архітектура -
Проєкт з благоустрою та озеленення територіх одеського ЖК від Bee Landscaping Bureau
-
8SUN RESORT: прихисток для закоханих від студії MAKHNO та SAI ARCHITECTS
Дизайн у подорожах -
Комплекс соціального житла в Брукліні за проєктом Studio Libeskind
Архітектура -
ШІ за мотивами «Дюни»: Arrakis Palaces від дизайн-студії NK INTERIOR
Ідея