Робот з майбутнього на шезлонгу легендарного Ле Корбюзьє та ще багато цікавого на виставці «Класика майбутнього»
HIS
Нещодавно ТЦ Домосфера презентував у Національному музеї Тараса Шевченка виставку «Класика майбутнього». На виставці представлено 12 провокаційних художніх образа, на яких за допомогою предметів інтер’єрного дизайну показані сучасні напрямки руху суспільства – естетичність, відповідальне споживання та виробництво.
Для створення образів було обрано як культові об’єкти, так і звичайні речі, якими ми користуємося повсякденно, але навіть не замислюємося, що вони теж є витворами дизайну – чайник, парасолька від сонця, диван, торшер, ванна.
Картини розподілені на 4 теми: «Інша планета», «Паралельний світ», «Віртуальна реальність» та «Майбутнє». Також експозицію доповнено легендарними предметами від найвідоміших дизайнерів, серед яких Egg chair Арне Якобсена, Lounge chair & ottoman подружжя Чарльз та Рей Імзи, ваза Bacchantes Рене Лаліка, торшер з колекції Beat light Тома Діксона. Ці та інші предмети, задіяні у картинах, знаходяться на постійних експозиціях у музеях та галереях сучасного мистецтва у Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Стокгольмі, Копенгагені. Їх дуже люблять фотографи та кінематографісти. Наприклад, Lounge chair обрали для себе доктор Хаус з відомого серіалу, Залізна людина Тоні Старк з фільмів Marvel, крісло знімалося у серіалах «Друзі», «Шерлок», «Пліткарка».
Для участі у проекті обирались предмети фабрик, які дотримуються екологічних принципів виробництва: практично безвідходний процес – коли з залишків сировини виготовляють посуд, іграшки, декор, використання фарб на водній основі, вживання вторинної деревини та сухих дерев, проектування меблів та упаковки, що піддається ресайклінгу, використання сонячної енергії.
Як зазначила на презентації виставки керуючий директор ТЦ Домосфера Наталія Кравець: «Це виставка про справжній, оригінальний дизайн, а не про фейки та підробки. Адже якщо людство планує освоювати інші планети та хоче мати щасливе майбутнє, то вже сьогодні треба випускати тільки якісні товари, з матеріалів, що переробляються, а задля оптимізації процесу виробництва та збереження традицій ремесла – підтримувати локальних виробників».
«Класика майбутнього» – один з перших проектів в Україні, який на музейному просторі поєднав дизайн, мистецтво та актуальні теми сьогодення. На жаль, в Україні поки що немає музею сучасного мистецтва, де можна було б представити різні витвори, які мають естетичну цінність. А ось, наприклад, музей МоМа обрав на експозицію ортопедичну шину, зроблену Чарльзом та Рей Імзами у 1940-х роках, з якої і почалися їх експерименти з фанерою, що згодом було застосовано у кріслі Lounge chair, представленому на виставці.
«Класика майбутнього» – перший проект для шанувальників дизайну, реалізований у рамках арт-простору інтер'єру та дизайну, який розпочинає створювати ТЦ «Домосфера. Всі предмети, що використано на картинах, а також інші легенди світового інтер'єрного дизайну знаходяться у ТЦ Домосфера (Столичне шосе, 101). Виставка проходитиме до 15 вересня 2019 р. Адреса: бул.Шевченка, 12, Національний музей Тараса Шевченка. Вхід на експозицію безкоштовний, вартість входу до музею – 45 грн, для дітей – 25 грн.
Експозиція виставки «Класика майбутнього»:
Легендарні предмети інтер’єру:
- Крісло Lounge chair, дизайнери Charles & Ray Eames, виробник – компанія Vitra, 1956 р.
- Крісло Egg chair, дизайнер Arne Jacobsen, виробник – компанія Republic of Fritz Hansen (Fritz Hansen), 1958 р.
- Крісло Cockpit модель President, дизайн Ferrari Design Centre під керівництвом Flavio Manzoni, виробник – Poltrona Frau, 2017 р.
- Торшер і настільна лампа Beat, дизайнер Tom Dixon, бренд Tom Dixon, 2004 р.
- Лампа Bubble-Bobble, дизайнер Gino Carollo, фабрика Arketipo, 2017 р.
- Ваза з колекції Bacchantes, дизайнер прототипу René Jules Lalique, бренд Lalique, 1927 р.
- Квітка Anemone, дизайнер прототипу René Jules Lalique, бренд Lalique, 1931 р.
Зображення:
Виставка складається з 12 полотен, які поділяються на чотири розділи: «Інша планета», «Віртуальна реальність», «Паралельний світ», «Майбутнє». Кожний розділ включає три образи:
- Серія «Інша планета» - «Пікник»
- Серія «Інша планета» - «Нірвана»
- Серія «Інша планета» - «Вихідний»
- Серія «Віртуальна реальність» - «Старт»
- Серія «Віртуальна реальність» - «Побачення»
- Серія «Віртуальна реальність» - «Пляж»
- Серія «Паралельний світ» - Party
- Серія «Паралельний світ» - “Hello, Monro!”
- Серія «Паралельний світ» - «Затишок»
- Серія «Майбутнє» - «Ранкова зарядка»
- Серія «Майбутнє» - «Релакс»
- Серія «Майбутнє» - «Дозвілля»
Проект представляє ТЦ ДОМОСФЕРА
Створений промоушен і продакшен STUDIORAR
Автор ідеї – UDRA
-
ArchMeeting у Києві: перспективи дизайну та архітектури
Подія -
Шоурум професійної косметики Pleka у Києві від Bude Architects
Вибір редакції - Ищу идею Інтер’єр для молодої пари від Alta Idea Design Studio Студія Alta Idea Design Studio представила інтер’єр, який поєднує чуттєвий мінімалізм із функціональністю сучасного простору. Проєкт розпочинався з чистого аркуша — повністю відкритої площі 116 кв.м без стін та перегородок. Завданням було створити простір для молодої подружньої пари, що включає зону вітальні та кухні, спальню, дитячу кімнату, дві ванні кімнати й окрему гардеробну.
- Ищу идею Hram гедонізму в серці Києва від студії YOD Hram – музичний бар, натхненний духом гедонізму, розташований у серці Києва на цокольному поверсі ділового центру. Поруч знаходяться такі знакові місця, як центральна синагога, Палац Спорту та Площа Українських Героїв. Бар позиціонує себе як простір, де людина є головною цінністю незалежно від релігії, віку, гендеру чи музичних уподобань.
-
Ukrainian Design and Innovation Week 2024: підсумки третього сезону
Подія - Ищу идею "Жайворонки" на Подолі: інтер'єр, що поєднує свободу та функціональність З розвитком сучасних інтер'єрних тенденцій на перший план виходить вміння поєднувати естетику з раціональним використанням простору. Кафе "Жайворонки" на Подолі демонструє тонке мистецтво архітектурного балансу, де кожен елемент несе як естетичну, так і практичну цінність, трансформуючи невелику площу в багатофункціональний простір для відпочинку та роботи. Єлизавета Одінцова та її команда з Design Buro Odintsova перетворили невелике приміщення у житловому комплексі Podil Plaza Residence на затишне кафе для сніданків, де відвідувачі можуть насолоджуватись комфортом і домашньою атмосферою в будь-який час доби.
- Ищу идею Грація в деталях: інтер’єр від Ольги Русакової в ЖК «Республіка» Інтер’єр цієї квартири, спроєктований дизайнеркою Ольгою Русаковою в житловому комплексі «Республіка», – приклад ретельно продуманого простору, де поєднуються сучасний підхід до дизайну та максимальна увага до комфорту мешканців.
- Ищу идею Функціональність і мистецтво: інтер'єр квартири від DIHOME крізь призму супрематизму У світі дизайну, де сміливі рішення поєднуються з історією, важливо знаходити нові форми вираження, які водночас вшановують минуле. Проєкт квартири в стилі українського авангарду від дизайнерки Євгенії Ситник – яскравий приклад такого підходу. Сучасний супрематизм, натхненний рухом, що зародився понад століття тому в Україні, став основою для створення цього оригінального простору в Києві.
-
Український дизайн: стійкість і інновації на конференції "Сучасні матеріали і технології"
Подія -
Конференція: Сучасні матеріали і технології в будівництві та дизайні
Подія