RESIDENT 86: сучасний інтер'єр з українським настроєм
Анастасия Белогривцева
Дизайнерка Катерина Кулаєва реалізувала інтер'єр столичної квартири площею 70 квадратних метрів. Попри те, що проєктувальні та ремонтні роботи почалися після повномасштабного вторгнення, перед авторкою стояло завдання створити унікальний простір, який би відзначався серед інших на ринку нерухомості. Оскільки власники планують здавати квартиру в оренду, Катерині довелося створити світлий, універсальний інтер'єр з достатньою кількістю місць для зберігання, окремою гардеробною та робочим місцем. Основні вимоги до атмосфери були такими: тепла, функціональна, лаконічна, натуральна та з українським настроєм.
Вихідні дані квартири від забудовника виявилися вдалими: велика кількість вікон, що виходять на північ і захід, пропонує вид на місто, а також стелі висотою майже 3 метри. З перепланувань відмовилися від додаткового санвузла на користь кухні, що максимально відкрило простір, як тільки потрапляєш у квартиру, і заповнило денним світлом зону при вході. Передпокій умовно відділяє тумба для взуття з високим поворотним дзеркалом, виготовленим на замовлення, та зберігання верхнього одягу за шторою. У спальні на місці лоджії розмістили гардеробну. Бетон на стелі у вітальні та за узголів’ям ліжка в спальні залишили, але пофарбували в основний колір стін Wood Ash та Rolling Fog від бренду Little Green. Підвісний світильник в спальні з рисового паперу Formakami &Tradition замовили в шоу-румі Svetoria. Паркетна дошка від українського виробника Levens (колір Житомир).
Природні відтінки теракотового, зеленого та подекуди чорні елементи додають індивідуальності та динамізму. Роль центрального декоративного фрагмента взяв на себе вовняний килим від Gushka, відтворений за давнім зразком традиційного гуцульського ліжника. Більшість меблів виготовлена українськими майстрами за індивідуальними ескізами. Стільниця кухні та острову виконана з акрилового каменю. Диван Intеria, ліжко Woodsoft, письмовий стіл Woodwerk, двері Вейквуд. Стільці, ТВ тумба, комод - польське серійне виробництво (можна придбати в магазині HIS). Змішувачі в санвузлі від іспанського бренду Tres. Більшість оздоблювальних матеріалів замовлялась з наявності, щоб уникнути затримок у постачанні.
«Звичайно, основна складність полягала в реалізації під час війни, — згадує дизайнерка. — Ракетні атаки, тривоги, постійне здорожчання цін. Деякі кваліфіковані майстри стали на захист нашої країни разом з іншими хлопцями та дівчатами, за що їм безмежна вдячність. Без них це все було б неможливо. Особливо для мене ще одним викликом було ведення авторського нагляду віддалено. Я знаходилась в Києві тільки на початку ремонту, тоді змогла обрати основне оздоблення і матеріали для подальшого виготовлення меблів, а решту меблів, декор та текстиль вже замовляли онлайн. Багато рішень приймалось за допомогою фото та відео, і кінцевий результат збирався поступово. Для мене такий досвід був вперше, але завдяки злагодженій роботі будівельної команди, підрядників, а також довірі замовника, все вдалося».
Фото: Павло Ботанов в кооперації з Ольгою Набігуз
Cценографія / стайлінг: Ольга Набігуз
- Ищу идею Hram гедонізму в серці Києва від студії YOD Hram – музичний бар, натхненний духом гедонізму, розташований у серці Києва на цокольному поверсі ділового центру. Поруч знаходяться такі знакові місця, як центральна синагога, Палац Спорту та Площа Українських Героїв. Бар позиціонує себе як простір, де людина є головною цінністю незалежно від релігії, віку, гендеру чи музичних уподобань.
-
Ukrainian Design and Innovation Week 2024: підсумки третього сезону
Подія - Ищу идею "Жайворонки" на Подолі: інтер'єр, що поєднує свободу та функціональність З розвитком сучасних інтер'єрних тенденцій на перший план виходить вміння поєднувати естетику з раціональним використанням простору. Кафе "Жайворонки" на Подолі демонструє тонке мистецтво архітектурного балансу, де кожен елемент несе як естетичну, так і практичну цінність, трансформуючи невелику площу в багатофункціональний простір для відпочинку та роботи. Єлизавета Одінцова та її команда з Design Buro Odintsova перетворили невелике приміщення у житловому комплексі Podil Plaza Residence на затишне кафе для сніданків, де відвідувачі можуть насолоджуватись комфортом і домашньою атмосферою в будь-який час доби.
- Ищу идею Грація в деталях: інтер’єр від Ольги Русакової в ЖК «Республіка» Інтер’єр цієї квартири, спроєктований дизайнеркою Ольгою Русаковою в житловому комплексі «Республіка», – приклад ретельно продуманого простору, де поєднуються сучасний підхід до дизайну та максимальна увага до комфорту мешканців.
- Ищу идею Функціональність і мистецтво: інтер'єр квартири від DIHOME крізь призму супрематизму У світі дизайну, де сміливі рішення поєднуються з історією, важливо знаходити нові форми вираження, які водночас вшановують минуле. Проєкт квартири в стилі українського авангарду від дизайнерки Євгенії Ситник – яскравий приклад такого підходу. Сучасний супрематизм, натхненний рухом, що зародився понад століття тому в Україні, став основою для створення цього оригінального простору в Києві.
-
Український дизайн: стійкість і інновації на конференції "Сучасні матеріали і технології"
Подія -
Конференція: Сучасні матеріали і технології в будівництві та дизайні
Подія -
Двоповерхова квартира в Києві від дизайн-студії Planium
Вибір редакції - Ищу идею V.Concept: пентхаус для молодого подружжя у Києві Пентхаус площею 272 кв. метрів в одній з новобудов столиці — проєкт студії V.Concept. Замовники – молода пара, котра на стадії розробки проєкту планувала стати батьками. Над інтер'єрами двоповерхового простору працювали Вікторія Вітковська, Вікторія Ступак та Олена Конопацька. Серед особливостей пентхаусу — чимала площа, панорамне скління, приватна тераса та вигідне розташування у центрі Києва.
- Ищу идею Фен-шуй у тропічних відтінках: проєкт квартири від Luka Design в столичному ЖК Нова Англія Інтер'єрна студія Luka Design під керівництвом Анастасії Лукашової отримала незвичайне завдання: створити дизайн видовженої квартири в київському ЖК Нова Англія. Замовниця, яка мешкає на далекому тропічному острові, бажала втілити у своєму майбутньому помешканні атмосферу теплоти та екзотики. Водночас вона залишила відкриті можливості для експериментів з кольором та меблями, надавши дизайнерам повну свободу для творчості.