Простір для гармонії: як природа, естетика й турбота про собак стали основою сучасного дому
Анастасия Белогривцева
Дім для активної жінки та її чотирьох собак у передмісті Києва — це історія про інтеграцію природи у внутрішній простір, увагу до деталей і пошук балансу між естетикою та функціональністю. Архітекторка Олександра Вдовиченко створила інтер’єр, що стає продовженням навколишнього ландшафту та відображає цінності своєї господині.
Будинок, розташований у мальовничому сосновому лісі неподалік Києва, став справжньою оазою для активної жінки, яка дбає про комфорт своїх чотирьох собак. Спочатку господиня планувала житло для себе та трьох домашніх улюбленців, але вже під час роботи над проєктом до сім’ї приєдналася четверта собака, Альфа.
Дизайн будинку повністю відповідає ідеї гармонійного поєднання внутрішнього простору із зовнішнім середовищем. Зелені рослини, які замінили традиційні штори, підкреслюють концепцію природної інтеграції. Для створення атмосфери захищеності й затишку архітекторка використала матеріали з теплою тактильною текстурою, які залишаються естетичними навіть після контакту із собачими лапами.
Як зазначає Олександра Вдовиченко: «Ми обирали матеріали, які з роками стають ще більш шляхетними, зберігаючи свій унікальний характер».
Будинок площею 250 квадратних метрів розділений на два поверхи. На першому поверсі розташована простора кухня, об’єднана із вітальнею. Для власниці, яка захоплюється сервіруванням столу відповідно до настрою чи сезону, передбачено багато місць для зберігання посуду. У вітальні створили дві зони для відпочинку: великий диван біля каміна та затишний куточок біля вікна. Тут також знаходяться гостьова спальня, ванна кімната та гардероб.
Другий поверх включає майстер-зону, що складається зі спальні, ванної кімнати та гардеробу, гостьову кімнату з окремою ванною, а також майстерню, яка може трансформуватися в додаткову спальню. Майстерня є особливим місцем для господині, де вона створює ікебани та займається шиттям. Вбудоване в шафу ліжко додає простору функціональності, дозволяючи змінювати призначення кімнати за потреби.
В інтер’єрі використано сім текстур дерева. Стіна у вітальні оздоблена дошками з карпатського дуба, який понад століття служив балками у старому будинку. А стіну в їдальні прикрашає обвуглена чорна модрина, що створює камерну атмосферу. Паркетна підлога має глибоку дерев’яну текстуру, яка залишається стійкою до подряпин і забезпечує комфорт, коли ходиш босоніж. На другому поверсі привертають увагу дві двері зі старого дуба, які підкреслюють автентичність простору.
Камінь доповнює дерев’яні акценти. Сходинка з дикого каменя слугує базою для сходів, а кам’яна ванна зроблена за індивідуальними параметрами власниці. Кам’яні стільниці додають текстурної глибини ванним кімнатам.
Окрему увагу в дизайні приділили собакам. Улюбленці господині отримали індивідуальні рішення для комфорту. Просторий диван став улюбленим місцем для відпочинку Елі, поруч із диваном облаштували гойдалку для Жасмін, а Ляля обожнює спати на підвіконні. Для Альфи, яка має травматичний досвід і потребує безпечного місця, біля ліжка господині організували затишну зону замість тумби. У кухні вбудували миску для води з інтегрованим краном, що значно спрощує догляд за тваринами.
Цей будинок — справжній приклад, як естетика, природні мотиви та комфорт можуть створити гармонійний простір, що відповідає потребам як людей, так і їхніх чотирилапих друзів.
Фото: Павло Лутов та Дмитро Дичек
- Ищу идею RELOGGED: пересмислення зрубу від Balbek Bureau Уявіть собі приватний будинок на березі річки, прихований серед природи, де сучасний дизайн перетинається з автентичною архітектурною традицією зрубу. Це проєкт Relogged від української Balbek Bureau, де традиційна естетика зрубу була переосмислена з метою створення простору, що гармонійно поєднує природну простоту й сучасний комфорт.
-
Архітектурний мінімалізм і декоративність: дім Neville Park у Торонто
- Ищу идею Відновлення спадщини: проєкт SMART25 як симбіоз історії та сучасності Уявіть собі простір, який поєднує в собі дух минулого та сучасну функціональність — саме таким є проект SMART25, створений командою студії Т17. Вони взяли на себе амбіційне завдання — перетворити родинне львівське житло, якому вже майже 100 років, на комфортну та сучасну оселю.
-
Архітектурна студія SHOVK здобула Гран-Прі на XIV Всеукраїнському архітектурному конкурсі ІНТЕР’ЄР РОКУ
Подія -
«Вілла для життя та виживання» від студії NKey: автономний всесвіт на краю світу
Архітектура -
Dzen House: будинок гармонії та спокою від від Shovk Studio
Вибір редакції - Ищу идею Проєк Luxe від Kornienko Architects: від мрії до реальності Власники цього маєтку – досвідчені мандрівники, які відвідали найкращі готелі світу і мріяли про власний будинок, що буде схожий на найрозкішніший та найзручніший готель, якого вони ще не бачили. Для реалізації цієї мрії вони звернулися до Kornienko Architects, і так народилася концепція будинку Luxe.
-
Birdbox – будинок-шпаківня в Норвегії
- Ищу идею Krasnyk House: котедж у Карпатах Архітектори Аліна Саніна та Сергій Губарь звернулися до витоків гуцульської архітектури, щоб побудувати невеликий сучасний котедж у самому серці Карпат. Дворівневий будинок розташований у селі Красник Верховинського району Івано-Франківської області. Проста і лаконічна конструкція, що має характерні риси традиційних дерев'яних будівель, виконана з сучасних і довговічних матеріалів, які гарантують комфорт та затишок, тим самим сприяють розвитку туризму в регіоні.
-
Бруталістська вілла в Мексиці за проєктом Espacio 18 Arquitectura