Проєкт з благоустрою та озеленення територіх одеського ЖК від Bee Landscaping Bureau
HIS
Bee Landscaping Bureau представили проєкт благоустрою території житлового комплексу, що обіцяє перетворити його на комфортний і функціональний простір. Проєкт, реалізація першої частини якого відбулася у травні 2024 року, враховує складний рельєф ділянки з перепадом понад 20 метрів та вузьку прибудинкову територію, яка обмежується схилом та є транзитною зоною між торговим центром та парком Жанни Лябурб.
Основні задачі, з якими стикнулися архітектори, включали розробку концепції території, створення зручного зонування для мешканців, проєктування водовідведення і зручного під'їзду до території, а також організацію практик і пожежного проїзду. Особливою вимогою було створення концепції відновлення парку Жанни Лябурб та наділення її сенсами, що мають спрямувати туди потік людей.
Для розв'язання цих задач Bee Landscaping Bureau (Христина Шалигіна, Анастасія Абрамова, Ганна Коваль, Анатолій Колосов, Анастасія Мироненко, Вікторія Духіна, Богдан Приступлюк) розробили підпірну стінку, яка відділяє будинок від схилу. У вузьких місцях територія завширшки 4 метри забезпечує проїзд пожежної машини, а для її розвороту передбачено майданчик у парку. Також запроєктовано два плато для зручного та безпечного заїзду до підземних паркінгів.
Головними задачами благоустрою були зонування мешканців від транзитної зони та створення місць для відпочинку на вузькій території. Було розроблено унікальну геометрію мощення та клумб, що приховують входи до під'їздів і висаджені міскантуси створюють затишну кулісу, відділяючи приватну зону від громадської.
Перший поверх житлового комплексу, з комерційними приміщеннями HoReCa, має площі мощення, де можна розмістити столики зі стільцями. Малюнок мощення не випадковий, він виконує функцію візуального направлення людського потоку.
Зважаючи на обмежений простір, архітектори максимально використали стіну, розмістивши на ній освітлення, перголи та лави. Висока підпірна стінка та сім поверхів будинку створюють відчуття тунелю, який потребував розбавлення фарбами. Для МАФів обрали акцентний сонячний жовтий колір, а задню територію будинку, яка знаходиться у постійній тіні, прикрасили мощенням у жовтих тонах. Дитячий майданчик-фортецю виконано у біло-голубих кольорах.
Територія схилу за підпірною стінкою стала "Зоною Інтроверта" — прогулянковою доріжкою між соснами та квітниками для споглядання природи. Два майданчики під дерев'яні шезлонги дозволяють усамітнитися з книгою.
З урахуванням функцій пожежного проїзду, для озеленення було обрано рослини, що не виростають великими і не заважають пожежникам. Висаджено тисячі духмяних трав, злакових, квітучих та цибулинних рослин, що змінюються протягом року. На схилі висадили хвойники, які зміцнюють грунт і створюють корисне середовище для мешканців.
Щоб заманити людей до парку, було створено артпростір для експозицій просто неба. Входом до парку слугує яскрава арка, що привертає увагу та запрошує на територію. П'ятиметрова арка має шість секцій, вмонтовану підсвітку і фірмовий жовтий колір. Активна зона відпочинку з біговою доріжкою та громадським ворк-аутом також сприятиме залученню відвідувачів.
Bee Landscaping Bureau створили не просто проєкт благоустрою, а новий світ гармонії з природою, сучасним дизайном і зручностями для мешканців та гостей ЖК.
- Ищу идею Акрополь 2 від студії Sivak+Partners: інтер'єр, що руйнує стереотипи Дизайн квартири площею 50,9 м², створеної студією Sivak+Partners, став відображенням сміливого запиту клієнта – чорний інтер'єр. Попри стереотипи та критику, команда дизайнерів втілила сміливий, брутальний і водночас функціональний простір, який відповідає способу життя своїх власників.
- Ищу идею Будинок із земляних блоків на Майорці: традиційна архітектура та сучасні екологічні рішення В іспанській сільській місцевості Бініссалем, на мальовничому острові Майорка, студія munarq створила винятковий приклад архітектури, яка об’єднує традиційні будівельні методи та сучасні підходи до сталого розвитку. Проєкт Ca na Pau демонструє динамічний зв’язок між архітектурою та природним середовищем, ставши зразком гармонійного впровадження екологічних рішень у сучасні домівки.
-
Музей кераміки в Китаї: новий архітектурний шедевр від Kengo Kuma
Архітектура -
Katajanokan Laituri: найбільша дерев’яна будівля у Фінляндії як втілення сучасної архітектури
Архітектура -
Оглядова вежа у шведському заповіднику: поєднання архітектури та інженерного мистецтва
Архітектура -
Автостоянка майбутнього від Ateliers O-S Architectes
Архітектура -
Скляний торговий центр у Сеулі: редизайн від Heatherwick Studio
Архітектура - Ищу идею Одеська MAMALIGA: Симбіоз Еко та Етно Стилів від Belenko Design Ресторан MAMALIGA у центрі Одеси, реалізований у 2024 році студією Belenko Design, увійшов до шортліста конкурсу Restaurant & Bar Design Awards 2024. Цей простір, де кожен елемент дизайну спрямований на створення унікальної атмосфери, гармонійно поєднує природу та традиції одного з найколоритніших регіонів півдня України — Бессарабії.
- Ищу идею CAPE QUIET: простір для відпочинку та перезавантаження від loft buro Апартаменти CAPE QUIET пропонують мінімалістичний простір, призначений для відпочинку та перезавантаження. Це компактне багатофункціональне приміщення демонструє як архітектурну, так і економічну винахідливість.
-
8SUN RESORT: прихисток для закоханих від студії MAKHNO та SAI ARCHITECTS
Дизайн у подорожах