Проєкт, який випереджає час: Lake House від студії MAKHNO
HIS
Можливо, десь за тисячі світлових років, на одній з зірок Альфа Центаври, цей будинок був би більш звичним, але у нашому сузір'ї він по-справжньому дивує. В цьому і полягала мета MAKHNO Studio — створити щось помітне та сміливе. Клієнт бажав нестандартних рішень та поглядів: він мріяв про дім, який викликає сильні емоції. Водночас будинок мав бути комфортним та функціональним для всієї родини.
Будинок LAKE House площею 700 кв. м. являє собою цікавий приклад архітектури сучасного деконструктивізму. Він відрізняється складними формами, незвичайними композиційними рішеннями та експериментами з матеріалами. Основний об'єкт складається з трьох унікальних блоків з різними формами та розмірами, що надає конструкції особливої динамічності та незвичайності. Високі будівлі, що розташовані поруч з основним об'єктом, створюють візуальний ефект утримання центрального порталу з панорамними вікнами, що додатково підкреслює індивідуальність та вишуканість архітектурного рішення.
Інтер'єр Lake House виконаний у теплих кольорах, що разом з матеріалами надають будинку натуралістичного настрою. Дерево, камінь, кераміка, метал та мікроцемент одночасно складають внутрішню та зовнішню базу.
На першому поверсі розгорнулась кухня, їдальня та зона відпочинку з великою софою. Основний світильник для холу розроблений ексклюзивно MAKHNO Studio. Його футуристичні форми вміло підкреслюють загальний настрій дизайну. Стіни будинку прикрашені інноваційними 3D-рішеннями для плитки: TETRAPOD виділяються як показник відданості MAKHNO Studio до виняткового дизайну, створюють захопливий візуальний елемент, який підсилює загальну естетичну привабливість простору. Вбиральня, що також розташована на першому поверсі, випромінює витончений шарм, який нагадує про красу та чистоту білої скелі.
Світильник KHMARA в офісі, виготовлений на замовлення, є прикладом креативності та винахідливості дизайнерів студії. Його дизайн не лише вражає візуально, але й ретельно продумані світлові властивості сприяють розумовій ясності та концентрації. Світильник служить функціональним та естетично привабливим доповненням робочого простору, демонструючи прагнення дизайнерів створювати виняткові рішення, які виходять за рамки простої естетики.
На другому поверсі будинку розташовані дві спальні, кожна з яких представляє окрему грань місячного ландшафту. Одна спальня характеризується світлою та повітряною естетикою, в той час, як інша може похвалитися темнішою, більш похмурою атмосферою. Світлу спальню прикрашає керамічний світильник GEMMA — приголомшливий світильник, розроблений Сергієм Махно. Світильник збагачує простір теплим, яскравим світлом, що гармонійно розподіляється по всій кімнаті завдяки своїй конічній формі. Поруч із ліжком зайняв своє місце Dido. Під його пильним наглядом ніщо не потривожить мирний сон господарів та їхніх гостей.
Вбиральня майже відтворює дизайн спальні. Крім того, що одна зі стін оздоблена об'ємною плиткою SCREE — керамічною плиткою, яка нагадує ніжні хвилі води або піску, які, здається, приливають і відливають по поверхні стіни, а приміщення освітлюється лампою Lakuna. Поєднання, що професійно робить таємничу, але вкрай затишну атмосферу.
Інша спальня виконана у більш темних кольорових рішеннях. Її тони допомагають власнику забути всі турботи за дверима, миттєво перемкнувшись. Тут є відчуття, що ти справді знаходишся на темному недоторканому боці місяця, де турботи вас не знайдуть. Цьому сприяє лампа Volcano, адже коли настає ніч — м'яка лава світла ллється по всьому простору і наповнює його теплом. Додаткове світло імплементовано у стіни. Коли є потреба — воно розділяє кімнату наче лінія горизонту.
Коли дивишся на наш будинок згори, може скластися враження, що він складається з круглих супутників. Однак насправді це зони для відпочинку та барбекю, де сім'ї можуть комфортно збиратися біля вогнища після смачної вечері. Атмосферу ще більше підсилюють світильники KHMARA, які можна побачити крізь вікна другого поверху. Ці лампи перетворюють стелю на чисте нічне небо, без ризиків, пов'язаних з негодою.
Lake House прикрашає приголомшливий футуристичний сад, в якому органічно поєднуються природні та штучні елементи, такі як каміння та рослини. Такий підхід не лише підкреслює сучасний характер будівлі, але й створює ілюзію потойбічного дикого лугу.
Концепція LAKE House балансує між сміливістю та комфортом. Будівля випромінює відчуття родинного тепла та затишку завдяки вибору теплих кольорів і текстур, водночас передаючи суть футуристичної капсули часу, що залишає відвідувачів у захваті.
Читайте також: Vyshyto House: автентичний український будинок від MAKHNO Studio.
- Ищу идею Hram гедонізму в серці Києва від студії YOD Hram – музичний бар, натхненний духом гедонізму, розташований у серці Києва на цокольному поверсі ділового центру. Поруч знаходяться такі знакові місця, як центральна синагога, Палац Спорту та Площа Українських Героїв. Бар позиціонує себе як простір, де людина є головною цінністю незалежно від релігії, віку, гендеру чи музичних уподобань.
-
Ukrainian Design and Innovation Week 2024: підсумки третього сезону
Подія - Ищу идею RELOGGED: пересмислення зрубу від Balbek Bureau Уявіть собі приватний будинок на березі річки, прихований серед природи, де сучасний дизайн перетинається з автентичною архітектурною традицією зрубу. Це проєкт Relogged від української Balbek Bureau, де традиційна естетика зрубу була переосмислена з метою створення простору, що гармонійно поєднує природну простоту й сучасний комфорт.
- Ищу идею "Жайворонки" на Подолі: інтер'єр, що поєднує свободу та функціональність З розвитком сучасних інтер'єрних тенденцій на перший план виходить вміння поєднувати естетику з раціональним використанням простору. Кафе "Жайворонки" на Подолі демонструє тонке мистецтво архітектурного балансу, де кожен елемент несе як естетичну, так і практичну цінність, трансформуючи невелику площу в багатофункціональний простір для відпочинку та роботи. Єлизавета Одінцова та її команда з Design Buro Odintsova перетворили невелике приміщення у житловому комплексі Podil Plaza Residence на затишне кафе для сніданків, де відвідувачі можуть насолоджуватись комфортом і домашньою атмосферою в будь-який час доби.
- Ищу идею Грація в деталях: інтер’єр від Ольги Русакової в ЖК «Республіка» Інтер’єр цієї квартири, спроєктований дизайнеркою Ольгою Русаковою в житловому комплексі «Республіка», – приклад ретельно продуманого простору, де поєднуються сучасний підхід до дизайну та максимальна увага до комфорту мешканців.
- Ищу идею Функціональність і мистецтво: інтер'єр квартири від DIHOME крізь призму супрематизму У світі дизайну, де сміливі рішення поєднуються з історією, важливо знаходити нові форми вираження, які водночас вшановують минуле. Проєкт квартири в стилі українського авангарду від дизайнерки Євгенії Ситник – яскравий приклад такого підходу. Сучасний супрематизм, натхненний рухом, що зародився понад століття тому в Україні, став основою для створення цього оригінального простору в Києві.
-
Український дизайн: стійкість і інновації на конференції "Сучасні матеріали і технології"
Подія -
Архітектурний мінімалізм і декоративність: дім Neville Park у Торонто
-
Конференція: Сучасні матеріали і технології в будівництві та дизайні
Подія -
Двоповерхова квартира в Києві від дизайн-студії Planium
Вибір редакції