Привабливе та ефективне опалення
HIS
Зимові морози... Нікуди нам від них не дітися, адже ми живемо не в екваторіальній зоні, тому маємо серйозно підходити до питань опалення своїх помешкань. І все б нічого, але системи опалення дуже часто зроблені так, що не лише не справляються з основною функцією обігріву, а й банально вибиваються їх загального дизайнерського задуму приміщення. Як же виправити це непорозуміння і як зробити так, щоб перетворити системи опалення в частину дизайну інтер'єру. Ми пропонуємо кілька способів, можливо, один з них стане вам до нагоди.
Сховані системи опалення
Найпопулярнішим варіантом вирішення питання, як вписати наявний систему опалення в інтер'єр, — є маскувальний. Як правило, батареї опалення ховають за різного роду решітками, декоративними панелями, сітками. Само собою, батарея або труба, що проходить через всю стіну в вітальню стилю бароко навряд чи зможе виглядати органічно, тому приховувати такі елементи просто необхідно. Якщо ж варіантів у вас немає і ви, наприклад, в'їхали в квартиру з ремонтом, де батареї, м'яко кажучи, не гармоніюють з інтер'єром, можна спробувати приховати їх за допомогою екрану, те саме камінного екрану, який встановити перед радіатором. Це найпростіший і практичний спосіб приховати батареї в квартирі. Негативною стороною такого рішення є те, що, коли батарея розміщена в ніші за декоративною панеллю, циркуляція теплого повітря в кімнаті значно погіршується.
Відмінним варіантом опалення без зовнішніх деталей є тепла підлога: він практичний, зручний, а найголовніше — доречний в будь-якому інтер'єрі. Його просто непомітно, а тепло в кімнаті буде забезпечено. Звичайно, про те, щоб зробити в кімнаті тепла підлога, потрібно подумати ще до того, як буде розпочато ремонт. Безумовно, монтаж опалення такого роду повинен бути відразу передбачений дизайн-проектом інтер'єру.
Опалення, як деталь інтер'єру
Є певні стилі інтер'єру, де труби й радіатори опалення будуть виглядати доречно та органічно. Наприклад, інтер'єри в стилі хай-тек цілком можуть включати металеві та пластикові деталі, у тому числі й радіатори. Проте найкращим рішенням для інтер'єру будь-якого стилю стануть сучасні внутрішньо-підлогові, напольні, плінтусні конвектори опалення. Вони відмінно впишуться в інтер'єр звичайної квартири, офісу, будь-якого громадського закладу від салону краси до торгового комплексу.
Нестандартні методи використання мідно-алюмінієвих теплообмінників для обігріву приміщень стають все більш популярними. В тих місцях, де традиційні радіатори не мають шансу для монтажу, можливі варіанти використання саме конвекторів. Конвектори опалення забезпечують обігрів приміщення шляхом скерованих потоків повітря, яке нагрівається всередині пристрою. Дані прилади без проблем вписуються в роботу, як центральної опалювальної, так і автономної системи. Сучасні конвектори виготовляються із застосуванням мідних труб, алюмінієвих пластин оребрення, що дозволяє скоротити габарити приладу опалення та підвищити його тепловіддачу. Декоративний кожух, який є корпусом приладу, забезпечує естетичний вигляд і може бути пофарбований у будь-який колір.
В інтер'єрі, наповненому світлом і повітрям, де вікна можуть займати площу цілої стіни, мимоволі хочеться позбутися усього зайвого. Логічним продовженням такого мінімалістичного настрою стануть саме внутрішньо-підлогові конвектори.
Компактні конвектори, що утворюють єдине ціле з поверхнею підлоги, з красиво оформленими декоративними решітками (нагадаємо, полімерне забарвлення охоплює палітру відтінків від «металу» до дерева кількох порід) стануть непомітними оку в класичному інтер'єрі, але вплинуть завдяки теплоті, що надають, на загальну атмосферу приміщення.
Безумовно, питання опалення не вирішити однією лише купівлею приладів опалення. Необхідно виконати інженерні розрахунки, визначити кількість інших елементів складових всю систему опалення, і в підсумку професійно і якісно здійснити установку. І цьому нелегкому питанні вам на допомогу прийдуть справжні професіонали своєї справи.