Притулок для альпіністів у горах Словенії

HIS
Результати освітнього курсу, що були реалізовані в житті
Розробка домів-притулків, один з яких вже зведений на горі Скут, що у Словенії, почалася в ході освітнього курсу у Вищій школі дизайну в Гарварді. Проект для студентів здобув назву "Житло в екстремальних умовах".
В рамках програми учні школи мали запропонувати інноваційний проект, реалізація та експлуатація якого згодом відбувалася за складних природних умов. Сильні вітри, сніг, можливість зсувів, складний рельєф ділянки, мінлива погода — все це вимагало від авторів специфічних архітектурних форм, високоякісних матеріалів та неабиякої відповідальності.
Грунтуючись на знаннях про традиційну альпійську архітектуру, студенти Фредерік Кім, Кэті Макдональд та Эрін Пеллегріно запропонували дизайн, який після завершення семестру був названий найкращим. Згодом проект доопрацювали та адаптували для конкретної ділянки архітектори студії OFIS та інженери компанії AKT II.
Споруда складається з трьох модулів, що залежить від особливостей її транспортування і відповідає принципам внутрішнього поділу простору. Створені в майстерні "сегменти" будівлі були доставлені на вершину гори Скут вертольотами і встановлені на кам'яну поверхню завдяки спеціальним з'єднанням.
У будівництві використали лише натуральні матеріали. Панорамні вікна виконані за допомогою міцних склопакетів, стійких до сильних поривів вітру та сніжних бурь.
Фото: ANZE COKL, ANDREJ GREGORIC, NIKOLAJ GREGORIC, JANEZ MARTINCIC
-
Вілла над прірвою: як Villa Sidonius перетворила складний ландшафт на свою перевагу
Архітектура -
Portlantis: новий культурний центр у порту Роттердама
Архітектура -
Без кутів і меж: унікальний круглий дім у Мексиці від Locus
Архітектура -
Захист авторських прав архітекторів: у Києві відбудуться події, присвячені інтелектуальній власності
Подія -
Ищу идею Офісна будівля «Власне місто» – коли архітектура дихає разом із простором Офісна будівля «Власне місто», спроєктована майстернею Віктора Кудіна та відзначена гран-прі Премії Національної Спілки Архітекторів України (НСАУ) 2024, є маніфестом відкритої архітектури. Вона поєднує сучасний дизайн, функціональність і гармонійну інтеграцію з природним середовищем. Це не просто офісний простір, а експеримент, що переосмислює взаємодію людини з містом.
-
Gelephu International Airport: Традиції Бутану у сучасній архітектурі від BIG
Архітектура -
Китайський архітектор Лю Цзякун отримав Прітцкерівську премію 2025 року
-
Архітектурний MeetUp: Як покохати модернізм і врятувати його від забуття?
Подія -
Оголошено переможців «Премії Національної спілки архітекторів України 2024»
Подія -
La Nube: дитячий музей від Snøhetta, що об'єднує людей
Архітектура