Природничо-науковий музей в Нідерландах реконструювала модельєр
Ева Шилингер
Лейден — старовинне місто в 35 хвилинах їзди від Амстердама з населенням у 100 тисяч осіб. Тут народилися Рембрандт і Армін ван Бюрен, тут розташований найстаріший замок Нідерландів, і саме тут реалізувала свій архітектурний проєкт разом з архітектурним бюро Neutelings Riedijk модельєр Ірис ван Херпен. Про фешн-реконструкцію природничо-наукового музею сьогодні й піде мова.
З поміж інших європейських містечок Лейден сміливо може хизуватися своєю архітектурою. Тільки уявіть, в місті площею усього 23 кв. км знаходиться понад 3 000 історичних будівель. Куди не глянь — всюди монумент чи історична пам’ятка архітектури. Та не бракує місту і сучасних будівель. Приміром, нещодавно модельєр Ірис ван Херпен закінчила реконструкцію природничо-наукового музею. Жінка обернула стіни Центру біорізноманіття декоративними фризами, які нагадують тканини з її колекцій одягу.
Центр біорізноманіття Naturalis в Лейдені (природничо-науковий музей) було відкрито в 1984 році. У 1998 до нього прибудували додатковий корпус, над яким власне і попрацювали архітектурне бюро Neutelings Riedijk і голландський модельєр Ірис ван Херпен.
Оновлений музей налічує п'ять поверхів галерейного простору, що вміщають понад сорок два мільйони експонатів.
Щоб асоціаціювати оновлену будівлю зі скам'янілостями, дизайнер вирішила зробити для облицювання стін спеціальні блоки з бетону і дрібнозернистого білого мармуру. Аби віднайти ідеальну текстуру, ван Херпен вивчала скам'янілості в музейних колекціях, а також чимало подорожувала, з метою побачити якомога більше скельних формувань на місцях.
«Я поїхала на Тенеріфе, аби побачити вулканічні скельні візерунки власними очима, аби зрозуміти, як вода виточує гірські породи протягом тисячоліть, — коментує дизайнер. — Спостереження за цими текстурами стали для мене немов подорож у часі».
Фото: Daria Scagliola & Stijn Brakkee
- Ищу идею Будинок із земляних блоків на Майорці: традиційна архітектура та сучасні екологічні рішення В іспанській сільській місцевості Бініссалем, на мальовничому острові Майорка, студія munarq створила винятковий приклад архітектури, яка об’єднує традиційні будівельні методи та сучасні підходи до сталого розвитку. Проєкт Ca na Pau демонструє динамічний зв’язок між архітектурою та природним середовищем, ставши зразком гармонійного впровадження екологічних рішень у сучасні домівки.
-
Музей кераміки в Китаї: новий архітектурний шедевр від Kengo Kuma
Архітектура -
Katajanokan Laituri: найбільша дерев’яна будівля у Фінляндії як втілення сучасної архітектури
Архітектура -
Оглядова вежа у шведському заповіднику: поєднання архітектури та інженерного мистецтва
Архітектура -
Автостоянка майбутнього від Ateliers O-S Architectes
Архітектура -
Скляний торговий центр у Сеулі: редизайн від Heatherwick Studio
Архітектура -
Проєкт з благоустрою та озеленення територіх одеського ЖК від Bee Landscaping Bureau
-
8SUN RESORT: прихисток для закоханих від студії MAKHNO та SAI ARCHITECTS
Дизайн у подорожах -
Комплекс соціального житла в Брукліні за проєктом Studio Libeskind
Архітектура -
ШІ за мотивами «Дюни»: Arrakis Palaces від дизайн-студії NK INTERIOR
Ідея