Підвісні стелі: основні види, їх переваги та недоліки
HIS
Стеля може бути головним декоративним «героєм» інтер'єру, а може стати ідеальним фоном для інших інтер'єрних акцентів. Щоправда, в обох випадках, вона має бути надійною та якісною. Натяжна стеля або гіпсокартон: що краще обрати для особистої оселі? На питання, з яким стикаються власники нової нерухомості останні 20 років, сьогодні спробують відповісти спеціалісти з компанії «Мир потолков». Про переваги та недоліки сучасних видів стель без води та зрозумілою мовою – читайте далі.
За підвісними стелями будівельники навчилися ховати дроти, вентиляційні канали, розподільні коробки, труби водопостачання, каналізації та кондиціювання. У поверхню підвісної стелі добре монтуються врізні світильники, приховані карнизи, магнітні трекові системи, профілі під LED підсвічування. Тому питання: «бути, чи не бути» підвісній стелі – не розглядаємо: воно не актуальне. Чиста правда, без пересмикування та маніпуляцій.
Натяжні стелі – новачкам щастить
Переваги:
- Швидкий монтаж стелі, що дуже актуально у нашому сучасному світі. Середньостатистична кімната встановлюється за 4 години, вся квартира – за 2-3 дні.
- Довговічність – теж важливий плюс: вам не потрібно буде повторювати 5-7 циклів перефарбування стелі за 15 років. Вам взагалі не потрібно буде думати про стелю усі ці роки. Детальніше про це дивіться на відео.
- Ідеальна рівність натяжної стелі дуже підкупає. Жодними фарбами, флізеліном та ґрунтовками неможливо створити таку однорідну і рівну поверхню, як сильно натягнуте полотно.
- Сучасні матові фактури плівки – роблять натяжну стелю дуже схожою на пофарбовану. Видає натяжну технологію лише ідеальна рівність стелі. А завдяки прихованій системі монтажу – натяжні стелі Fixo мають ідеальний стик – БЕЗ плінтусів, що взагалі величезний подвійний плюс.
- Можливість легкого демонтажу та подальшої установки цього ж полотна виявляється іноді дуже корисною. Таке абсолютно неможливо з гіпсокартоном.
- Ціна! Вона реально набагато нижча, ніж у гіпсокартонних стель.
- І ще пару переваг натяжної стелі: рятує від затоплення, легко відмиваються сліди від комах, не жовтіє, не тріскається!
Недоліки:
- Чутливість матеріалу до гострих предметів. Таку стелю легко порізати ножем. Якщо стеля пошкоджена посередині, то це полотно можна зняти та в той же профіль застебнути нове, що дуже здешевлює процес.
- Екологічність. Будь-яка натяжна стеля – це синтетичний матеріал, продукт хімічної промисловості. На захист цього чинника є аргумент. Усі якісні полотна мають як «Висновки СЕС», так і сертифікати горючості «Г1», що свідчать, що матеріал не підтримує горіння.
- Частка ринку натяжних стель зростає у геометричній прогресії не лише в Україні, а й у країнах Європи. Кількість операторів натяжних стель в Україні у 2019 році оцінювалася близько 7000 компаній та плюс приватні майстри. Тому ви легко знайдете фахівців за своїми критеріями ціни та якості.
Гіпсокартонна стеля
Переваги:
- Звичайна, виглядає надійно та на дотик монументально. Листи гіпсокартону виготовляють із природних екологічних матеріалів. Монтують на металевий каркас. Всі кріплення та з'єднання надійні та довговічні. Це очевидний плюс.
- Далі йде багатошарове покриття шпаклівками, полотнами та ґрунтовками. Екологічність залежатиме від фарби, яку ви оберете. І тут цікава залежність: чим екологічнішою буде фарба, тим гірше вийде покриття. В ультра екологічних фарбах максимум крейди й мінімум латексу, акрилу та інших синтетичних добавок. Якщо ви хочете фарбу, яку можна буде протирати та навіть мити, то забудьте про екологію і стелю, що дихає.
- Гіпсокартонові стелі можна відремонтувати. У вас офіс, готель чи велика сім'я – завжди є ймовірність, що полотно можуть пошкодити. Таку стелю легко зашпаклювати та знову перефарбувати. Циклів ремонтів може бути 5-7, далі вже буде помітно.
- До гіпсокартонної стелі можна прикріпити все, що завгодно. Існує безліч кріплень саме в гіпсокартон. Так, якщо раптом через якийсь час може знадобитися прикріпити карниз, ролети або додати пару точок освітлення – це можна реалізувати без проблем.
Недоліки:
- Стелю із гіпсокартону не можна мити. Тільки трохи змахнути пил.
- Боїться води, наприклад, якщо сусіди затоплять – стеля приходить у повну непридатність.
- Вартість гіпсокартонних стель дуже висока. У виготовленні таких підвісних стель повинні бути залучені різні фахівці (гіпсокартонники, маляра та ін). Дуже багатошаровий процес: каркас, гіпсокартон, шпаклівка стартова, фінішна, склополотно, знову фінішна, фарбування. Якщо на якомусь із цих етапів припуститись помилки, вся праця може піти нанівець. А часом це може бути навіть небезпечно. Особисто бачили листи гіпсокартону, що обірвалися, разом з профілями.
- Зазвичай на великих фарбованих площах видно дефекти шпаклівки та переходи смуг валика.
- Тривалий час створення стелі гіпсокартону відкладає новосілля на 1,5-2 місяці.
Про інші особливості підвісних стель спеціалісти «Мир потолков» розповідають на своєму сайті.