Під Москвою планують збудувати «Розумне місто» від Zaha Hadid Architects

HIS
Стадіон «Аль-Вакрах» у Катарі, станція метро у Саудівській Аравії, Центр Гейдара Алієва в Азербайджані та ще декілька приватних проектів у РФ. Всі ці архітектурні об’єкти та країни мають багато спільних рис. І це, звісно, любов до Zaha Hadid Architects, на яку відоме бюро відповідає взаємністю, згоджуючись на привабливі пропозиції з особливо теплим інтересом.
Нещодавно стало відомо, що компанія Zaha Hadid Architects була обрана для проектування та будівництва нового Рубльово-Архангєльского району на заході від Москви. Мета проекту – створення глобального орієнтиру для розумних та стабільних міст у майбутньому. Місто включатиме низку нових будинків для 66 500 жителів. Крім того в Рубльово-Архангєльскому районі буде відкрито нові школи, медичні клініки, розроблено нову інфраструктурну мережу, зведено кілька торгових районів, громадських та культурних установ. В околицях нового «розумного міста» буде розташовано 800 тис. кв. м офісних площ для розвитку московських фінансових, консалтингових, юридичних та аудиторських секторів.
Команда Zaha Hadid Architects працюватиме пліч-о-пліч з російською архітектурною фірмою Pride, розробляючи різноманітну екологію просторів для життя, роботи, навчання або дозвілля, що посприяють залученню громади та культурному спілкуванню.
«Працюючи зі спеціалістами з Росії та Європи, ми розробили людиноцентричний дизайн для розумного, взаємопов’язаного міста. Цей дизайн об’єднує людей не тільки за допомогою інноваційних технологій, а й через організацію суспільної сфери», – коментує новий проект Христос Пасас, директор проекту від Zaha Hadid Architects.
Очікується, що «Рубльово-Архангєльскоє» стане невід’ємною частиною у забезпеченні постійного і вже давно неминучого росту Москви без збільшення кількості заторів. На площі, обраній під забудову, будуть зведені будинки, створені парки, що межуватимуть з річкою Москва та озером у центрі. Крім того, у 2020 році планують розпочати будівництво нової лінії метро.
План проекту передбачає безперешкодне інтегрування природних та техногенних систем в міський контекст екологічних технологій. Передбачена оптимізація споживання енергії, включаючи використання стійких місцевих енергетичних джерел.
Читайте також: Частный дом от Zaha Hadid Architects, который делает его владельца свободным.
-
Вілла над прірвою: як Villa Sidonius перетворила складний ландшафт на свою перевагу
Архітектура -
Portlantis: новий культурний центр у порту Роттердама
Архітектура -
Без кутів і меж: унікальний круглий дім у Мексиці від Locus
Архітектура -
Захист авторських прав архітекторів: у Києві відбудуться події, присвячені інтелектуальній власності
Подія -
Ищу идею Офісна будівля «Власне місто» – коли архітектура дихає разом із простором Офісна будівля «Власне місто», спроєктована майстернею Віктора Кудіна та відзначена гран-прі Премії Національної Спілки Архітекторів України (НСАУ) 2024, є маніфестом відкритої архітектури. Вона поєднує сучасний дизайн, функціональність і гармонійну інтеграцію з природним середовищем. Це не просто офісний простір, а експеримент, що переосмислює взаємодію людини з містом.
-
Gelephu International Airport: Традиції Бутану у сучасній архітектурі від BIG
Архітектура -
Китайський архітектор Лю Цзякун отримав Прітцкерівську премію 2025 року
-
Архітектурний MeetUp: Як покохати модернізм і врятувати його від забуття?
Подія -
Оголошено переможців «Премії Національної спілки архітекторів України 2024»
Подія -
La Nube: дитячий музей від Snøhetta, що об'єднує людей
Архітектура