Перспектива використання архітектури в лікуванні. СUBA BUBA у Харкові
Ева Шилингер
Коли ми згадуємо власний досвід перебування у лікарні, ці спогади майже ніколи не бувають позитивними чи хоч трохи приємними. Відвідувачі лікарень змушені вести боротьбу з депресивністю фізичного оточення, незручною інфраструктурою, а також відсутністю умов для задоволення базових психологічних потреб. Проєкт СUBA BUBA — приклад співпраці благодійників, дизайнерів та лікувальних закладів, які прагнуть до створення нової культури та підвищення якості життя, завдяки використанню сучасного мистецтва у лікарнях. Про оздоровчі СUBA BUBA, які нещодавно з'явилися у дитячих лікарнях Харкова, розповідаємо далі.
Ми вже писали про благодійний дизайн-проєкт СUBA BUBA, який було започатковано у Дніпрі 2017 року, Фундацією Влади Брусіловської. Команда проєкту розробляє дизайнерські ігрові комплекси для дитячих державних лікарень. Метою проєкту є створення комфортної емоційної атмосфери у лікарнях та цікавого оточення для дитини. Сьогодні в Україні налічується 12 таких ігрових. Ідея дизайну мобільних будиночків належить архітекторам Катерині та Валерію Кузнєцовим.
CUBA BUBA Sunny у Харківській обласній дитячій клінічній лікарні. Проєкт реалізовано за підтримки міжнародної компанії Playrix.
Основним для дитини шляхом розвитку є гра. Саме під час гри, дитина отримує інформацію, вчиться її використовувати та дізнається про устрій світу. Ці знання стали основою для благодійного дизайн-проєкту СUBA BUBA.
Команда проєкту використовує архітектуру, для створення ігрових будиночків з розвиваючими функціями. Дітей приваблюють кольори та форми, а цікаві елементи запрошують до гри.
BUBA.Matrix у Краснокутському інклюзивно-ресурсному центрі. Проєкт реалізовано за підтримки міжнародної компанії Playrix.
2021 року в рамках конкурсу, який проводить міжнародна компанія Playrix, серед своїх співробітників, які беруть участь у благодійності, одразу дві розробки СUBA BUBA для Харкова було підтримано. Це свідчить про визнання інноваційного методу лікування та можливість виходу медичних закладів на новий рівень.
У Харківській обласній дитячій клінічній лікарні з’явилася сонячна CUBA BUBA Sunny. Білий будиночок, який можна закрити зсередини, нагадує загадкову шафу, яка веде до Нарнії. Всередині м’яка підлога, полички з іграшками та найцікавіше — дерев’яна стеля з візерунками. Завдяки різнобічному та різнорівневому освітленню, візернуки змінюються.
CUBA BUBA Sunny у приміщенні Дніпропетровської обласної клінічної психіатричної лікарні.
CUBA BUBA Sunny дебютувала у Дніпропетровській обласній клінічній психіатричній лікарні. Модуль використовується у дитячому відділенні, як ігрова, кімната відпочинку і простір для проведення індивідуальних терапевтичних занять.
Тепер і у Харкові CUBA BUBA Sunny прикрашає відділення ендокринології. Тут діти отримують медикаментозне лікування, проходять обстеження та вчаться самоконтролю показників, які мають відстежувати протягом життя. Завдяки CUBA BUBA Sunny цей процес перетворюється на цікаву гру.
CUBA BUBA Sunny у Харківській обласній дитячій клінічній лікарні. Проєкт реалізовано за підтримки міжнародної компанії Playrix.
Друга CUBA BUBA поїхала до Краснокутську в інклюзивно-ресусрний центр. BUBA.Matrix — будиночок з дірочками, для малювання різнокольоровими канатами. Спочатку модуль планувався, як ігрова та арт-об’єкт. Згодом його потенціал було визнано на всеукраїнському конкурсі “Интерьер года 2017”, а у 2018 році ігрова представляла Україну на Dutch Design Week в Ейндховені і вже 2019 року, психологинею Ольгою Гривко, було розроблено методичний посібник для практичного використання BUBA.Matrix в роботі психологів, реабілітологів, неврологів та дефектологів.
BUBA.Matrix у Краснокутському інклюзивно-ресурсному центрі. Проєкт реалізовано за підтримки міжнародної компанії Playrix.
Зараз BUBA.Matrix використовують для реабілітації малечі у Дніпрі, Києві, Новій Водолазі, Татарбунарах та Краснокутську. Його функціонал необмежений, професіонали кожного з центрів пропонують нові способи використання. А посібник з 22 вправ допомагає розвивати м'язи, логіку, моторику, уяву, вольові якості, вчить рахувати, комунікувати і долати логопедичні труднощі.
BUBA.Matrix в Краснокутському інклюзивно-ресурсному центрі. Проєкт реалізовано за підтримки міжнародної компанії Playrix.
Дізнатися більше про діяльність фонду, ви можете за посиланнями Благодійний фонд "Фундація Влади Брусіловської" та CUBA BUBA.
-
«Майбутнє Минулого»: проєкт зі свідомої реновації архітектурної спадщини від IK-architects
-
Українське 'Джерело' в Нью-Йорку: колекційний дизайн на виставці Salon Art + Design
Подія -
Краса з українським характером: G×BAR і HVYLYA interior design у Тернополі
Вибір редакції -
Український прорив у світі еко-дизайну: «стіни, що дихають» від MAKHNO STUDIO потрапили у фінал Dezeen Awards 2024
Ідея -
Англійська для Архітекторів: інтенсивний курс ARCHI SPEAK
Радимо відвідати -
Одразу 2 проєкти YOD Group отримали відзнаку Best of Best в Міжнародній архітектурній премії Architecture Masterprize
-
«Архітектори надії»: фільм про відбудову України під час війни
Подія - Ищу идею Сила символів: Waone створив мурал на честь ГУР на Подолі Український художник Володимир Манжос, більш відомий під псевдонімом Waone, презентував новий мурал у Києві. Його твір «Мудрий пануватиме над зірками» тепер прикрашає стіну однієї з будівель на Подолі. Ця робота має особливе значення — вона створена у співпраці з Головним управлінням розвідки Міноборони України (ГУР) і символічно відображає їхню діяльність у боротьбі за незалежність України.
-
Відбудова Херсона: конкурс Resilient Cities: Ukraine на найкраще бачення майбутнього міста з використанням Autodesk Forma
Промо -
Відродження мистецької спадщини: воркшоп "Ближче. Мозаїка України"
Подія
Ідея. Матеріал. Форма. Конкурс на кращий дизайн предмета інтер'єру від ALPI
Київ, .
22 July 2016, 16:00