Перший у світі корабель-хмарочос
Ева Шилингер
У Чехії плануть збудувати хмарочос висотою 135 метрів. Будинок стане ле лише найвищим у республіці, а й приверне увагу чехів та туристів до глобального потепління.
Найвищий будинок Чехії, який забудовник Trigema вже встиг охрестити Top Tower, буде з'єднуватися зі станціями метро Nové Butovice (Нове Бутовіце), Sluneční náměstí (Сонячна площа) та Hůrka кілометровою пішохідною зоною. Її будівництво завершили нещодавно. Про це речники компанії заявили у кінці минулого року на конференції ReSite в Празі.
«Над розробкою проєкту Top Tower ми працювали понад два роки. Внаслідок довгих переговорів з експертами, державними та місцевими органами влади та, звичайно, місцевою громадськістю зупинилися саме на фінальному варіанті, — заявив голова Trigemy Марсель Сурал. — Будівництво жилої вежі розпочнеться у 2021 році та триватиме протягом трьох років».
Энергоефективна будівля Top Tower призначена для оренди житла. На нижніх поверхах будуть розташовуватися офіси та приміщення багатофункціонального культурного центру, пов’язаного з доступним усьому загалу садом на даху. Перший та другий поверхи займуть магазини та заклади обслуговування. Під землею — паркінг. Головна особливість будівлі — оглядовий майданчик, куди охочі зможуть піднятися на ліфті. З найвищої точки хмарочосу відвідувачі зможуть побачити Празький замок, Національний театр, Вишеград та Збраслав.
Конструкція нагадує встромлений у землю корабель. На думку забудовника, такий екстравагантний вигляд не буде порушувати історичну панораму столиці. Дизайн будівлі асоціюється з апокаліптичною сценою. За задумом Trigema, саме такий зовнішній вигляд хмарочосу повинен нагадувати про екологічні загрози, що стоять перед людством в умовах глобального потепління. Детальніше концепцію забудовник описує в презентаційному відео:
Читайте також: + 1,5°C меняет всё: 4 шедевра мировой живописи, которые изменил климат.
- Ищу идею Будинок із земляних блоків на Майорці: традиційна архітектура та сучасні екологічні рішення В іспанській сільській місцевості Бініссалем, на мальовничому острові Майорка, студія munarq створила винятковий приклад архітектури, яка об’єднує традиційні будівельні методи та сучасні підходи до сталого розвитку. Проєкт Ca na Pau демонструє динамічний зв’язок між архітектурою та природним середовищем, ставши зразком гармонійного впровадження екологічних рішень у сучасні домівки.
-
Музей кераміки в Китаї: новий архітектурний шедевр від Kengo Kuma
Архітектура -
Katajanokan Laituri: найбільша дерев’яна будівля у Фінляндії як втілення сучасної архітектури
Архітектура -
Оглядова вежа у шведському заповіднику: поєднання архітектури та інженерного мистецтва
Архітектура -
Автостоянка майбутнього від Ateliers O-S Architectes
Архітектура -
Скляний торговий центр у Сеулі: редизайн від Heatherwick Studio
Архітектура -
Проєкт з благоустрою та озеленення територіх одеського ЖК від Bee Landscaping Bureau
-
8SUN RESORT: прихисток для закоханих від студії MAKHNO та SAI ARCHITECTS
Дизайн у подорожах -
Комплекс соціального житла в Брукліні за проєктом Studio Libeskind
Архітектура -
ШІ за мотивами «Дюни»: Arrakis Palaces від дизайн-студії NK INTERIOR
Ідея