Перша бібліотека українських матеріалів відкриється в Києві під час ДВРЗ Design Days
HIS
З 22 серпня в Києві, у просторі BUDZIRKA, почне роботу перша в Україні бібліотека українських матеріалів, яка поєднає пізнавальний центр та експериментальну зону. Офіційне відкриття відбудеться 23 серпня з 11:00 до 13:00 під час ДВРЗ Design Days. Велика колекція зразків з усієї країни та простір для експериментів будуть зібрані в одному місці.
В бібліотеці буде представлена колекція зразків, що використовуються в будівельних роботах, дизайні та ремісництві. Вона створена для професіоналів, студентів та поціновувачів сфери дизайну, які прагнуть вивчати різноманітні матеріали та експериментувати з ними. Всі експонати – виключно українського походження.
Авторами проєкту стали ідеологиня ДВРЗ Design Days Лариса Цибіна та меценат Святослав Шилін. Вони зізнаються, що бібліотека задумувалась не тільки як просвітницька локація – її мета значно ширша. Архітекторами простору стали Ольга Новікова та Ігор Мартін з Martins Studio.
«Цим проєктом ми хочемо звернути увагу на цінність наших матеріалів. Всі ресурси на Землі вичерпні. І дуже важливо використовувати ті матеріали, які нам дані природою, раціонально і з повагою до своєї землі», – розповідає Лариса Цибіна.
Святослав Шилін поділився, що бібліотека унікальна не лише своєю колекцією, але і незвичайним форматом:
«Бібліотека, насамперед, про цінність саме нашої землі, її ресурсів, сировини. Про вміння видобувати автентичність української архітектури і дизайну з власних «копалин». Це підтримка та розвиток українського виробника матеріалів для будівництва та дизайну. Створення середовища для комунікації між виробником, будівельником та архітектором», – розповідає Святослав Шилін.
Колекція зразків буде впорядкована за типом матеріалу та розподілятиметься на сім категорій: волокна, природні матеріали, отримані з рослин, тварин або землі, кераміка, композитні матеріали, скло, метал та полімери. Акцент буде зроблений на нових та стійких матеріалах і технологіях.
Бібліотека працюватиме за графіком простору BUDZIRKA. Під час ДВРЗ Design Days (22-25 серпня) її можна відвідати безкоштовно за адресою Київ, вул. Новозабарська 2/6.
В майбутньому планується оцифрувати колекцію експонатів та створити онлайн-версію бібліотеки. Більш детальна інформація доступна на сайті та в офіційних соцмережах ДВРЗ Design Days.
-
Реновація Театру Франка: поєднання мистецтва, історії та сучасності
Подія - Ищу идею Простір для практик зцілення та внутрішнього спокою від Ольги Фрадіної У серці історичного Подолу Києва розташований простір, що служить не тільки місцем для практик зцілення, а й осередком для глибокого внутрішнього зв’язку з емоційним і фізичним благополуччям. Цей холістичний центр став притулком серед метушні міста, місцем, де душа може розслабитись, а тіло відновитись. Проект почався з ідеї створити універсальний простір для йоги, медитації, цигун, реікі, акупунктури та інших практик емоційної рівноваги. Цей простір — не просто студія; це місце, де створюється громада людей, що працюють над собою і своїм самопочуттям. Головна концепція дизайну — це обволікаюча атмосфера, яка дозволяє зосередитись на внутрішніх переживаннях.
-
Українське 'Джерело' в Нью-Йорку: колекційний дизайн на виставці Salon Art + Design
Подія -
IDS Toronto 2025: найочікуваніша інтер'єрна подія Канади
Подія -
Herzog & de Meuron: дитячий лікарняний комплекс у Цюриху
Архітектура - Ищу идею Затишок харківського бренду: інтерʼєр шоуруму Vika Adamska від IK-architect Шоурум українського бренду Vika Adamska зазнав руйнувань у березні 2022 року: вибухова хвиля пошкодила вікна, а пряме влучання у верхні поверхи призвело до його затоплення. Після стабілізації ситуації в Харкові власниця бренду Вікторія Адамська разом із командою архітектурного бюро IK-architects відновила простір шоуруму. На початку 2024 року оновлений шоурум знову відкрився для відвідувачів за адресою вул. Ярослава Мудрого, 5.
- Ищу идею "Жайворонки" на Подолі: інтер'єр, що поєднує свободу та функціональність З розвитком сучасних інтер'єрних тенденцій на перший план виходить вміння поєднувати естетику з раціональним використанням простору. Кафе "Жайворонки" на Подолі демонструє тонке мистецтво архітектурного балансу, де кожен елемент несе як естетичну, так і практичну цінність, трансформуючи невелику площу в багатофункціональний простір для відпочинку та роботи. Єлизавета Одінцова та її команда з Design Buro Odintsova перетворили невелике приміщення у житловому комплексі Podil Plaza Residence на затишне кафе для сніданків, де відвідувачі можуть насолоджуватись комфортом і домашньою атмосферою в будь-який час доби.
-
Стоматологія EDEL LEICHT: вишукана легкість та екологічна свідомість від ZIKZAK Architects
-
Призматичний синій павільйон на Венеційській бієнале: мистецтво сучасності на тлі історії
Дизайн у подорожах -
Бутик Milla Nova у Варшаві: космічний мінімалізм від Balbek Bureau
Вибір редакції
Перший міжнародний фестиваль фотографії Street Art Photo 2017: Марсель Штайнер, «Київ <-> Цюріх. Сприйняття»
Київ, Національний історико-архітектурний музей «Київська фортеця» (м. Київ, вул. Госпітальна, 24а)
16 June 2017, 16:00