Паперовий будинок Шигеру Бана: нове життя старих матеріалів
HIS
У колишньому маєтку архітектора Філіпа Джонсона в Нью-Канаані вже давно існують The Glass House та The Brick House. Тепер тут є ще й Паперовий будинок. Японський архітектор Шигеру Бан представив нову версію будинку Paper Log House. Конструкція створена з паперових трубок та фанери. Архітектор, який отримав Прітцкерівську премію, відомий своїми роботами з картоном. Уже понад 30 років він проєктує серії споруд у відповідь на стихійні лиха.
Будинок спроєктований у співпраці зі студентами нью-йоркського університету Cooper Union на честь 75-річчя Скляного будинку американського архітектора Філіпа Джонсона в Коннектикуті. Поряд з Glass House він створив безліч модерністських і постмодерністських будівель, зокрема AT&T у Нью-Йорку, яку нещодавно реконструювало бюро Snøhetta.
«Ми раді представити роботи архітектора Шігеру Бана в Скляному будинку, — каже Кірстен Реох, виконавчий директор The Glass House. — Коли 1949 року було збудовано Скляний і Цегляний будинки, Філіп Джонсон тільки починав те, що протягом понад 50 років перетворилося на великий кампус, наповнений спорудами, які постійно розширювали межі дизайну та матеріалів. Paper Log House продовжує цю серію експериментів та інновацій, спрямовуючи творчу енергію Бана на розв'язання нагальних соціальних проблем за допомогою матеріалів, які можна переробляти, і легкодоступних матеріалів».
Розмір квадратної конструкції становить 4,1 метра на 4,1 метра. Стіни будівлі складаються зі 156 паперових трубок, 39 ящиків та фанери. Усі деталі будівлі були виготовлені на Мангеттені і зібрані на місці всього за 15 годин 17 студентами, викладачами та співробітниками Shigeru Ban Architects.
Спочатку Шигеру Бан створив модель Paper Log House після землетрусу Ханшин 1995 року в Кобе. Нещодавно його версії були побудовані після торішнього землетрусу в Марокко та встановлені в Антак'ї для використання в якості шкільної будівлі після турецько-сирійського землетрусу 2023 року.
Фото: Майкл Біондо