Оперний театр в Харбіні від архітектурної студії MAD
Анастасия Белогривцева
Завершено будівництво китайського «Острова культури»
Рівно 5 років тому команда Ма Яньсуна виграла відкритий міжнародний конкурс на проектування так званого «Острова культури» в заболоченій місцевості на річці Сунгарі в місті Харбіні. Місто було засновано ще в 1898 на північному сході сучасного Китаю російським урядом як станція Трансманьчжурскої магістралі. Грандіозний проект передбачав будівництво на ділянці близько 180 га оперного театру, культурного центру, а також, звичайно, організацію традиційного болотного ландшафту навколо.
Ма Яньсун запропонував дещо нетрадиційне для місцевої архітектури: на папері будівля виглядала як клубок з фантастичних текучих форм та чудернацьких елементів природного ландшафту. Найбільш близькими за стилістикою майбутньої споруди були попередні проекти архітектора: Музей мистецтв на острові Пінтань та Музей наративного мистецтва Джорджа Лукаса в Чикаго.
Сьогодні ж на розсуд місцевих жителів та туристів постав завершений оперний театр, що займає площу близько 80 тисяч кв.м. і складається з двох залів: великий, здатний вмістити 1600 глядачів, та малий, розрахований на 400 осіб. Зали виділені в самостійні обсяги і з'єднані у просторій площі. Плавні вигини архітектурної споруди нагадують чи то химерну гору з серпантином, чи то гігантського восьминога (ця схожість особливо помітна на плані). З білосніжними алюмінієвими фасадами контрастує вставка з «колючих» скляних призм, що формує простір основного фойє, зимового саду і великого оглядового майданчика на самому верху 56-метрової будівлі.
Одночасно природа сама стає частиною театральної декорації, причому і в буквальному сенсі: задня стіна малого залу виконана з прозорого звуконепроникного скла. Простір же великого залу сформовано шляхом складної, біонічної за формою конструкції, обробленої маньчжурським ясенем. Теплий тон і розкішна текстура натурального дерева різко контрастують з білим і холодним навколишнім світом, наповнюючи його життям.
Основний зал також обшитий деревом, що в поєднанні з текучими, криволінійними формами дозволило досягти хорошої акустики. Зонування місць для глядачів, що ми звикли називати балконом, сформовані та розташовані шляхом прорізів дерев'яної обшивки. Предлагаем на нашем сайте купить справку о прививках без предоплаты.
Фото: © Hufton + Crow
Джерело: archi.ru