Оаза посеред міста: берлінський галерист перетворив стару заправку на будинок з садом
Ева Шилингер
Відомий берлінський галерист Юрг Джудін виношував план з придбання занедбаної "бензоколонки родом з 50-х" понад 10 років, щоб згодом перетворити її на затишний будинок своєї мрії та галерею за сумісництвом.
Сьогодні Юрг Джудін — один з найвпливовіших галеристів Берліна. За його плечима — кілька років успішного кінобізнесу. Та насправді щасливими 57-річного бізнесмена нині роблять кулінарія, птахи (в його саду живуть три курки шляхетної індонезійської породи Ayam Cemani, а також кілька екзотичних гусей й качок) та нетрадиційний для пересічного німця дім — переобладнана заправка 50-х років в центрі Шенеберга.
«Я завжди цікавився архітектурою. Навіть якийсь час мріяв про кар'єру архітектора. Однак мій батько сказав, що я позбавлений дисципліни, аби здобути цю професію. З педагогічної точки зору, це був, мабуть, удар нижче пояса, але він, ймовірно, мав рацію. Проте ще до заправки я захоплювався будівлями та як аматор займався розробкою будівельних проєктів».
Ідея купівлі такого незвичайного простору як стара АЗС з'явилася ще в 1992 році, але на цей крок Юрг зважився тільки у 2005 році. На його думку, місце дочекалося свого господаря.
«Я придбав АЗС у 2005 році, але вперше побачив її ще в 1992 році. Вона сім років висіла на ринку нерухомості, а на вікні майоріла табличка «Продається» з номером телефону. Я фотографував це місце майже кожен раз, коли був в Берліні, документуючи його повільне руйнування. Це була трохи сумна споруда в ідеальному місці: щоразу вона зачаровувала мене та ніби закликала: зроби щось зі мною! Та одного разу, через 13 років, табличка раптово зникла. Я встиг злякатися, що хтось купив мою заправку. Потім виявилося, що знак просто впав. Проте я припинив зволікати та почав діяти», — згадує галерист
Завдяки реконструкції, у приміщенні колишньої бензоколонки з'явилася простора кухня, особистий кабінет, виставковий зал, а також повноцінний поверх для відпочинку.
«Будівля зображує певний період формування післявоєнного Берліна. У своєму прагненні до легких і округлих форм, вона змальовує етап під назвою Wirtschaftswunder, який я прагнув зберегти якнайкраще: навіс, торгове приміщення, гаражні ворота, все. Тільки пізніше я зрозумів, що ще є місце для саду. У будь-якому разі об'єкт був задуманий не як житлове приміщення, а як студія для художника-резидента — звідси й велика студія з природним освітленням», — пояснює архітектор-аматор.
Інтер'єр "нового будинку" планувався задовго до перебудови, а з огляду на захоплення господаря мистецтвом і кулінарією, стало ясно — невеликій галереї та просторій кухні — бути!
«Я думаю, що кухня вийшла досить позачасовою. Наприклад, кольори на стінах відповідають поліхромній серії Ле Корбюзьє 1931 року — справжньому модерністському шедевру. Меблі 50-х років — також сучасна епоха, в той час як інші стилістичні елементи є маркерами нашого часу. Я намагався зібрати тут усе найкраще з XX століття, якщо так можна висловитися».
Як запевняє пан Джудін, відвідувачі активно проявляють інтерес до його нинішньої резиденції з огляду на соціальне призначення цієї будівлі (галерея), але особисте життя та особистий простір для життя галериста для них — табу.
«Це справжня розкіш мати будинок з садом у центрі міста. Окрім завзятого кухаря, я також завзятий орнітолог. Тут, на базі старої АЗС, я можу поєднувати й те й інше: у мене є рідкісна можливість утримувати цікаву групу чудових птахів і садити власні помідори та трави», — ділиться Джудін.
Джерело: www.freundevonfreunden.com
-
The Wild House: скульптурний екологічний дім в Індії
Архітектура - Ищу идею Zaha Hadid Architects: станція метро в Ер-Ріяді У грудні 2024 року відкрилася станція метрополітену King Abdullah Financial District (KAFD), спроєктована архітектурним бюро Zaha Hadid Architects (ZHA). Розташована в столиці Саудівської Аравії Ер-Ріяді, станція вражає своїм характерним хвилеподібним решітчастим фасадом, який поєднує сучасну естетику та функціональність.
-
Кубічна церква Frihamnskyrkan: сучасний простір для шведської громади
Архітектура - Ищу идею Людиноцентрична архітектура: проєкт багатоквартирного будинку для сучасних міст від IK-architects Архітектурне бюро IK-architects, засноване Катериною Яровою, презентувало своє бачення багатоквартирного будинку, що відповідає викликам сучасного міста. Проєкт Nordic Nest, створений для Київської області, демонструє інноваційний підхід до архітектури, орієнтованої на людину.
- Ищу идею Будинок із земляних блоків на Майорці: традиційна архітектура та сучасні екологічні рішення В іспанській сільській місцевості Бініссалем, на мальовничому острові Майорка, студія munarq створила винятковий приклад архітектури, яка об’єднує традиційні будівельні методи та сучасні підходи до сталого розвитку. Проєкт Ca na Pau демонструє динамічний зв’язок між архітектурою та природним середовищем, ставши зразком гармонійного впровадження екологічних рішень у сучасні домівки.
-
Музей кераміки в Китаї: новий архітектурний шедевр від Kengo Kuma
Архітектура -
Katajanokan Laituri: найбільша дерев’яна будівля у Фінляндії як втілення сучасної архітектури
Архітектура -
Оглядова вежа у шведському заповіднику: поєднання архітектури та інженерного мистецтва
Архітектура -
Автостоянка майбутнього від Ateliers O-S Architectes
Архітектура -
Скляний торговий центр у Сеулі: редизайн від Heatherwick Studio
Архітектура