«Небесне місто» для розробника дронів від Foster + Partners
HIS
Всесвітньо відоме бюро Foster + Partners завершили будівництво Sky City — одного з найгучніших проєктів останніх років, який став штаб-квартирою компанії з виробництва дронів DJI у Шеньчжені, Китай.
Будівництво проєкту тривало шість років. «Небесне місто» — це інноваційний центр, де ведуться розробки в галузі цивільних дронів та креативних камер.
«Технологія дронів змінила наше сприйняття навколишнього світу, зробивши можливості польоту майже безмежними. Я сам уже десятиліття користуюся дронами DJI, і тепер із задоволенням відкриваю це головний центр досліджень компанії», — коментує Норман Фостер.
У Фостера була амбітна мрія зробити вежі Sky City найефектнішими у місті, що насправді в Шеньчжені здійснити зовсім не просто. Перш ніж затвердили концепцію сталевої підвісної конструкції між двох хмарочосів, пропонувалися сотні варіацій. Башти з'єднані витонченим 90-метровим мостом, встановленим на 24-му рівні (105 метрів над землею). Висота будівель сягає 213 метрів. Кожна має центральну опору, до якої кріпляться великі об'єми. Шість скляних блоків підвішено асиметрично з трьох сторін. Підвісні блоки несуть "мегаферми" та сталеві підвісні труби, з'єднані з круглими поперечними перерізами по кутах. Максимальний виліт блоків сягає 21,5 метра.
Незабаром хмарочоси приймуть 8000 співробітників, які займуть офісні приміщення, центри досліджень, майданчики для випробувань дронів та громадські об'єкти.
Це особливий проєкт не лише в естетичному та технологічному сенсі. Тут реалізовано одну з найважливіших тенденцій останніх років, яка націлена на гарне самопочуття співробітників.
Френк Ван, засновник та генеральний директор DJI, зазначає: «Ми приділяємо велику увагу зростанню та добробуту кожного співробітника. Це можна зробити за допомогою робочого середовища, яке є одночасно практичним та унікальним. Вірю в те, що Sky City надихне всіх на розробку рішень, які принесуть користь суспільству».
Фото: Fangfang Tian, SFAP
- Ищу идею Будинок із земляних блоків на Майорці: традиційна архітектура та сучасні екологічні рішення В іспанській сільській місцевості Бініссалем, на мальовничому острові Майорка, студія munarq створила винятковий приклад архітектури, яка об’єднує традиційні будівельні методи та сучасні підходи до сталого розвитку. Проєкт Ca na Pau демонструє динамічний зв’язок між архітектурою та природним середовищем, ставши зразком гармонійного впровадження екологічних рішень у сучасні домівки.
-
Музей кераміки в Китаї: новий архітектурний шедевр від Kengo Kuma
Архітектура -
Katajanokan Laituri: найбільша дерев’яна будівля у Фінляндії як втілення сучасної архітектури
Архітектура -
Оглядова вежа у шведському заповіднику: поєднання архітектури та інженерного мистецтва
Архітектура -
Автостоянка майбутнього від Ateliers O-S Architectes
Архітектура -
Скляний торговий центр у Сеулі: редизайн від Heatherwick Studio
Архітектура -
Проєкт з благоустрою та озеленення територіх одеського ЖК від Bee Landscaping Bureau
-
8SUN RESORT: прихисток для закоханих від студії MAKHNO та SAI ARCHITECTS
Дизайн у подорожах -
Комплекс соціального житла в Брукліні за проєктом Studio Libeskind
Архітектура -
ШІ за мотивами «Дюни»: Arrakis Palaces від дизайн-студії NK INTERIOR
Ідея