Навчальний центр від Heatherwick Studio в Сингапурі

HIS
Учбова «квітка», що ламає стереотипи традиційного навчального процесу
Британський дизайнер і архітектор Томас Хезервік вирішив надати новому корпусу Технологічного університету в Наньян (Nanyang Technological University) не тільки оригінальний зовнішній вигляд, але і наділити його інтер'єри функціональними особливостями, які відсутні у вузах з традиційною організацією простору. Таким чином, новий корпус — Learning hub («Навчальний центр»), будівельні роботи над яким були завершені навесні цього року, — був створений як універсум спілкування.
Архітектори звели будівлю у вигляді 8-поверхової «квітки» з зрощених веж, кожна «пелюстка» якої являє собою аудиторію. Її внутрішній двір відкритий і на кожному поверсі розташовані балкони, що виходять один на одного. На кожному рівні такі тераси формують собою об'єднаний простір для спілкування.
Для основних несучих конструкцій дизайнери Heatherwick Studio використовували бетон, а для обробки фасадів — місцевий камінь, який місцями прикрашений рельєфами.
У наш час, в епоху тотальної комп'ютеризації, результат навчання студентів набагато вище, якщо вони постійно спілкуються один одним і з викладачами, а не замикаються в собі і самі з собою вирішують певне завдання чи задачу. Архітектор вважає, що саме простір університету має сприяти постійному спілкуванню та обміну думками, автори відмовилися від традиційних довгих коридорів з безліччю аудиторій, в яких як студенти, так і викладачі абсолютно роз'єднані.
Також автори спробували зламати стереотип обов'язкових традиційних «квадратних» класів з існуючою ієрархією (розташування столу викладача та учнівських парт) і створили революційну форму навчального простору круглої форми, де викладач «змішується» з учнями і панує більш рівноправна атмосфера.
У корпусі є 56 навчальних аудиторій, в кожну з яких студенти можуть увійти з будь-якого боку балконів внутрішнього двору.
-
Вілла над прірвою: як Villa Sidonius перетворила складний ландшафт на свою перевагу
Архітектура -
Portlantis: новий культурний центр у порту Роттердама
Архітектура -
Без кутів і меж: унікальний круглий дім у Мексиці від Locus
Архітектура -
Захист авторських прав архітекторів: у Києві відбудуться події, присвячені інтелектуальній власності
Подія -
Ищу идею Офісна будівля «Власне місто» – коли архітектура дихає разом із простором Офісна будівля «Власне місто», спроєктована майстернею Віктора Кудіна та відзначена гран-прі Премії Національної Спілки Архітекторів України (НСАУ) 2024, є маніфестом відкритої архітектури. Вона поєднує сучасний дизайн, функціональність і гармонійну інтеграцію з природним середовищем. Це не просто офісний простір, а експеримент, що переосмислює взаємодію людини з містом.
-
Gelephu International Airport: Традиції Бутану у сучасній архітектурі від BIG
Архітектура -
Китайський архітектор Лю Цзякун отримав Прітцкерівську премію 2025 року
-
Архітектурний MeetUp: Як покохати модернізм і врятувати його від забуття?
Подія -
Оголошено переможців «Премії Національної спілки архітекторів України 2024»
Подія -
La Nube: дитячий музей від Snøhetta, що об'єднує людей
Архітектура