На одній хвилі: лаконічний інтер'єр від Юрія Зіменко
Анастасия Белогривцева
Монохромні і яскраві, мінімалістичні та класичні — у портфоліо Design Studio Yuriy Zimenko можна знайти абсолютно різні проєкти. Все через те, що Юрій Зіменко воліє експериментувати. Дизайнер працює з різними замовниками, і у кожного — свої особисті вподобання та дизайн-потреби. У випадку з цією квартирою, що розташувалася у новому столичному ЖК, створення проєкту почалося з емоцій. Емоцій, які об'єднали погляди дизайнера з запитом замовника. Обидві сторони спрямували свої погляди в одному напрямку, тому й інтер'єр припав до душі всім учасникам процесу.
Ідея цього проєкту бере свій початок зі знайомства дизайнера з його майбутніми замовниками. Під час першої зустрічі з Юрієм власники квартири поділилися своїми враженнями щодо недавньої подорожі до Австрії. У сім'ї двоє синів, обидва спортсмени, тому поїздки на гірськолижні курорти — це не просто частина загального дозвілля родини. Під час останнього вояжу батьки та їхні діти провели кілька днів в шале. Замовники розповідали про нього настільки емоційно, що саме будинки на альпійських схилах стали для дизайнера відправною точкою у розробці концепції цієї квартири (площа 90 кв.м).
«Чим особливе шале? Великою кількістю натурального дерева. А дерево в інтер'єрі — відмінний фон для колірних експериментів, до яких я час від часу вдаюся. Ми вхопилися за цю ідею і постаралися максимально розкрити її у цьому житловому просторі», — розповідає Юрій Зіменко.
Почалося все з доопрацювання початкового планування. Центральне ядром апартаментів стала вітальня, об'єднана з кухнею та їдальнею. По сусідству розташували дві спальні та ванні кімнати, викроїти місце для яких вдалося завдяки просторому коридору. Головну ставку в оформленні квартири зробили на фактури: дерево, метал, камінь, натуральний текстиль і хутряну оббивку. А ще — на кольорові акценти та арт-об'єкти від українських художників. Більша частина меблів в цьому інтер'єрі також українського виробництва.
«Ми ставили перед собою завдання сформувати сучасний простір з атмосферою, яку замовники змогли б назвати «своїм домом». Для цього використовували тактильні матеріали та багату, виважену палітру. А оскільки працювали на повній довірі та на одній хвилі з замовниками, все задумане вдалося», — згадує дизайнер Юрій Зіменко.
Фотограф: Андрій Авдєєнко
- Ищу идею Little Soul: львівський інтер’єр на 48 кв.метрах від студії MOC_IN Квартира "Little Soul" – це доказ того, що навіть у невеликому просторі можна створити житло, яке вражає елегантністю, продуманістю та сучасністю. Авторка проєкту Василина Черняєва, дизайнерка інтер’єру та засновниця студії MOC_IN, реалізувала цей проєкт у одному з сучасних житлових комплексів Львова, перетворивши квартиру площею 48 м² на приклад гармонійного поєднання функціональності, комфорту та вишуканого дизайну.
- Ищу идею Hram гедонізму в серці Києва від студії YOD Hram – музичний бар, натхненний духом гедонізму, розташований у серці Києва на цокольному поверсі ділового центру. Поруч знаходяться такі знакові місця, як центральна синагога, Палац Спорту та Площа Українських Героїв. Бар позиціонує себе як простір, де людина є головною цінністю незалежно від релігії, віку, гендеру чи музичних уподобань.
-
Ukrainian Design and Innovation Week 2024: підсумки третього сезону
Подія - Ищу идею "Жайворонки" на Подолі: інтер'єр, що поєднує свободу та функціональність З розвитком сучасних інтер'єрних тенденцій на перший план виходить вміння поєднувати естетику з раціональним використанням простору. Кафе "Жайворонки" на Подолі демонструє тонке мистецтво архітектурного балансу, де кожен елемент несе як естетичну, так і практичну цінність, трансформуючи невелику площу в багатофункціональний простір для відпочинку та роботи. Єлизавета Одінцова та її команда з Design Buro Odintsova перетворили невелике приміщення у житловому комплексі Podil Plaza Residence на затишне кафе для сніданків, де відвідувачі можуть насолоджуватись комфортом і домашньою атмосферою в будь-який час доби.
- Ищу идею Грація в деталях: інтер’єр від Ольги Русакової в ЖК «Республіка» Інтер’єр цієї квартири, спроєктований дизайнеркою Ольгою Русаковою в житловому комплексі «Республіка», – приклад ретельно продуманого простору, де поєднуються сучасний підхід до дизайну та максимальна увага до комфорту мешканців.
- Ищу идею Функціональність і мистецтво: інтер'єр квартири від DIHOME крізь призму супрематизму У світі дизайну, де сміливі рішення поєднуються з історією, важливо знаходити нові форми вираження, які водночас вшановують минуле. Проєкт квартири в стилі українського авангарду від дизайнерки Євгенії Ситник – яскравий приклад такого підходу. Сучасний супрематизм, натхненний рухом, що зародився понад століття тому в Україні, став основою для створення цього оригінального простору в Києві.
-
Український дизайн: стійкість і інновації на конференції "Сучасні матеріали і технології"
Подія - Ищу идею Алюзія на класицизм: інтер'єр квартири в Дніпрі від ArchObraz Інтер'єр, як і архітектура, є відображенням часу та місця. У сучасних реаліях, коли історичні будівлі часто зазнають змін, важливо відновлювати їхню атмосферу, зберігаючи при цьому власну індивідуальність. Одним із прикладів такого балансу між минулим і сучасним є квартира в центрі Дніпра, яка, незважаючи на втрату оригінальних елементів неокласицизму, отримала нове життя завдяки талановитій інтерпретації архітекторів Антоніни та Олексія Образцових, а також Костянтина Бусаргіна з бюро ArchObraz.