Музей науки та технологій в Шеньчжені: інноваційна споруда від Zaha Hadid Architects
HIS
Архітектурне бюро Zaha Hadid Architects поділилися новинами щодо проєкту, над яким щойно закінчили працювати. На цей раз всесвітньовідоме бюро розробило архітектурну концепцію та дизайн будівлі Шеньчженського музею науки та технологій, що в Китаї. Надсучасна споруда стане центром інновацій і технологій та частиною "інноваційного коридору" між Шеньчженем та Гуанчжоу. Музей площею 125 000 кв. метрів, будівництво якого, до речі, вже розпочалося, буде пов'язано з рядом університетів, шкіл та інноваційних центрів з усього Китаю.
Згідно з планом, П-подібна форма будівлі орієнтована на "максимальну пристосованість" відвідувачів музею до експонатів та галерей Shenzhen Science & Technology Museum. Архітектори намагалися зробити орієнтацію у просторі інтуїтивно зрозумілою, а навігацію максимально зручною. Адаптивність схеми забезпечує постійність роботи одних галерей та мобільність та незалежність інших.
«Планування музею зумовлено комунікацією наукового центру з відвідувачами. Форма будівлі зображає просторовий потік всередині, з'єднує центральний атріум музею з громадським парком на Заході», — пояснюють архітектори.
ZHA додають, що музей науки та технологій в Шеньчжені було задумано як еталон стійкості в громадській архітектурі регіону.
«Детальне комп'ютерне моделювання та вивчення місцевого природного освітлення, рівня та сили вітру, якості повітря надали нам ряд змістовних характеристик, що дадуть змогу максимізувати ефективність оболонки будівлі, забезпечать комфорт відвідувачів та знизять енергоспоживання», — продовжує ZHA.
Будівля відповідає субтропічному клімату регіону завдяки дизайну та матеріалам, які здатні оптимізувати енергоощадження під час спекотного та вологого літа. Споруда має високі теплоізоляційні властивості, високоефективне скління та інтелектуальну систему управління приміщеннями. Завершити будівництво проєкту планують вже наприкінці 2023 року.
Зображення: slashcube, Zaha Hadid Architect.
- Ищу идею Будинок із земляних блоків на Майорці: традиційна архітектура та сучасні екологічні рішення В іспанській сільській місцевості Бініссалем, на мальовничому острові Майорка, студія munarq створила винятковий приклад архітектури, яка об’єднує традиційні будівельні методи та сучасні підходи до сталого розвитку. Проєкт Ca na Pau демонструє динамічний зв’язок між архітектурою та природним середовищем, ставши зразком гармонійного впровадження екологічних рішень у сучасні домівки.
-
Музей кераміки в Китаї: новий архітектурний шедевр від Kengo Kuma
Архітектура -
Katajanokan Laituri: найбільша дерев’яна будівля у Фінляндії як втілення сучасної архітектури
Архітектура -
Оглядова вежа у шведському заповіднику: поєднання архітектури та інженерного мистецтва
Архітектура -
Автостоянка майбутнього від Ateliers O-S Architectes
Архітектура -
Скляний торговий центр у Сеулі: редизайн від Heatherwick Studio
Архітектура -
Проєкт з благоустрою та озеленення територіх одеського ЖК від Bee Landscaping Bureau
-
8SUN RESORT: прихисток для закоханих від студії MAKHNO та SAI ARCHITECTS
Дизайн у подорожах -
Комплекс соціального житла в Брукліні за проєктом Studio Libeskind
Архітектура -
ШІ за мотивами «Дюни»: Arrakis Palaces від дизайн-студії NK INTERIOR
Ідея