Многофункциональная smart-квартира в царском доме от MARTINarchitects
Анастасия Белогривцева
Киевская студия MARTINarchitects реализовала в украинской столице проект компактной smart-квартиры, общей площадью 60 кв. м. Помимо всего прочего, это жилище интересно тем, что находится в здании, построенном более 100 лет назад.
Важно, что, несмотря на весь современный вид и актуальную суть квартиры, авторы интерьера старались сохранить шарм дореволюционной постройки путем применения ряда декоративных и конструктивных решений. Так в отделке интерьера появилась гипсовая лепнина на потолке и стенах, натуральный штучный паркет и даже действующая топка-камин. Позже квартира наполнилась старой живописью и другими элементами декора. Эстетичным дополнением стал открытый балкон с коваными ограждениями.
Изначальная площадь квартиры составляла 47 кв. м, однако после демонтажа всех перегородок и толстых слоев гипсокартона на несущих стенах, дизайнерам удалось значительно расширить ее площадь. Кроме того, благодаря частичному снятию старых лаг удалось увеличить и высоту потолка. После этого авторы задумали реализовать в интерьере квартиры еще один уровень, на котором разместилось спальное место и рабочая зона, что добавило квартире еще 10 кв. м жилой площади. От старой обстановки в объекте была оставлена кирпичная стена, отличные чугунные батареи, а также старая деревянная дверь в гардеробе. Кроме того, в проекте был предусмотрен вариант несложной перестановки мебели, после чего пространство квартиры разделяется на две отдельные комнаты.
- Ищу идею Little Soul: львівський інтер’єр на 48 кв.метрах від студії MOC_IN Квартира "Little Soul" – це доказ того, що навіть у невеликому просторі можна створити житло, яке вражає елегантністю, продуманістю та сучасністю. Авторка проєкту Василина Черняєва, дизайнерка інтер’єру та засновниця студії MOC_IN, реалізувала цей проєкт у одному з сучасних житлових комплексів Львова, перетворивши квартиру площею 48 м² на приклад гармонійного поєднання функціональності, комфорту та вишуканого дизайну.
- Ищу идею Hram гедонізму в серці Києва від студії YOD Hram – музичний бар, натхненний духом гедонізму, розташований у серці Києва на цокольному поверсі ділового центру. Поруч знаходяться такі знакові місця, як центральна синагога, Палац Спорту та Площа Українських Героїв. Бар позиціонує себе як простір, де людина є головною цінністю незалежно від релігії, віку, гендеру чи музичних уподобань.
-
Ukrainian Design and Innovation Week 2024: підсумки третього сезону
Подія - Ищу идею "Жайворонки" на Подолі: інтер'єр, що поєднує свободу та функціональність З розвитком сучасних інтер'єрних тенденцій на перший план виходить вміння поєднувати естетику з раціональним використанням простору. Кафе "Жайворонки" на Подолі демонструє тонке мистецтво архітектурного балансу, де кожен елемент несе як естетичну, так і практичну цінність, трансформуючи невелику площу в багатофункціональний простір для відпочинку та роботи. Єлизавета Одінцова та її команда з Design Buro Odintsova перетворили невелике приміщення у житловому комплексі Podil Plaza Residence на затишне кафе для сніданків, де відвідувачі можуть насолоджуватись комфортом і домашньою атмосферою в будь-який час доби.
- Ищу идею Грація в деталях: інтер’єр від Ольги Русакової в ЖК «Республіка» Інтер’єр цієї квартири, спроєктований дизайнеркою Ольгою Русаковою в житловому комплексі «Республіка», – приклад ретельно продуманого простору, де поєднуються сучасний підхід до дизайну та максимальна увага до комфорту мешканців.
- Ищу идею Функціональність і мистецтво: інтер'єр квартири від DIHOME крізь призму супрематизму У світі дизайну, де сміливі рішення поєднуються з історією, важливо знаходити нові форми вираження, які водночас вшановують минуле. Проєкт квартири в стилі українського авангарду від дизайнерки Євгенії Ситник – яскравий приклад такого підходу. Сучасний супрематизм, натхненний рухом, що зародився понад століття тому в Україні, став основою для створення цього оригінального простору в Києві.
-
Український дизайн: стійкість і інновації на конференції "Сучасні матеріали і технології"
Подія - Ищу идею Алюзія на класицизм: інтер'єр квартири в Дніпрі від ArchObraz Інтер'єр, як і архітектура, є відображенням часу та місця. У сучасних реаліях, коли історичні будівлі часто зазнають змін, важливо відновлювати їхню атмосферу, зберігаючи при цьому власну індивідуальність. Одним із прикладів такого балансу між минулим і сучасним є квартира в центрі Дніпра, яка, незважаючи на втрату оригінальних елементів неокласицизму, отримала нове життя завдяки талановитій інтерпретації архітекторів Антоніни та Олексія Образцових, а також Костянтина Бусаргіна з бюро ArchObraz.