Мистецтвознавці, урбаністи та громадські активісти оберуть кращий артоб’єкт борщу
HIS
Автор ідеї, шеф-кухар Євген Клопотенко, спільно з представниками Київської міської ради та компанією Нова пошта оголосили склад журі відкритого конкурсу для митців на створення артоб’єкта борщу в Києві.
Оцінюватимуть заявки та визначатимуть переможця:
- кураторка та дослідниця у сфері тривимірного мистецтва та public art Катерина Рай;
- урбаністка, соціологиня, міська антропологиня, дослідниця просторів та новітніх мобільностей Алла Петренко-Лисак;
- директорка фестивалю Sculpture Quadrennial Riga, незалежна дослідниця візуального мистецтва, в тому числі public art, дизайнерка досвіду Крістіана Каркліня (Латвія);
- депутатка Київської міської ради, голова постійної комісії з питань культури, туризму та суспільних комунікацій Вікторія Муха;
- депутатка Київської міської ради, засновниця та керівниця громадської організації «Місто-сад» Євгенія Кулеба;
- співзасновниця Нової пошти, меценатка Інна Поперешнюк;
- співзасновник і шеф-редактор профільного видання про архітектуру, дизайн і урбаністику Pragmatika.media Констянтин Ковшевацький.
Як зазначила Вікторія Муха, у столиці має з'явитись неповторний артоб'єкт борщу, який стане невід'ємною частиною популярних туристичних маршрутів.
«Український борщ є унікальною національною стравою, частиною нематеріальної культурної спадщини та автентичної гастрономічної культури України, тому ми відкрито висвітлюємо історичну приналежність борщу. І кожен киянин та гість міста мають усвідомити, що борщ є українським, і ми цим пишаємось. На теренах столиці стрімко розвивається гастротуризм, оскільки міська влада сприяє промоційній активності Києва у світі», – наголосила Вікторія Муха.
Нагадаємо, що подавати свої проєкти на конкурс можна до 28 лютого. Запропонований об’єкт може бути скульптурою, скульптурною інсталяцією, світловою інсталяцією, мультимедійною інсталяцією, ленд артом, звуковою інсталяцією тощо. Меценатом проєкту виступає компанія Нова пошта.
Для участі у конкурсу професійні митці мають заповнити форму за посиланням. З деталями можна ознайомитися за посиланням: У Києві планують встановити артоб’єкт борщу. Взяти участь у мистецькому конкурсі можна до 28 лютого.
Катерина Рай прокоментувала: «Public art дуже важливий інструмент комунікації в суспільстві. Навіть, на перший погляд, найзрозумілішу тему, що втілено в артоб’єкті у громадському просторі, має бути дуже добре продумано та коректно презентовано. Питання переосмислення та усвідомлення суті традицій України через такий буденний та водночас екзотичний предмет як борщ, є дуже вдалим та складним. Вже цікаво в який спосіб митці підійдуть до цієї теми».
За словами Євгенії Кулеби, українська кухня неймовірно колоритна та різноманітна, в кожному регіоні є свої гастрономічні особливості.
«Поява нового тематичного артоб'єкта – це історія про популяризацію гастротуризму та створення нової «фішки» міста. Не стримуйте своєї фантазії, адже обмежень за формою артоб'єкта немає. Це може бути скульптура, світлова, звукова, мультимедійна інсталяція або ленд арт. Реалізуймо разом сучасний артоб'єкт й нагадаємо світові про українські культурні надбання. До речі, Україна подала офіційну заявку на внесення борщу до переліку нематеріальної спадщини ЮНЕСКО», – додала Євгенія Кулеба.
- Ищу идею Hram гедонізму в серці Києва від студії YOD Hram – музичний бар, натхненний духом гедонізму, розташований у серці Києва на цокольному поверсі ділового центру. Поруч знаходяться такі знакові місця, як центральна синагога, Палац Спорту та Площа Українських Героїв. Бар позиціонує себе як простір, де людина є головною цінністю незалежно від релігії, віку, гендеру чи музичних уподобань.
-
Ukrainian Design and Innovation Week 2024: підсумки третього сезону
Подія - Ищу идею "Жайворонки" на Подолі: інтер'єр, що поєднує свободу та функціональність З розвитком сучасних інтер'єрних тенденцій на перший план виходить вміння поєднувати естетику з раціональним використанням простору. Кафе "Жайворонки" на Подолі демонструє тонке мистецтво архітектурного балансу, де кожен елемент несе як естетичну, так і практичну цінність, трансформуючи невелику площу в багатофункціональний простір для відпочинку та роботи. Єлизавета Одінцова та її команда з Design Buro Odintsova перетворили невелике приміщення у житловому комплексі Podil Plaza Residence на затишне кафе для сніданків, де відвідувачі можуть насолоджуватись комфортом і домашньою атмосферою в будь-який час доби.
- Ищу идею Грація в деталях: інтер’єр від Ольги Русакової в ЖК «Республіка» Інтер’єр цієї квартири, спроєктований дизайнеркою Ольгою Русаковою в житловому комплексі «Республіка», – приклад ретельно продуманого простору, де поєднуються сучасний підхід до дизайну та максимальна увага до комфорту мешканців.
- Ищу идею Функціональність і мистецтво: інтер'єр квартири від DIHOME крізь призму супрематизму У світі дизайну, де сміливі рішення поєднуються з історією, важливо знаходити нові форми вираження, які водночас вшановують минуле. Проєкт квартири в стилі українського авангарду від дизайнерки Євгенії Ситник – яскравий приклад такого підходу. Сучасний супрематизм, натхненний рухом, що зародився понад століття тому в Україні, став основою для створення цього оригінального простору в Києві.
-
Український дизайн: стійкість і інновації на конференції "Сучасні матеріали і технології"
Подія -
Конференція: Сучасні матеріали і технології в будівництві та дизайні
Подія -
Двоповерхова квартира в Києві від дизайн-студії Planium
Вибір редакції - Ищу идею V.Concept: пентхаус для молодого подружжя у Києві Пентхаус площею 272 кв. метрів в одній з новобудов столиці — проєкт студії V.Concept. Замовники – молода пара, котра на стадії розробки проєкту планувала стати батьками. Над інтер'єрами двоповерхового простору працювали Вікторія Вітковська, Вікторія Ступак та Олена Конопацька. Серед особливостей пентхаусу — чимала площа, панорамне скління, приватна тераса та вигідне розташування у центрі Києва.
- Ищу идею Фен-шуй у тропічних відтінках: проєкт квартири від Luka Design в столичному ЖК Нова Англія Інтер'єрна студія Luka Design під керівництвом Анастасії Лукашової отримала незвичайне завдання: створити дизайн видовженої квартири в київському ЖК Нова Англія. Замовниця, яка мешкає на далекому тропічному острові, бажала втілити у своєму майбутньому помешканні атмосферу теплоти та екзотики. Водночас вона залишила відкриті можливості для експериментів з кольором та меблями, надавши дизайнерам повну свободу для творчості.