Мішок зі сміттям за 65,5 тисяч доларів: сучасне мистецтво від Гевіна Терка
Стася Лимонченко
Інсталяція британського художника на аукціоні Philips
Понад 20 років британець Гевін Терк створює бронзові фігури реальних побутових речей з максимальною точністю. Такі собі візуальні обманки, вартість котрих сягає десятків тисяч доларів. Серед його найвідоміших робіт — скульптури кавуна, спального мішка, картонної коробки, бандеролі та ін.
Днями на лондонському аукціоні Phillips виставили чергову роботу митця — мішок зі сміттям. Звичайно, сміття у мішку немає, а його скульптура традиційно виконана з бронзи та пофарбована у чорний колір. Як повідомляє видання Republic, стартова ціна експоната під назвою The Dump (“Звалище") — £ 51 000 (близько $ 65,5 тисяч).
За словами художника, мета створення The Dump — змусити нас переосмислити цінність мистецтва та праці, яку митці вкладають у свою роботу.
До речі, у 2004 році на цьому ж аукціоні Phillips вже купували "мішок зі сміттям". Його продали з-під молотка за £ 32 тисячі.
Фото: Phillips
-
Інсталяція для штаб-квартири Google від студії THEVERYMANY
-
Провокаційна інсталяція з дорожніх конусів від художника SpY
-
«Дім. Спогади»: артінсталяція для Української антарктичної станції «Академік Вернадський» від balbek bureau
-
Тіні, що мандрують денним морем: інсталяція Олафура Еліассона в Досі
-
І між нами – океан: інсталяція з пластикових лінз у Пекіні
-
Аркова інсталяція від Ай Вейвея у центрі Стокгольму
-
MAGDALA: інсталяція з сухого вівса у каплиці Марії Магдалині
-
История о том, как "отверстие" в эстонском лесу стало мировой сенсацией
- Ищу идею Лимонний сад поміж будівельного риштування: унікальна інсталяція у середмісті Нью-Йорку На ділянці між Дев'ятою та Десятою авеню, обмеженою вулицями West 31st та West 33rd, Нью-Йорк, розгорнулося активне будівництво. Нині там будують Manhattan West — новий комплекс площею близько 500 тисяч кв. метрів, що символізує оновлення західної частини Манхеттену. Зазвичай, будівництво — процес, що викликає швидше відразу, аніж захват містян, проте не цього разу. Разом з будівельним риштуванням забудовник встановив інсталяцію, де металеві конструкції маскуються лимонними деревами, а замість пилу від будівельних матеріалів, прохожі відчувають цитрусовий аромат.
-
Merman: скульптура біля Арки дружби народів, яка згодом переїде до США