Мінімалістична церква у Норвегії
Анастасия Белогривцева
Архітектурні експерименти від Espen Surnevik
Допоки ми слідкуємо за архітектурою та дизайном скандинавів, вони не перестають дивувати нас своїми оригінальними монументальними будівлями та свіжим сучасним дизайном. Так, нещодавно у норвезькому місті Våler з'явилася незвичайна церква. Безумовно, вона зовсім не схожа на православні храми, що ми звикли бачити, та не зважаючи на це, споруда все одно дивує своїм мінімалістичним дизайном.
На цьому місці вже був зведений храм, щоправда, у 2009 році духовну оселю багатьох зруйнувала пожежа. За право спроектувати нову церкву боролися 239 архітектурних компаній з 23 країн світу. Перемога дісталася місцевим — норвезькій студії, яку очолює архітектор Espen Surnevik. Автор проекту представив монументальну споруду, що за словами архітектора, символізує міцність віри.
Основним будівельним матеріалом церкви стала сосна з місцевих лісів, а зсередини приміщення було обшито березовою фанерою.
-
The Wild House: скульптурний екологічний дім в Індії
Архітектура - Ищу идею Zaha Hadid Architects: станція метро в Ер-Ріяді У грудні 2024 року відкрилася станція метрополітену King Abdullah Financial District (KAFD), спроєктована архітектурним бюро Zaha Hadid Architects (ZHA). Розташована в столиці Саудівської Аравії Ер-Ріяді, станція вражає своїм характерним хвилеподібним решітчастим фасадом, який поєднує сучасну естетику та функціональність.
-
Кубічна церква Frihamnskyrkan: сучасний простір для шведської громади
Архітектура - Ищу идею Людиноцентрична архітектура: проєкт багатоквартирного будинку для сучасних міст від IK-architects Архітектурне бюро IK-architects, засноване Катериною Яровою, презентувало своє бачення багатоквартирного будинку, що відповідає викликам сучасного міста. Проєкт Nordic Nest, створений для Київської області, демонструє інноваційний підхід до архітектури, орієнтованої на людину.
- Ищу идею Будинок із земляних блоків на Майорці: традиційна архітектура та сучасні екологічні рішення В іспанській сільській місцевості Бініссалем, на мальовничому острові Майорка, студія munarq створила винятковий приклад архітектури, яка об’єднує традиційні будівельні методи та сучасні підходи до сталого розвитку. Проєкт Ca na Pau демонструє динамічний зв’язок між архітектурою та природним середовищем, ставши зразком гармонійного впровадження екологічних рішень у сучасні домівки.
-
Музей кераміки в Китаї: новий архітектурний шедевр від Kengo Kuma
Архітектура -
Katajanokan Laituri: найбільша дерев’яна будівля у Фінляндії як втілення сучасної архітектури
Архітектура -
Оглядова вежа у шведському заповіднику: поєднання архітектури та інженерного мистецтва
Архітектура -
Автостоянка майбутнього від Ateliers O-S Architectes
Архітектура -
Скляний торговий центр у Сеулі: редизайн від Heatherwick Studio
Архітектура