Мікро-будинок Koda: за 7 годин та 100 тисяч євро

Ева Шилингер
Альтернативне житло від естонських архітекторів
З кожним сезоном популярність компактних будинків у світі зростає, і перша на те причина – скорочення вільного місця для традиційних забудов. Критично оцінюючи цю тенденцію, естонські колеги з архітектурної фірми Kodasema запропонували проект мікро-будинку, площа котрого становить усього 30,3 квадратних метрів. Та вражаючим є той факт, що зібрати подібну конструкцію для житла можливо за рекордні 7 годин, а при необхідності, так само швидко демонтувати і перемістити на інше місце.
Основним будівельним матеріалом виступають бетон та скло. Будинок зводиться дуже швидко за рахунок збірних секцій, а традиційний фундамент, як стверджують розробники, для конструкції не потрібен. Аби забезпечити ефективну звуко- і теплоізоляцію, рекомендовано встановлювати чотирикамерні склопакети.
Вартість мікро-будинку Koda складе ні багато ні мало 100 000 євро. Очікується, що мікро-будинок масово надійде в продаж вже в наступному році.
За запропонованим Koda планом, на першому поверсі будівлі розташовуються вітальня, кухня та ванна кімната, на рівень вище – спальне місце та пральний куточок.
«Ця розробка цілком підійде не тільки як модель житлового будинку, але і в якості кафе, офісного приміщення або майстерні. Всі меблі та предмети інтер'єру йдуть в комплекті з будинком», – коментують архітектори з Koda.
-
Вілла над прірвою: як Villa Sidonius перетворила складний ландшафт на свою перевагу
Архітектура -
Portlantis: новий культурний центр у порту Роттердама
Архітектура -
Без кутів і меж: унікальний круглий дім у Мексиці від Locus
Архітектура -
Захист авторських прав архітекторів: у Києві відбудуться події, присвячені інтелектуальній власності
Подія -
Ищу идею Офісна будівля «Власне місто» – коли архітектура дихає разом із простором Офісна будівля «Власне місто», спроєктована майстернею Віктора Кудіна та відзначена гран-прі Премії Національної Спілки Архітекторів України (НСАУ) 2024, є маніфестом відкритої архітектури. Вона поєднує сучасний дизайн, функціональність і гармонійну інтеграцію з природним середовищем. Це не просто офісний простір, а експеримент, що переосмислює взаємодію людини з містом.
-
Gelephu International Airport: Традиції Бутану у сучасній архітектурі від BIG
Архітектура -
Китайський архітектор Лю Цзякун отримав Прітцкерівську премію 2025 року
-
Архітектурний MeetUp: Як покохати модернізм і врятувати його від забуття?
Подія -
Оголошено переможців «Премії Національної спілки архітекторів України 2024»
Подія -
La Nube: дитячий музей від Snøhetta, що об'єднує людей
Архітектура