Mercedes-Benz Places: житловий Хмарочос у Дубаї

HIS
Компанія Mercedes-Benz, наслідуючи інших виробників розкішних автомобілів, виходить на ринок нерухомості. У співпраці з дубайським забудовником Binghatti, бренд представив проєкт свого першого житлового хмарочоса, який отримав назву Mercedes-Benz Places.
Вежа заввишки 341 метр транслюватиме ДНК німецької автомобільної компанії в усіх аспектах: від архітектури та інтер'єрів до ініціатив сталого розвитку та інфраструктури. Так, мінімалістичні вигини гіпервежі відсилають до плавних ліній, характерних для безлічі ультрасучасних автомобілів Mercedes-Benz. Внутрішні простори віддають данину поваги інтер'єрам автомобілів через футуристичну призму.
Тут планується використовувати натуральний камінь, рифлений травертин, шпон горіха та сатинове хромоване оздоблення, що поєднують у собі інновації німецького автомобілебудування та ідеї раціональності в дизайні, сформульовані школою Баухаус на початку 1900-х років.
На 65 поверхах Mercedes-Benz Places розмістяться 150 резиденцій: від квартир з двома або чотирма спальнями до пентхаусів-триплексів, кожен з яких названий на честь знакових моделей автомобілів. Гіпервежа, задумана як цілісна екосистема, надасть своїм мешканцям доступ до ресторанів, спортивних і оздоровчих центрів, зон відпочинку, магазинів, виставкових майданчиків, паркування, зарядки електромобілів, інтелектуальних мобільних застосунків та інших опцій, які поліпшують якість життя.
Особливість планування полягає в тому, що всі житлові приміщення розташовані ближче до фасаду, а технічні сховані в дальній частині квартир, тож мешканці з будь-якої кімнати зможуть милуватися краєвидами на Дубай. А скління від підлоги до стелі дасть змогу інтер'єру та екстер'єру зливатися в єдине ціле.
У проєкті особлива увага приділяється ініціативам сталого розвитку, наприклад, ефектне облицювання фасаду не тільки додає зовнішньому вигляду хмарочоса індивідуальності, а й функціональне: забезпечує затінення від пекучого літнього сонця і виробляє енергію шляхом інтеграції фотоелектричних елементів. Компанія Binghatti вже розпочала будівництво хмарочоса, завершити його планується 2026 року.
-
Вілла над прірвою: як Villa Sidonius перетворила складний ландшафт на свою перевагу
Архітектура -
Portlantis: новий культурний центр у порту Роттердама
Архітектура -
Без кутів і меж: унікальний круглий дім у Мексиці від Locus
Архітектура -
Захист авторських прав архітекторів: у Києві відбудуться події, присвячені інтелектуальній власності
Подія -
Ищу идею Офісна будівля «Власне місто» – коли архітектура дихає разом із простором Офісна будівля «Власне місто», спроєктована майстернею Віктора Кудіна та відзначена гран-прі Премії Національної Спілки Архітекторів України (НСАУ) 2024, є маніфестом відкритої архітектури. Вона поєднує сучасний дизайн, функціональність і гармонійну інтеграцію з природним середовищем. Це не просто офісний простір, а експеримент, що переосмислює взаємодію людини з містом.
-
Gelephu International Airport: Традиції Бутану у сучасній архітектурі від BIG
Архітектура -
Китайський архітектор Лю Цзякун отримав Прітцкерівську премію 2025 року
-
Архітектурний MeetUp: Як покохати модернізм і врятувати його від забуття?
Подія -
Оголошено переможців «Премії Національної спілки архітекторів України 2024»
Подія -
La Nube: дитячий музей від Snøhetta, що об'єднує людей
Архітектура