Mercedes-Benz Places: житловий Хмарочос у Дубаї
HIS
Компанія Mercedes-Benz, наслідуючи інших виробників розкішних автомобілів, виходить на ринок нерухомості. У співпраці з дубайським забудовником Binghatti, бренд представив проєкт свого першого житлового хмарочоса, який отримав назву Mercedes-Benz Places.
Вежа заввишки 341 метр транслюватиме ДНК німецької автомобільної компанії в усіх аспектах: від архітектури та інтер'єрів до ініціатив сталого розвитку та інфраструктури. Так, мінімалістичні вигини гіпервежі відсилають до плавних ліній, характерних для безлічі ультрасучасних автомобілів Mercedes-Benz. Внутрішні простори віддають данину поваги інтер'єрам автомобілів через футуристичну призму.
Тут планується використовувати натуральний камінь, рифлений травертин, шпон горіха та сатинове хромоване оздоблення, що поєднують у собі інновації німецького автомобілебудування та ідеї раціональності в дизайні, сформульовані школою Баухаус на початку 1900-х років.
На 65 поверхах Mercedes-Benz Places розмістяться 150 резиденцій: від квартир з двома або чотирма спальнями до пентхаусів-триплексів, кожен з яких названий на честь знакових моделей автомобілів. Гіпервежа, задумана як цілісна екосистема, надасть своїм мешканцям доступ до ресторанів, спортивних і оздоровчих центрів, зон відпочинку, магазинів, виставкових майданчиків, паркування, зарядки електромобілів, інтелектуальних мобільних застосунків та інших опцій, які поліпшують якість життя.
Особливість планування полягає в тому, що всі житлові приміщення розташовані ближче до фасаду, а технічні сховані в дальній частині квартир, тож мешканці з будь-якої кімнати зможуть милуватися краєвидами на Дубай. А скління від підлоги до стелі дасть змогу інтер'єру та екстер'єру зливатися в єдине ціле.
У проєкті особлива увага приділяється ініціативам сталого розвитку, наприклад, ефектне облицювання фасаду не тільки додає зовнішньому вигляду хмарочоса індивідуальності, а й функціональне: забезпечує затінення від пекучого літнього сонця і виробляє енергію шляхом інтеграції фотоелектричних елементів. Компанія Binghatti вже розпочала будівництво хмарочоса, завершити його планується 2026 року.
-
The Wild House: скульптурний екологічний дім в Індії
Архітектура - Ищу идею Zaha Hadid Architects: станція метро в Ер-Ріяді У грудні 2024 року відкрилася станція метрополітену King Abdullah Financial District (KAFD), спроєктована архітектурним бюро Zaha Hadid Architects (ZHA). Розташована в столиці Саудівської Аравії Ер-Ріяді, станція вражає своїм характерним хвилеподібним решітчастим фасадом, який поєднує сучасну естетику та функціональність.
-
Кубічна церква Frihamnskyrkan: сучасний простір для шведської громади
Архітектура - Ищу идею Людиноцентрична архітектура: проєкт багатоквартирного будинку для сучасних міст від IK-architects Архітектурне бюро IK-architects, засноване Катериною Яровою, презентувало своє бачення багатоквартирного будинку, що відповідає викликам сучасного міста. Проєкт Nordic Nest, створений для Київської області, демонструє інноваційний підхід до архітектури, орієнтованої на людину.
- Ищу идею Будинок із земляних блоків на Майорці: традиційна архітектура та сучасні екологічні рішення В іспанській сільській місцевості Бініссалем, на мальовничому острові Майорка, студія munarq створила винятковий приклад архітектури, яка об’єднує традиційні будівельні методи та сучасні підходи до сталого розвитку. Проєкт Ca na Pau демонструє динамічний зв’язок між архітектурою та природним середовищем, ставши зразком гармонійного впровадження екологічних рішень у сучасні домівки.
-
Музей кераміки в Китаї: новий архітектурний шедевр від Kengo Kuma
Архітектура -
Katajanokan Laituri: найбільша дерев’яна будівля у Фінляндії як втілення сучасної архітектури
Архітектура -
Оглядова вежа у шведському заповіднику: поєднання архітектури та інженерного мистецтва
Архітектура -
Автостоянка майбутнього від Ateliers O-S Architectes
Архітектура -
Скляний торговий центр у Сеулі: редизайн від Heatherwick Studio
Архітектура