М'які рішення для індустріальних просторів
HIS
Тренд на інтер’єри в стилі лофт став настільки фундаментальним, що обходити його увагою просто не зовсім зручно, особливо коли мова йде про благоустрій сучасного житла, яке якщо і не було «лофтовим» від початку, то обов’язково стане таким невдовзі.
Якщо ж углиблятися в історію, то класичним лофтовим простором є той простір, що від початку не замислювався як простір для життя людини, адже справжні лофти створюються в реальних пост-індустріальних умовах – в великих покинутих цехах, складах та ангарах. Особливим шармом в таких інтер’єрах стає використання класичних чи навіть мінімалістичних, але ексклюзивних дизайнерських меблів, що чудово контрастують на фоні бетону чи цегли. Але час плине, і архітектурно-дизайнерська концепція «лофту» плавно перетікає в дизайн предметів, створюючи особливий індустріальний, чи навіть пост-індустріальний стиль, який має гармонічно вписуватися в реалії сучасних бетонних просторів. Більш того, за виробництво таких меблів, як і інтер’єрів, вже давно взялися молоді вітчизняні представники дизайну, що в умовах надкоштовного імпорту намагаються створити такий аутентичний продукт, що задовольнить попит українського ринку на доступні, але функціональні та якісні речі, які, до того ж, впишуться в сучасні пост-індустріальні кліше,навіть якщо ці кліше синтетичним способом реалізовано в старому радянському помешканні. Аби підкреслити «індустріальність» загальної тематики, зробимо невеликий огляд м’яких меблів, в основі яких було використано металевий чи дерев’яний каркас, що додає брутальності до цілком комфортного концепту.
Крісло Horizon, вироблене компанією Cube 44 – це змістовна та, одночасно з тим, доволі компактна модель крісла, що завдяки продуманій ергономіці може бути вписаним навіть в невеликий за площею інтер’єр.
Це крісло було розроблене вже відомим в сфері українського дизайну дуетом – Павло Вєтров та Д. Борісов. Невелике та зручне крісло має елегантний дерев’яний каркас та є дуже практичною у використанні.
Ця модель крісла ідеально символізує брутальний індустріальний тренд, завдяки сталевому трапецієвидному каркасу, що трохи збільшує габарити моделі, але робить її більш стійкою, надійною та ідейною.
Не менш трендовим за пост-індутсріальний стиль є і екофункціоналізм, принципи якого реалізовано Globarch Group в моделі крісла з фанери та натурального текстилю. Такий предмет інтер’єру впишеться в цеглинні стіни не гірше за металеві каркаси.
Ще одна розробка від Ігора Мартіна, відомого також як автора ексклюзивних сучасних інтер’єрів. В цій моделі клієнт може самостійно вибрати вид матеріалу для каркаса та колір м’якої, приємної на дотик тканини
Ще одна інтер’єрна «ластівка» від Cube 44 – диван Horizon Double в металевому чи дерев’яному каркасі для тих, хто вже знайомий з кріслом цієї серії, або не віддає перевагу відпочинку наодинці.
Цей диван розроблено українською студією The Wood, що працює з благородними сортами деревини. Подушки цієї моделі легко знімаються з каркасу та можуть бути використані окремо, а сам диван, завдяки габаритам, може служити як спальне місце.
Ще одна інтерпретація важкого металу в елегантному та, водночас з тим, брутальному дизайні, що забезпечено жорстким та надійним металевим каркасом, на якому розміщена м’яка та комфортна частина моделі.