Len Lye Museum. Будівля з приголомшливим дзеркальним фасадом

HIS
Кінетична архітектура: музей у Новій Зеландії
Лен Лай (Len Lye) — національна гордість Нової Зеландії, він вважається основоположником відео-арту, що передбачає виробництво фільмів шляхом "нацарапування” малюнка на целулоїдну плівку. Також художник мав хист до кінетичних скульптур, які починають оживати завдяки легким подихами вітру.
Саме віддаючи належне роботам експериментального митця Лена Лая, нещодавно у місті Нью-Плімут (New Plymouth, Нова Зеландія) було реалізовано будівництво Музею сучасного мистецтва (Len Lye Museum).
Авторами проекту стала архітектурна команда з бюро Pattersons Associates. Для реалізації приголомшливого фасаду за основу майстри взяли нержавіючу сталь, спресовану в вигляді хвиль. У блискучому фасаді є зазори, крізь які пробиваються сонячні промені. Така гра світла і тіні відноситься до однієї з форм пасивної кінетичної архітектури. Металеві хвилясті переливи привертають увагу перехожих, ефектно змінюючи зовнішність споруди залежно від часу доби.
Усередині музей налічує ряд приміщень, що поєднуються між собою безліччю подіумів і пандусів. Саме у такий нестандартний спосіб створюється складна 4-поверхова просторова послідовність для відвідувачів музею та поціновувачів мистецтва.
-
Вілла над прірвою: як Villa Sidonius перетворила складний ландшафт на свою перевагу
Архітектура -
Portlantis: новий культурний центр у порту Роттердама
Архітектура -
Без кутів і меж: унікальний круглий дім у Мексиці від Locus
Архітектура -
Захист авторських прав архітекторів: у Києві відбудуться події, присвячені інтелектуальній власності
Подія -
Ищу идею Офісна будівля «Власне місто» – коли архітектура дихає разом із простором Офісна будівля «Власне місто», спроєктована майстернею Віктора Кудіна та відзначена гран-прі Премії Національної Спілки Архітекторів України (НСАУ) 2024, є маніфестом відкритої архітектури. Вона поєднує сучасний дизайн, функціональність і гармонійну інтеграцію з природним середовищем. Це не просто офісний простір, а експеримент, що переосмислює взаємодію людини з містом.
-
Gelephu International Airport: Традиції Бутану у сучасній архітектурі від BIG
Архітектура -
Китайський архітектор Лю Цзякун отримав Прітцкерівську премію 2025 року
-
Архітектурний MeetUp: Як покохати модернізм і врятувати його від забуття?
Подія -
Оголошено переможців «Премії Національної спілки архітекторів України 2024»
Подія -
La Nube: дитячий музей від Snøhetta, що об'єднує людей
Архітектура