Ландшафтний парк у Китаї за проєктом австрійських архітекторів
HIS
Австрійське бюро Delugan Meissl Associated Architects (DMAA) реалізували проєкт ботанічного саду в Тайюані (Китай) із трьома куполоподібними теплицями на штучному озері. Завдяки комплексу район, де раніше видобували вугілля, перетворився на ландшафтний парк. Taiyuan Botanical Garden – не лише приклад сучасного ландшафтного дизайну. Комплекс включає чималу інфраструктуру з різних будівель, призначену для досліджень та інформування людей про природні екосистеми.
Taiyuan Botanical Garden розрахований на велику кількість відвідувачів, що визначило його просторову програму. Крім прогулянкових доріжок у проєкті передбачено музей природи, адміністративний корпус, три оранжереї, ресторан, музей бонсай та науково-дослідний центр, що примикає до нього, з бібліотекою та житлом для персоналу. Будівлі ідеально вписані у рельєф. Три теплиці, виконані у вигляді трьох напівсферичних дерев'яних ґратчастих куполів, збудовані з урахуванням технічних ноу-хау в галузі енергетичного проєктування, теплових характеристик, структурної цілісності та скління.
Найбільший купол побудований з прольотом 90 метрів: це одна з найбільших дерев'яних ґратчастих конструкцій у світі. Куполи складаються з клеєних дерев'яних балок подвійного вигину, розташованих у два або три шари, що перетинаються. Вони засклені панелями з подвійним вигином, в деяких з яких є вікна, що відкриваються. Балки дерев'яних конструкцій згруповані на північній стороні основи та розходяться віялом на південь, що створює структурну прозорість, що оптимізує сонячну енергію. Рішення DMAA використовувати деревину у цьому проєкті дозволило попередньо зібрати більшу частину конструкцій та забезпечити високу якість виконання.
Потрапити до парку можна через вхідну будівлю. Відкриті сходи ведуть через круглий отвір у плиті на величезну терасу на даху. Звідси можна охопити поглядом весь парк та відчути функцію будівлі як інтерфейс між архітектурою та ландшафтом. Консольний оглядовий майданчик ширяє над водяною гладдю в центрі парку. Звідси можна вирушити до трьох теплиць.
Тераси музею Бонсай розташовані концентричними колами, подібно до стародавніх далекосхідних садів. Дослідницький центр складається з лабораторії, студії, офісних будівель, майстерень, конференц-залів та бібліотеки.
Загальна скульптурна концепція ґрунтується на конструкції традиційних китайських дерев'яних дахів. У ресторані та чайному будиночку застосували принципи переплетення тримальних шарів, створення щаблів та масштабу шляхом додавання чи видалення їх поблизу опор, чи країв. Архітектори DMAA сподівалися відобразити діалог між внутрішнім та зовнішнім, підкреслити взаємодію архітектури та ландшафту та органічно вписати парк у забудовану інфраструктуру.
Фото: © CreatAR / © DMAA
-
Скляний торговий центр у Сеулі: редизайн від Heatherwick Studio
Архітектура -
Проєкт з благоустрою та озеленення територіх одеського ЖК від Bee Landscaping Bureau
-
8SUN RESORT: прихисток для закоханих від студії MAKHNO та SAI ARCHITECTS
Дизайн у подорожах -
Комплекс соціального житла в Брукліні за проєктом Studio Libeskind
Архітектура -
ШІ за мотивами «Дюни»: Arrakis Palaces від дизайн-студії NK INTERIOR
Ідея -
Будинок-теплиця в Сан-Мініато: сучасний приклад енергоефективності та інновацій
Ідея -
Нове життя на Рейтарській: Balbek Bureau відновлює модерністську будівлю
Архітектура - Ищу идею KHRAM на Полтавщини від MAKHNO Studio KHRAM — місце для молитов, роздумів та медитацій серед української природи в Полтавській області. Місце для спілкування з внутрішнім та вищим Я.
-
Мистецький центр в Брукліні від Herzog & de Meuron
-
Mercedes-Benz Places: житловий Хмарочос у Дубаї
Архітектура