Кавові столики. Безмежжя фантазії
Анастасия Белогривцева
Кажуть, що кавові столики з’явилися в Англії у XIX столітті. Перший з них було створено архітектором-дизайнером Едвардом Вільямом Годвіном в 1868 році. Одні гадають, що ідею невисокого столика він запозичив з культури Османської імперії, де подібні меблі використовували для сервірування чаю. Інші вважають, що прототипом стали витвори японських меблярів, адже східний стиль був надзвичайно популярним в Англії в ті часи. Наприкінці XIX століття кавові столики стали настільки модними, що ті, хто їх не мав, відпилювали ніжки у звичайних обідніх столів – такий лайфхак дозволяв заощадити гроші і бути в тренді. Спочатку кавові столики виготовляли здебільшого з дерева. Пізніше, з появою сучасних матеріалів та технологій, їх стали робити зі скла, пластику, металу тощо. Широкий вибір матеріалів та можливостей їх використання дозволив розгулятися дизайнерській фантазії. Тож сьогодні столики для кави вражають своїм розмаїттям, а деякі з них заслуговують називатися справжніми шедеврами дизайну.
Столик The Dekon 2 зроблений зі скла прославленим промисловим дизайнером Karim Rashid у співпраці з Tonelli. Він стане окрасою будь-якого сучасного інтер’єру.
А ось ще один витвір італійської студії Tonelli Design – столик, що отримав назву Kat.
Італійці знаються на тому, як створювати неймовірні речі. Це доводить робота Cattelan Italia. До речі, вартість такого столика близько 1500 євро.
Цей дивовижний столик-ілюзія створений данським дизайнером John Brauer. На перший погляд – і немає ніякого стола, сама лише скатертина.
Зі скла можна робити будь-що. Навіть – плести макраме! Цю неймовірну технологію використали дизайнери італійської студії LucidiPevere (Paolo Lucidi та Luca Pevere). Вона полягає в тому, що майстри-склодуви візерунком викладають скляну нитку, формуючи основу столика.
Для виготовлення кавових столиків часто використовують дует скла та дерева. Наприклад, як це зробили дизайнери SIDD Fine Woodworking при створенні свого столика з ефектом доміно.
Надзвичайне поєднання дерева та скла продемонстрував дизайнер Christopher Duffy. На створення багатошарового столика Abyss пішов майже рік – саме стільки часу знадобилося, аби викласти шари скла та дерева в досконалій послідовності та відтворити модель підводного рельєфу. Таких шедеврів виготовлено лише 25 – не здивуємося, якщо виявиться, що кожен із них миттєво знайшов собі власника.
Ті, хто переймаються висотою кавового столика, можуть сміливо замовляти роботу дизайнера Luca Nichetto та компанії Gallotti & Radice. Цей стіл-трансформер за бажанням свого власника може змінювати висоту. Для цього достатньо просто додати чи прибрати додаткові секції опори.
Якщо ви вважаєте, що дерево не надто сучасний чи пластичний матеріал – подивіться на витвори канадського дизайнера Kino Guerin.
Кавовий столик із каменю? Хтось може сказати, що це не досить вдалий матеріал. А португальський дизайнер Toni Grilo доводить, що мармуровий стіл може бути напрочуд витонченим. Стіл Lythos виготовлено з листів чорного мармуру, тому загальна вага виробу не така вже й приголомшлива – близько 40 кг.
І нарешті – кавовий столик для найщиріших меломанів від бельгійців Jérоme Spriet та Wolfgang Bregentzer. Столик виготовлений із полімерного матеріалу, всередині – колонки та слот для плеєра. Тож, власник такого дива зможе за його допомогою насолоджуватися не лише кавою, але й музикою!
-
Лучшие решения в сфере архитектуры и дизайна для бассейнов
Огляд -
Тенденции интерьерного дизайна последних 50-ти лет на обложках каталогов IKEA
-
Лучшие бары Лондона, расположенные на крыше
Огляд -
Тропы, дороги и шоссе, которые повлияли на развитие целых народов
Огляд -
11 хлевов, в которые мы заглянули и нам там понравилось
Огляд -
7 примеров «бассейного искусства»
Огляд -
ТОП-20 изображений 2017 года, опубликованных на Dronestagram
Дизайн у подорожах -
Лучшие интерьеры 2017 года по версии INSIDE World Festival of Interiors
-
20 проектов, определивших вид современного мира
Огляд -
5 ресторанов, в которых нужно побывать… Хотя бы ради дизайна!
Огляд