Кафе-джелатерія ТАЮ в Одесі від Sivak + partners
HIS
У меню джелатерії ТАЮ – морозиво та соки – ідеальне частування зморених від спеки одеситів та гостей міста, які прогулюються Пушкінською. Ще до недавніх пір автори дизайн-проєкту не були впевнені, чи відкриється заклад знову. Відфотографувати інтер'єр дизайнерам Sivak + partners пощастило за лічені дні до ворожого нападу рф на Україну. На щастя, позбувшися збитих на вікнах дощок, днями кафе-джелатерія знов відкрилося та почало працювати на радість поціновувачів морозива та гарного дизайну.
У той час як класична архітектура підкоряється суворим правилам та ритмам, сучасна нелінійна архітектура разом з метамодерністським дизайном позбавлені жорстких правил і більш сміливі у використанні матеріалів. Команда Sivak + partners (Дмитро Сивак, Іванна Гайдаржи, Юлія Сторожева, Ангеліна Стельмах) довго шукали просте дизайн-рішення (з використанням простих матеріалів) та одну чітку ідею, яка створила б та об’єднала весь інтер’єр. Ідею подала сама назва: тане морозиво, тане архітектура класицизму, а її масивна декоративна стеля стікає в плавні вигини металевих стін. З рештою від морозива тане й інтер'єр.
Кафе двоповерхове: нагорі – зала для зустрічі гостей площею 74 кв. м, поверхом нижче розташувалася кухня. Завдяки тому, що зони розділені по різним рівням, дизайнери були позбавлені технічних обмежень кухні, і вся їх увага була прикута до зали.
Власники кафе або ресторанів часто ставлять головною метою розставити якомога більше столиків для відвідувачів. Нерідко це жахливим чином позначається на інтер'єрі. Sivak + partners пощастило з замовником: дизайнери змогли залишити в інтер'єрі багато простору та повітря, які так необхідні для правильного сприйняття приміщення.
Джелатерія знаходиться в старовинній історичній будівлі, архітектура котрої сильно вплинула на дизайн та технічні рішення інтер'єру ТАЮ. Великою знахідкою та одночасно викликом для дизайнерів стала ошатна традиційна стеля, яку вони отримали «у спадок». Студії Sivak + partners не властиві проєкти в класичній стилістиці, команда віддає перевагу сучасному дизайну, тому перед авторським колективом постала задача не просто залишити таку стелю в проєкті, а й зробити її частиною загальної концепції.
«Неможливо проєктувати, не звертаючи уваги на контекст. Нам дісталися готові, декоровані стелі. Ми вирішили зберегти їх та зробити частиною загальної концепції. Вікна в будівлі не відчинялися, а велика, ошатно оздоблена стеля не дозволяла себе псувати вентиляційними каналами. Тому ми розмістили припливно-витяжні отвори за металевими «хвилями» на стіні. Зверху між стіною та «хвилею» є непомітні решітки, які й відповідають за циркуляцію повітря», – коментує Дмитро Сівак.
Для оздоблення підлоги дизайнери обрали мікроцемент, який є ідеальним рішенням у старих будинках з дерев'яними перекриттями. В результаті єдина поверхня підлоги без стиків дозволила перемістити увагу відвідувачів на стіни та стелю.
«Нас обмежували дуже стислі строки. Так зазвичай буває з торговими закладами, коли замовники платять за оренду і хочуть якнайшвидше відкритися. Тож ми хотіли знайти єдине рішення для всього дизайну, реалізувати інтер’єр у співпраці з якомога меншою кількістю підрядників, – пояснює Дмитро. – Тому інтер'єрне рішення однієї суцільної металевої хвилі мало вирішити не тільки естетичну сторону, але й скоротити терміни реалізації проєкту».
«Ми хотіли, щоб люди з перших кроків відчули, як їх захоплює і плавно несе в собі новий простір, тому ми зробили на вході світлову інсталяцію, яка своїм потужним ефектом реконструює людину з вулиці. Один з основних кольорів концепту – фіолетовий. Саме цим кольором підсвічується логотип в інтер'єрі, а вся кімната, завдяки фіолетовому відблиску, змінює свій вигляд», – продовжує Дмитро.
Ввечері, вимкнувши бра, ви можете освітлити інтер'єр однією вивіскою і повністю змінити настрій кафе.
«Ми самостійно розробили та виготовили світильники для цього проєкту, оскільки не змогли знайти приладів, які б задовольнили наше бачення та відповідали б концепції. І хоча розробка прототипу зазвичай займає близько шести місяців, завдяки Василю Грубляку та Іванні Гайдаржи, все освітлення ми створили та виготовити лише за пару місяців».
Санвузол продовжує ідею «металевого мінімалізму». В оздобленні цієї зони та проходів до неї дизайнери використали дзеркала: по-перше, це візуально збільшило простір, по-друге, зробило його цікавішим.
Концепція, неймінг, айдентика: Worth.agency
Фото: Євген Карєв
- Ищу идею Акрополь 2 від студії Sivak+Partners: інтер'єр, що руйнує стереотипи Дизайн квартири площею 50,9 м², створеної студією Sivak+Partners, став відображенням сміливого запиту клієнта – чорний інтер'єр. Попри стереотипи та критику, команда дизайнерів втілила сміливий, брутальний і водночас функціональний простір, який відповідає способу життя своїх власників.
- Ищу идею "Жайворонки" на Подолі: інтер'єр, що поєднує свободу та функціональність З розвитком сучасних інтер'єрних тенденцій на перший план виходить вміння поєднувати естетику з раціональним використанням простору. Кафе "Жайворонки" на Подолі демонструє тонке мистецтво архітектурного балансу, де кожен елемент несе як естетичну, так і практичну цінність, трансформуючи невелику площу в багатофункціональний простір для відпочинку та роботи. Єлизавета Одінцова та її команда з Design Buro Odintsova перетворили невелике приміщення у житловому комплексі Podil Plaza Residence на затишне кафе для сніданків, де відвідувачі можуть насолоджуватись комфортом і домашньою атмосферою в будь-який час доби.
- Ищу идею Bonne Bouche: кафе-кондитерська як новий тренд міського простору Кафе-кондитерська Bonne Bouche, розташована у самому серці Могилева-Подільського, стала яскравим прикладом того, як сучасний дизайн може змінювати обличчя міста. Цей жвавий простір розмістився на першому поверсі типової пострадянської житлової будівлі. Проте завдяки зусиллям дизайнерської команди YOD Group простір вдалося інтегрувати в міський контекст так, що він став місцем тяжіння для мешканців та гостей міста.
- Ищу идею Одеська MAMALIGA: Симбіоз Еко та Етно Стилів від Belenko Design Ресторан MAMALIGA у центрі Одеси, реалізований у 2024 році студією Belenko Design, увійшов до шортліста конкурсу Restaurant & Bar Design Awards 2024. Цей простір, де кожен елемент дизайну спрямований на створення унікальної атмосфери, гармонійно поєднує природу та традиції одного з найколоритніших регіонів півдня України — Бессарабії.
- Ищу идею CAPE QUIET: простір для відпочинку та перезавантаження від loft buro Апартаменти CAPE QUIET пропонують мінімалістичний простір, призначений для відпочинку та перезавантаження. Це компактне багатофункціональне приміщення демонструє як архітектурну, так і економічну винахідливість.
-
Проєкт з благоустрою та озеленення територіх одеського ЖК від Bee Landscaping Bureau
- Ищу идею Українська команда Znak Design здобула срібну перемогу в International Architecture & Design Awards 2024 за інтер’єр київського ресторану Студія дизайну та архітектури Znak Design здобула срібну нагороду на престижному конкурсі International Architecture & Design Awards 2024, який щорічно організовує міжнародна спільнота дизайнерів та архітекторів The Architecture & Design Community. Ця премія, що вже третій рік поспіль відзначає найкращі роботи у сфері інтер’єрного, архітектурного, продуктового та комунікаційного дизайну, є однією з найавторитетніших у світі. У 2024 році проєкти учасників оцінювали провідні дизайнери і архітектори з 17 країн світу.
- Ищу идею Львівська CUKIERNIA: відродження кондитерської легенди Проєкт CUKIERNIA — це трансформація легендарної львівської кондитерської, заснованої у 2000 році. Розташована на першому поверсі історичної будівлі в центрі міста, Cukiernia завоювала популярність завдяки аристократичному шарму та вишуканій якості десертів за старовинними рецептами. Свою роботу над проєктом команда YOD розпочали з пошуку нових значень та символів для Cukiernia. Для дизайнерів було важливо не лише оновити дизайн, а й переосмислити загальну концепцію, надати іконічному бренду свіжої енергії. Водночас було важливо зберегти ДНК цього місця, тонко визначивши неперервність традиції як одну з його ключових цінностей.
-
Інтер'єр та море: чуттєвий проєкт від бюро CHIGAROV
-
CORE: курортні апартаменти в Одесі від Scapes Studio