Jewel Box Villa — «багатошарова» еко-вілла в Швейцарії

HIS
Над проектом оригінальної вілли, що розташована на березі Женевського озера, працювала компанія Design Paradigms. Безперечно, перш за все споруда приваблює своєю багатошаровістю, адже фасад будівлі виконаний з кортенівскої сталі, скла, каменю, з елементами вертикального саду, що попри все виглядає досить гармонійно.
Еко-будинок знаходиться в місті Лозанна (Швейцарія). Площа забудови становить 299 квадратних метрів. Його власник понад усе жадав, аби вікна майбутньої вілли з південної та західної сторін виходили на озеро. Фахівці по-своєму виконали це завдання і, з урахуванням особливостей рельєфу місцевості, спроектували вузький, дворівневий будинок. Північна сторона будівлі, що виходить на вулицю, виконана в більш стриманому стилі, аби не привертати зайву увагу перехожих до маєтку. Щоб збалансувати інтенсивний фасад будинку, внутрішній дизайн був виконаний в спокійних тонах з мінімалістським декором.
Зауважимо, що господар будинку за професією екологічний консультант, а його хобі — азіатська філософія з питань гармонії людини та природи. Саме через вподобання замовника архітектори покрили одну з зовнішніх стін будинку і частину даху вертикальним садом. Крім естетичної функції зелений фасад з практичної точки зору має також і високі теплоізоляційні властивості.
Під час будівництва архітектори використовували матеріали місцевого виробництва. У Jewel Box Villa задіяні як активні, так і пасивні джерела енергії з особливим акцентом на сонячні та геотермальні технології.
-
Вілла над прірвою: як Villa Sidonius перетворила складний ландшафт на свою перевагу
Архітектура -
Portlantis: новий культурний центр у порту Роттердама
Архітектура -
Без кутів і меж: унікальний круглий дім у Мексиці від Locus
Архітектура -
Захист авторських прав архітекторів: у Києві відбудуться події, присвячені інтелектуальній власності
Подія -
Ищу идею Офісна будівля «Власне місто» – коли архітектура дихає разом із простором Офісна будівля «Власне місто», спроєктована майстернею Віктора Кудіна та відзначена гран-прі Премії Національної Спілки Архітекторів України (НСАУ) 2024, є маніфестом відкритої архітектури. Вона поєднує сучасний дизайн, функціональність і гармонійну інтеграцію з природним середовищем. Це не просто офісний простір, а експеримент, що переосмислює взаємодію людини з містом.
-
Gelephu International Airport: Традиції Бутану у сучасній архітектурі від BIG
Архітектура -
Китайський архітектор Лю Цзякун отримав Прітцкерівську премію 2025 року
-
Архітектурний MeetUp: Як покохати модернізм і врятувати його від забуття?
Подія -
Оголошено переможців «Премії Національної спілки архітекторів України 2024»
Подія -
La Nube: дитячий музей від Snøhetta, що об'єднує людей
Архітектура