Інтер'єр крихітної львівської квартири став фіналістом SBID
HIS
Український проєкт крихітної квартири від студії Oregano-design став фіналістом престижного конкурсу з дизайну, який щороку проводиться в Лондоні Співтовариством британського та міжнародного дизайну (SBID). Про львівську квартиру для оренди, з вікна котрої відкривається вид на історичний центр міста, сьогодні піде мова.
Головна особливість цих апартаментів – їх геометрична форма: сильно витягнутий по довжині прямокутник зі скошеними сторонами площею лише 25 кв. метрів. Ширина квартири в одному кінці становить 2,13 м, а в іншому — 2,99 м. Такі габарити теперішньої оселі склалися історично: за часів радянської влади розташований навпроти Собору Преображення Господня маєток було поділено на комунальні квартири. Приміром, вітальню, яка існувала спочатку, "порізали" на три окремих квартири, де ванна, яка як приміщення була відсутня, формувалася коштом застосування звичайнісінької шторки.
Відштовхуючись від цих реалій, клієнт поставив перед дизайнерами Oregano-design задачу сформувати окрему ванну, візуально розширити коридор на кухні, а саму кімнату позбавити відчуття витягнутості. Окрім того, завдяки декораторським прийомам та рішенням треба було підкреслити розташування об'єкта в історичному центрі Старого міста, поєднавши класичну естетику із сучасною функціональністю.
На початку ремонтних робіт на одній зі стін кімнати була виявлена ніша та старовинна цегляна кладка часів австро-угорської імперії із фірмовими печатками на окремих цеглинах. Звісно, цю кладку вирішили залишити, так само як і арковий вхід до кімнати. А в ніші чудово помістилось узголів'я ліжка.
В результаті перепланування з'явилась невелика ванна кімната шириною 85 см, в якій помістилося все необхідне для комфортного користування: душ, шафа для дрібниць і навіть невеличкий кошик для білизни. Для економії місця двері обрали розсувні.
На кухні виявилося достатньо місця не лише для посуду, а й для невеликих пральної машини та холодильника. Обідня частина столу розсувна, за нею вільно можуть розміститися 3 людини.
Ліпнина в кімнаті пом'якшує брутальний характер цегляної кладки та нагадує нам про колись присутній тут класичний інтер'єр.
При вході розташували зручний вішак-трансформер із сидінням та дві шафи: в одній схований газовий котел, інша призначена для одягу та взуття.
Читайте також: Крихітний передпокій: 5 рішень від українських дизайнерів.
- Ищу идею Parkova: гармонія історії та сучасності в львівському інтер’єрі Інтер'єр квартири на вулиці Парковій у Львові поєднує в собі елегантність старовинної архітектури та сучасний комфорт. Проєкт, розроблений дизайнеркою Іриною Білоган, трансформує житловий простір, зберігаючи унікальні історичні елементи та додаючи нові акценти. Просторі кімнати, вдало підібрані меблі та деталі, що розповідають історію, створюють атмосферу, в якій хочеться жити.
- Ищу идею Інтер’єр для молодої пари від Alta Idea Design Studio Студія Alta Idea Design Studio представила інтер’єр, який поєднує чуттєвий мінімалізм із функціональністю сучасного простору. Проєкт розпочинався з чистого аркуша — повністю відкритої площі 116 кв.м без стін та перегородок. Завданням було створити простір для молодої подружньої пари, що включає зону вітальні та кухні, спальню, дитячу кімнату, дві ванні кімнати й окрему гардеробну.
- Ищу идею Lines of Light: розумний дизайн для оренди Перед дизайнером Тетяною Рогозою, засновницею студії Rogoza Design Interior, стояло завдання створити стильний та функціональний інтер’єр для житла, яке відповідає сучасним потребам орендарів Києва. Завдяки професійному підходу та глибокому розумінню специфіки орендного ринку, дизайнерці вдалося перетворити 51 квадратів на універсальний та естетично привабливий житловий простір.
- Ищу идею Little Soul: львівський інтер’єр на 48 кв.метрах від студії MOC_IN Квартира "Little Soul" – це доказ того, що навіть у невеликому просторі можна створити житло, яке вражає елегантністю, продуманістю та сучасністю. Авторка проєкту Василина Черняєва, дизайнерка інтер’єру та засновниця студії MOC_IN, реалізувала цей проєкт у одному з сучасних житлових комплексів Львова, перетворивши квартиру площею 48 м² на приклад гармонійного поєднання функціональності, комфорту та вишуканого дизайну.
-
ARCHMEETING у Львові: успіх міста. Роль архітектури та дизайну
Радимо відвідати - Ищу идею Грація в деталях: інтер’єр від Ольги Русакової в ЖК «Республіка» Інтер’єр цієї квартири, спроєктований дизайнеркою Ольгою Русаковою в житловому комплексі «Республіка», – приклад ретельно продуманого простору, де поєднуються сучасний підхід до дизайну та максимальна увага до комфорту мешканців.
- Ищу идею Функціональність і мистецтво: інтер'єр квартири від DIHOME крізь призму супрематизму У світі дизайну, де сміливі рішення поєднуються з історією, важливо знаходити нові форми вираження, які водночас вшановують минуле. Проєкт квартири в стилі українського авангарду від дизайнерки Євгенії Ситник – яскравий приклад такого підходу. Сучасний супрематизм, натхненний рухом, що зародився понад століття тому в Україні, став основою для створення цього оригінального простору в Києві.
- Ищу идею Алюзія на класицизм: інтер'єр квартири в Дніпрі від ArchObraz Інтер'єр, як і архітектура, є відображенням часу та місця. У сучасних реаліях, коли історичні будівлі часто зазнають змін, важливо відновлювати їхню атмосферу, зберігаючи при цьому власну індивідуальність. Одним із прикладів такого балансу між минулим і сучасним є квартира в центрі Дніпра, яка, незважаючи на втрату оригінальних елементів неокласицизму, отримала нове життя завдяки талановитій інтерпретації архітекторів Антоніни та Олексія Образцових, а також Костянтина Бусаргіна з бюро ArchObraz.