Інтер'єр крихітної львівської квартири став фіналістом SBID

HIS
Український проєкт крихітної квартири від студії Oregano-design став фіналістом престижного конкурсу з дизайну, який щороку проводиться в Лондоні Співтовариством британського та міжнародного дизайну (SBID). Про львівську квартиру для оренди, з вікна котрої відкривається вид на історичний центр міста, сьогодні піде мова.
Головна особливість цих апартаментів – їх геометрична форма: сильно витягнутий по довжині прямокутник зі скошеними сторонами площею лише 25 кв. метрів. Ширина квартири в одному кінці становить 2,13 м, а в іншому — 2,99 м. Такі габарити теперішньої оселі склалися історично: за часів радянської влади розташований навпроти Собору Преображення Господня маєток було поділено на комунальні квартири. Приміром, вітальню, яка існувала спочатку, "порізали" на три окремих квартири, де ванна, яка як приміщення була відсутня, формувалася коштом застосування звичайнісінької шторки.
Відштовхуючись від цих реалій, клієнт поставив перед дизайнерами Oregano-design задачу сформувати окрему ванну, візуально розширити коридор на кухні, а саму кімнату позбавити відчуття витягнутості. Окрім того, завдяки декораторським прийомам та рішенням треба було підкреслити розташування об'єкта в історичному центрі Старого міста, поєднавши класичну естетику із сучасною функціональністю.
На початку ремонтних робіт на одній зі стін кімнати була виявлена ніша та старовинна цегляна кладка часів австро-угорської імперії із фірмовими печатками на окремих цеглинах. Звісно, цю кладку вирішили залишити, так само як і арковий вхід до кімнати. А в ніші чудово помістилось узголів'я ліжка.
В результаті перепланування з'явилась невелика ванна кімната шириною 85 см, в якій помістилося все необхідне для комфортного користування: душ, шафа для дрібниць і навіть невеличкий кошик для білизни. Для економії місця двері обрали розсувні.
На кухні виявилося достатньо місця не лише для посуду, а й для невеликих пральної машини та холодильника. Обідня частина столу розсувна, за нею вільно можуть розміститися 3 людини.
Ліпнина в кімнаті пом'якшує брутальний характер цегляної кладки та нагадує нам про колись присутній тут класичний інтер'єр.
При вході розташували зручний вішак-трансформер із сидінням та дві шафи: в одній схований газовий котел, інша призначена для одягу та взуття.
Читайте також: Крихітний передпокій: 5 рішень від українських дизайнерів.
-
Ищу идею Globarch Group: інтер'єр ресторану «Грузинський» у Львові Архітектори студії Globarch Group розробили простір нового львівського ресторану «Грузинський». Перед авторами – Юрієм Глобчаком, Євгеном Лучиком, Катериною Столяр та Анною Жулин – стояло завдання створити кастомізований інтер'єр та передати в ньому атмосферу гостинної Грузії. Реалізувати концепцію архітектори вирішили нестандартно: окрім звичної цегляної кладки, багатства дерева та типових масивних меблів, автентичний колорит досягається коштом тактильності матеріалів, акцентним фрескам й картинам та продуманим світловим сценаріям. Про дизайн «Грузинського» Юрій Глобчак – засновник Globarch Group – розповідає далі.
-
Ищу идею Інтер'єр львівської квартири від Teplyy design У 2018 році львівська студія Teplyy design розробила дизайн-проєкт квартири для молодої родини. У 2020, після здачі будинку, команді дизайнерів на чолі з Юрієм Теплим вдалося реалізовували його без змін, адже їх задум абсолютно не втратив актуальності.
-
Ищу идею Хурма: інтер'єр київської квартири від Оксани Долгопятової Квартира площею 84 кв.м розташована в одній з новобудов в історичному центрі столиці. До дизайнерки Оксани Долгопятової звернулася сімейна пара, з якою дівчина вже співпрацювала. Близько 10 років тому дизайнерка розробила для замовників проєкт заміського будинку. На цей раз перед Оксаною постала задача створити інтер'єр квартири для їх дочки.
-
Ищу идею Terra Restaurant від YOD Group отримав Best of Year Awards Ресторан Terra від YOD Group став найкращим в номінації Hotel Dining на американському конкурсі Best of Year Awards. Ресторан був відкритий влітку цього року, тому авторів проєкту та його власників особливо тішить той факт, що навіть в умовах війни український дизайн залишається не лише помітним, а конкурентоздатним на світовому рівні. Ця перемога – як мова культурної дипломатії – ще один спосіб розповісти світові про Україну.
-
Ищу идею Інтер’єр квартири на Воздвиженці від Ксені Буци Проєкт цієї столичної квартири передбачав об'єднання двох сусідніх, тож робота над плануванням була копіткою. У результаті дизайнерці Ксені Буці вдалося організувати зручну логістику на 127 кв. метрах та, крім загальних зон, розмістити по приватній кімнаті для кожного члена родини, реалізувати мрію господині – містку гардеробну, і все це згідно зі стилістичними вподобаннями замовників. Детальніше про проєкт розповідає сама дизайнерка.
-
Ищу идею DOTS: інтер'єр квартири від Alta Idea Design Studio Ця столична квартира площею 53 кв. метрів купувалась для здачі в оренду. Перед дизайнеркою Юлією Байдик стояло завдання створити універсальний, проте атмосферний інтер'єр та при цьому вкластися в бюджет. Про проєкт DOTS та авторські дизайн-рішення Юлія розповідає далі.
-
Ищу идею Квартира з мансардою в історичній частині Києва Реставровані вінтажні меблі, панно зі старовинного паркету, традиційна гуцульська скриня, ручна вишивка, світильники з бахромою та з пап'є-маше, хенмейди від українських дизайнерів, художників та ремісників – все органічно поєдналося в одному просторі 106 м2. Про квартиру на Подолі, дизайн якої реалізувала студія faino decor, розповідають її автори – Христина та Микита Власови.
-
Ищу идею Затишний мінімалізм від Tomkin design Тома та Діма – сім’я та засновники студії Tomkin Design. Разом з командою вони створили проєкт двокімнатної квартири та взяли на себе авторський нагляд за ремонтом. Познайомтесь з фото житла та порівняйте з попередньо запланованими візуалізаціями у статті нижче.
-
Ищу идею Equilibrio Interiors: квартира з видом на Татарку Найчастіше на дизайні нерухомості, яку планують продати, замовники дуже економлять. Але не цього разу. Перед архітектором Веронікою Ткаченко стояло завдання створити квартиру «як для себе», не тільки в аспектах функціональності та планувального рішення, а й у наповненні.