Ідеальний баланс: квартира для холостяка у висотці на Харківському шосе
HIS
Автори проєкту – молода, амбітна команда на чолі з дизайнеркою інтер’єрів Оленою Лісуновою. Це один з перших проєктів дизайнерки та її абсолютний дебют на сторінках his.ua.
Співпрацювати з власником цієї квартири Олена Лісунова розпочала майже за рік до повномасштабного вторгнення. Серед основних побажань замовника було об’єднання санвузла, встановлення душової кабіни, використання дерев’яних меблів, (обов’язково – мінімалістичне сучасне ліжко з масиву, яке б не обтяжувало інтер’єр).
Напочатку, на всі питання щодо кольору, у замовника була лише одна відповідь: сірий. З розмови випливало побажання сірих стін, сірої ванної кімнати, сірих меблів, сірих елементів декору, все сіре. Тож перед дизайнеркою поставало додаткове завдання – збалансувати велику кількість сірих відтінків в одному просторі та не зробити його затемним, надважким, нудним чи депресивним.
З подальшого знайомства стало відомо, що робочий день чоловіка часто починається о сьомій ранку і закінчується після 10-ї вечора, що він людина активна, полюбляє спорт, подорожі та проводити час в компанії друзів. Тому для себе Олена вбачала ще одну непромовлену задачу – створити простір, який завдавав би тон та настрій власнику: щоб вранці, коли ще темно і ввечері, коли вже темно, інтер’єр психологічно не обтяжував сірими кольорами, а навпаки, надавав настрій рухатись вперед, відчувати у квартирі енергію сонця, займатись спортом, підтримувати свій активний стиль життя.
«В одній з розмов, майже жартома, замовник назвав ще один колір – оранжевий, – згадує Олена. – Так в мене з’явилась ідея зробити яскравий акцент на стіну, яку видно одразу, коли потрапляєш у квартиру або коли пересуваєшся помешканням. Ця стіна й виступає тією самою заряджальною позитивом та гарним настроєм батарейкою, коли за вікном розпочинається вогка осінь чи темна й холодна зима. Водночас зручно вмостившись на дивані, такий насичений кольоровий акцент залишається поза увагою і мешканець може поринути в гаму спокійних кольорів, які окутують свого спостерігача, надаючи повне відчуття затишку».
Для того, щоб зробити основну кімнату квартири ще більш просторою, світлою та відкритою, авторський колектив розширив прохід у вітальню. Таким чином, ще на порозі відкривається простір, який привітно зустрічає власника помешкання чи його гостей теплими кольорами, які не домінують і не перенавантажуються простір завдяки вивіреному використанню різних відтінків сірого.
Чималу увагу приділили дерев’яним елементам інтер’єру: все, від підлоги до дерев’яних полиць – з натурального дерева, або максимально наближено до природного вигляду дерева, і має приємну характерну фактуру. Це також вносить свій баланс і наче трохи заземлює інтер’єр, який фактично розташований аж на 21 поверсі.
Поступово, в процесі роботи, дизайнер із замовником відійшли від суцільно сірої ванної кімнати в бік кімнати з білою плиткою з помаранчевими швами в поєднанні з фактурним деревом.
«Цей проєкт став немов добрим другом майже для всієї авторської команди, – коментує дизайнерка. – Разом з цим інтер'єром ми перетнули межу повномасштабного вторгнення. Разом з цим проєктом життя багатьох розділились на «до» та «після». 25 лютого 2022 року ми мали завершити встановлення кухні та завезти останню велику частку корпусних меблів, що виготовлялись на замовлення. Але ранок 24 лютого змінив всі плани, і проєкт довгий час залишався «майже доведеним до кінця». Через кілька місяців після початку війни, завдяки активності замовника та його стійкому бажанню успішно завершити справу, проєкт все ж таки вдалося реалізувати. Нам довелось пройти через важкі перемовини з виробником меблів, який запевняв, що виробництво під Києвом постраждало через обстріли й велика частка замовлення була спаплюжена. Що металеві частини, які вони використовували, закуплялись в Маріуполі і тепер вони не можуть найти замінника. Всі ці перепони були подолані завдяки наполегливому бажанню замовника довести проєкт до кінця в тому вигляді, в якому він його затвердив. І варто подякувати виробнику, який все ж таки знайшов вихід. Єдине від чого відмовились через початок війни – це розміщення авторської картини в вітальні та авторських фотографій в опочивальні. Не на часі».
Щоправда, й без вищезазначених декоративних елементів інтер’єр вирішує свою головну ідею: завдяки спокійним сірим тонам, натуральним матеріалам, кільком продуманим сценаріям освітлення, він здатний дарувати затишок та спокій. Завдяки яскравим життєствердним акцентам, присутності металевих частин в декорі, стриманості та загальному чоловічому духу, проєкт сповнює енергією, мотивує рухатись вперед та створює вдома позитивну атмосферу.
Фото: Юрій Бойко