Хурма: інтер'єр київської квартири від Оксани Долгопятової
HIS
Квартира площею 84 кв.м розташована в одній з новобудов в історичному центрі столиці. До дизайнерки Оксани Долгопятової звернулася сімейна пара, з якою дівчина вже співпрацювала. Близько 10 років тому дизайнерка розробила для замовників проєкт заміського будинку. На цей раз перед Оксаною постала задача створити інтер'єр квартири для їх дочки.
Проєкт квартири з неочікуваною назвою «Хурма» Оксана Долгопятова розробила ще у 2017 році. Та будівництво, що розпочалося у 2019 році, призупинила епідемія. Роботи вдалося завершити лише у 2021. Проте замовники нікуди й не поспішали, бо ця квартира — подарунок для їх дочки, що підростає. Клієнти дужче переймалися якістю робіт та екологічністю матеріалів, аніж строками, а коли не вдавалося замовити необхідне, процес ставили на паузу та чекали слушного моменту.
«Основною проблемою квартири була стеля заввишки 3 метри. Для цієї родини, яка звикла жити в будинку з досить високими стелями, цей нюанс був дуже важливим. Також стояла задача зробити квартиру теплою за атмосферою, а стиль мав бути легким та сучасним.. І ніякого мінімалізму. У решті ж питань замовники мені повністю довірилися», — згадує Оксана.
У квартирі було два балкони. Через непотрібність їх об'єднали з суміжними приміщеннями. Щоб відвернути увагу від сегментної форми лоджії та перетворити недолік у перевагу, стандартні дверні отвори перетворили в арки з дерев'яним оздобленням. Також аркою оформили прохід, що розмежовує вхідну зону та вітальню. У такий спосіб оселі задали єдиний ритм, більш лагідний та м'якіший.
Трохи складніше склалося зі стелями. Клієнти дуже хотіли, щоб вони були цікавими, але боялися, що ті занизькі для експериментів. Тому в більшості приміщень стелі мають таке ж покриття, як і стіни — це декоративне тинькування з легким світло-бежевим відтінком та ефектом вологої стіни. Такий прийом стирає контраст між поверхнями, а гіпсові карнизи по периметру роблять перехід від стелі до стіни ще більш плавним.
Вся квартира виконана в одній кольоровій гамі — теплій та апетитній, що асоціюється з обожнюваною багатьма хурмою. І тільки господарська ванна кімната поєднує базові кольори з відтінками зеленого. Адже будь-який стиглий смачний плід має свою плодоніжку або листочок.
«Я назвала свій проєкт «Хурма» не тільки тому, що використовувала в ньому відтінки цієї ягоди. Річ у тому, що відзняти реалізований інтер'єр мені вдалося лише влітку 2022 року. Під час повномасштабної війни. Для різних народів світу хурма є символом мудрості, миру та щастя в родині. Нині ж ці соковиті плоди неабияк актуальні. Світу дуже потрібна мудрість, моїй зірці дуже потрібна перемога, моїм клієнтам, як і всім людям моєї країни, дуже потрібне щастя у їхніх родинах», — пояснює Оксана.
Фото: Андрій Безуглов
- Ищу идею Little Soul: львівський інтер’єр на 48 кв.метрах від студії MOC_IN Квартира "Little Soul" – це доказ того, що навіть у невеликому просторі можна створити житло, яке вражає елегантністю, продуманістю та сучасністю. Авторка проєкту Василина Черняєва, дизайнерка інтер’єру та засновниця студії MOC_IN, реалізувала цей проєкт у одному з сучасних житлових комплексів Львова, перетворивши квартиру площею 48 м² на приклад гармонійного поєднання функціональності, комфорту та вишуканого дизайну.
- Ищу идею Hram гедонізму в серці Києва від студії YOD Hram – музичний бар, натхненний духом гедонізму, розташований у серці Києва на цокольному поверсі ділового центру. Поруч знаходяться такі знакові місця, як центральна синагога, Палац Спорту та Площа Українських Героїв. Бар позиціонує себе як простір, де людина є головною цінністю незалежно від релігії, віку, гендеру чи музичних уподобань.
-
Ukrainian Design and Innovation Week 2024: підсумки третього сезону
Подія - Ищу идею "Жайворонки" на Подолі: інтер'єр, що поєднує свободу та функціональність З розвитком сучасних інтер'єрних тенденцій на перший план виходить вміння поєднувати естетику з раціональним використанням простору. Кафе "Жайворонки" на Подолі демонструє тонке мистецтво архітектурного балансу, де кожен елемент несе як естетичну, так і практичну цінність, трансформуючи невелику площу в багатофункціональний простір для відпочинку та роботи. Єлизавета Одінцова та її команда з Design Buro Odintsova перетворили невелике приміщення у житловому комплексі Podil Plaza Residence на затишне кафе для сніданків, де відвідувачі можуть насолоджуватись комфортом і домашньою атмосферою в будь-який час доби.
- Ищу идею Грація в деталях: інтер’єр від Ольги Русакової в ЖК «Республіка» Інтер’єр цієї квартири, спроєктований дизайнеркою Ольгою Русаковою в житловому комплексі «Республіка», – приклад ретельно продуманого простору, де поєднуються сучасний підхід до дизайну та максимальна увага до комфорту мешканців.
- Ищу идею Функціональність і мистецтво: інтер'єр квартири від DIHOME крізь призму супрематизму У світі дизайну, де сміливі рішення поєднуються з історією, важливо знаходити нові форми вираження, які водночас вшановують минуле. Проєкт квартири в стилі українського авангарду від дизайнерки Євгенії Ситник – яскравий приклад такого підходу. Сучасний супрематизм, натхненний рухом, що зародився понад століття тому в Україні, став основою для створення цього оригінального простору в Києві.
-
Український дизайн: стійкість і інновації на конференції "Сучасні матеріали і технології"
Подія - Ищу идею Алюзія на класицизм: інтер'єр квартири в Дніпрі від ArchObraz Інтер'єр, як і архітектура, є відображенням часу та місця. У сучасних реаліях, коли історичні будівлі часто зазнають змін, важливо відновлювати їхню атмосферу, зберігаючи при цьому власну індивідуальність. Одним із прикладів такого балансу між минулим і сучасним є квартира в центрі Дніпра, яка, незважаючи на втрату оригінальних елементів неокласицизму, отримала нове життя завдяки талановитій інтерпретації архітекторів Антоніни та Олексія Образцових, а також Костянтина Бусаргіна з бюро ArchObraz.